Zdradzamy 7 rzeczy, których o niej nie wiecie!

Marcin Brzeziński 1 kwietnia 2018 15:50

Nie tak dawno zdradzaliśmy wam sekrety, jakie skrywała suknia ślubna księżnej Diany. Ale ślubna kreacja księżnej Cambridge Kate również ma swoje tajemnice. Kreacja zaprojektowana przez Sarah Burton dla domu mody Alexander McQueen wciąż jest jedną z najczęściej… kopiowanych sukien ślubnych. Podróbki kosztują od 200 dolarów wzwyż, podczas gdy oryginał wart był podobno… ponad 400 tysięcy dolarów! Co jeszcze warto wiedzieć o tej oszałamiającej kreacji księżnej Kate, którą zobaczyliśmy w Opactwie Westminsterskim 29 kwietnia 2011 roku? Zapraszamy do naszej galerii z 7 tajemnicami ślubnej stylizacji księżnej Cambridge! 

1/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
1/7

1. Cudowne poduszeczki
Aby podkreślić figurę księżnej Kate i wydobyć urodę wiktoriańskiego gorsetu suknia miała wszyte w okolicach bioder małe poduszeczki. Za ich sprawą talia księżnej wydawała się węższa.

2/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
2/7

2. Ślubną tiarę pożyczyła Kate królowa
Jak wiadomo panna młoda powinna w dzień ślubu mieć na sobie „coś pożyczonego”. Tym czymś była tiara marki Cartier, którą królowa Elżbieta II otrzymała na 18. urodziny od swego ojca króla Jerzego VI. Tiarę zdobi aż tysiąc brylancików i naszym zdaniem - całkiem nieźle sprawdziła się w swojej roli.

3/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
3/7

3. Ukryte piękno
Gdy druhna, którą była Pippa Middleton podniosła tren panny młodej okazało się się, że suknia skrywa pod spodem warstwy koronki i tiulu, które nadawały jej kształt. Jeszcze raz potwierdza się, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…

4/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
4/7

4. Suknia była… dwukolorowa
Co rzadko spotykane, suknia projektu Sarah Burton łączyła jedwabną satynę w kolorach białym i kości słoniowej. Tak jak kreacja księżnej Diany miała też przyszytą w talii maleńką niebieską kokardkę… Bo na angielskim ślubie trzeba mieć coś starego, nowego, pożyczonego i niebieskiego!

5/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
5/7

5. Kolczyki były prezentem od rodziców
Brylantowe kolczyki marki Robinson Pelham były prezentem od rodziców księżnej Kate, Carole i Michaela. Można było zauważyć, że zdobi je motyw dębowych liści i żołędzi.

6/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
6/7

6. Tren miał 3 metry
Tren sukni księżnej Kate miał zaledwie 3 metry długości. Piszemy „zaledwie”, bo jak wiadomo tren księżnej Diany miał metrów aż 8!

7/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @Pinterest
7/7

7. Niewidoczne buty
Butów księżnej Kate nie zobaczyliśmy, bo suknia zakrywała je całkowicie. Ale one również były dziełem domu mody Alexander McQueen. Zdobiła je koronka z Royal School of Needlework, a obcasy pokrywała jedwabna satyna w kolorze kości słoniowej.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?