Kreacje Księżnej Kate na chrzcie swoich dzieci
Fot. Getty Images, Forum
ZE ŚWIATA MODY

Co łączy kreacje, które zakłada księżna Kate na chrzty swoich dzieci?

I dlaczego zawsze wybiera jasne kolory?

Marcin Brzeziński 10 lipca 2018 17:30
Kreacje Księżnej Kate na chrzcie swoich dzieci
Fot. Getty Images, Forum

Księżna Kate podczas chrztu swojego syna księcia Louisa wystąpiła w kreacji, której autorką była Sarah Burton pracująca dla brytyjskiego domu mody Alexander McQueen. Żona księcia Williama wydaje się być bardzo przywiązana do tej projektantki i zawsze wybiera jej ubrania w chwilach ważnych dla swojej rodziny. Po pierwsze i najważniejsze, to właśnie Sarah Burton stworzyła jej suknię ślubną. Po drugie, w jej zestawie widzieliśmy księżną na ślubie Meghan Markle. I po trzecie wreszcie, po raz kolejny księżna Kate założyła jej kreację na chrzest swojego dziecka.

Księżna Kare trzy razy w kreacji McQueen na chrzcie swoich dzieci

Zaczęło się od chrztu księcia George’a w 2013 roku. Wtedy to księżna Kate wybrała kremową sukienkę Alexander McQueen z asymetryczną falbaną i dopasowany kolorystycznie toczek. Podczas chrztu księżniczki Charlotte olśniewała w zestawie, na który złożyła się biała suknia i biały płaszcz z logo McQueen. Suknia, którą z kolei podziwialiśmy na niedawnym chrzcie księcia Louisa wydaje się się najbliższa stylowi brytyjskiego domu mody. Jest jasnokremowa, ma trójkątny dekolt i dopasowane rękawy z fantazyjną bufką. Była idealnym dopełnieniem koronkowej szaty, w której książę Louis stał się członkiem Kościoła Anglikańskiego.

Dlaczego księżna Kate zawsze wybiera jasne kolory?

Warto też zwrócić uwagę, że wszystkie stylizacje księżnej Kate były białe lub kremowe. Dlaczego? Dworski protokół nie określa, jaki kolor jest najwłaściwszy dla należącej do rodziny królewskiej matki na uroczystość chrztu jej dziecka. Księżna uznała jednak, że biel i jasne kolory będą najlepsze, gdyż od wieków symbolizują czystość i niewinność. I tak, jak przy wyborze projektantki jest w tej kwestii bardzo konsekwentna. A swoją drogą ciekawe, ile razy jeszcze zobaczymy ją w tej roli…

Księżna Kate na chrzcie księcia George’a.

Kreacja Księżnej Kate podczas chrztu swojego syna księcia George’a
Fot. Getty Images

Księżna Kate na chrzcie księżniczki Charlotte

Kreacja Księżnej Kate podczas chrztu swojej córki księżniczki Charlotte
Fot. East News

Księżna Kate na chrzcie księcia Louisa.

Kreacja Księżnej Kate podczas chrztu swojego syna księcia Louisa
Fot. Getty Images, East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.