...których jeszcze nie wiecie o słynnej sukni panny młodej

Marcin Brzeziński 29 kwietnia 2023 12:10

Zdradzaliśmy już wam sekrety, jakie skrywała suknia ślubna księżnej Diany. Ale ślubna kreacja księżnej Cambridge Kate również ma swoje tajemnice. Kreacja zaprojektowana przez Sarah Burton dla domu mody Alexander McQueen, mimo upływu czasu, wciąż jest jedną z najczęściej kopiowanych sukien ślubnych na świecie. Podróbki kosztują od 200 dolarów wzwyż, podczas gdy oryginał wart był podobno ponad 400 tysięcy dolarów!

ZOBACZ TAKŻE: Wiecie, jak pachniały Kate, Diana i królowa Elżbieta podczas ślubu?

Sekrety sukni ślubnej księżnej Kate

Co jeszcze warto wiedzieć o tej oszałamiającej kreacji księżnej Kate, którą zobaczyliśmy w Opactwie Westminsterskim 29 kwietnia 2012 roku? Czy może Was jeszcze czymś zaskoczyć? Zapraszamy do naszej galerii z 7 tajemnicami ślubnej stylizacji księżnej Cambridge! 

1/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
1/7

1. Cudowne poduszeczki
Aby podkreślić figurę księżnej Kate i wydobyć urodę wiktoriańskiego gorsetu suknia miała wszyte w okolicach bioder małe poduszeczki. Za ich sprawą talia księżnej wydawała się węższa.

2/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
2/7

2. Ślubną tiarę pożyczyła Kate królowa
Jak wiadomo panna młoda powinna w dzień ślubu mieć na sobie „coś pożyczonego”. Tym czymś była tiara marki Cartier, którą królowa Elżbieta II otrzymała na 18. urodziny od swego ojca króla Jerzego VI. Tiarę zdobi aż tysiąc brylancików i naszym zdaniem - całkiem nieźle sprawdziła się w swojej roli.

3/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
3/7

3. Ukryte piękno
Gdy druhna, którą była Pippa Middleton podniosła tren panny młodej okazało się się, że suknia skrywa pod spodem warstwy koronki i tiulu, które nadawały jej kształt. Jeszcze raz potwierdza się, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…

4/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
4/7

4. Suknia była… dwukolorowa
Co rzadko spotykane, suknia projektu Sarah Burton łączyła jedwabną satynę w kolorach białym i kości słoniowej. Tak jak kreacja księżnej Diany miała też przyszytą w talii maleńką niebieską kokardkę… Bo na angielskim ślubie trzeba mieć coś starego, nowego, pożyczonego i niebieskiego!

5/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
5/7

5. Kolczyki były prezentem od rodziców
Brylantowe kolczyki marki Robinson Pelham były prezentem od rodziców księżnej Kate, Carole i Michaela. Można było zauważyć, że zdobi je motyw dębowych liści i żołędzi.

6/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
6/7

6. Tren miał 3 metry
Tren sukni księżnej Kate miał zaledwie 3 metry długości. Piszemy „zaledwie”, bo jak wiadomo tren księżnej Diany miał metrów aż 8!

7/7
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @Pinterest
7/7

7. Niewidoczne buty
Butów księżnej Kate nie zobaczyliśmy, bo suknia zakrywała je całkowicie. Ale one również były dziełem domu mody Alexander McQueen. Zdobiła je koronka z Royal School of Needlework, a obcasy pokrywała jedwabna satyna w kolorze kości słoniowej.

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?