O TYM SIĘ MÓWI

Księżna Kate na chrzcie księcia Louisa zadała szyku! A co miał na sobie jej syn?

Historia tej szaty ma duże znaczenie dla rodziny królewskiej!

Konrad Szczęsny 9 lipca 2018 18:58

Trwa chrzest księcia Louisa. Świat obiegły już pierwsze zdjęcia z uroczystości, która odbywa się w królewskiej kaplicy w St James’s Palace w Londynie. Oczy wszystkich zwrócone są na szczęśliwych rodziców, księżną Kate i księcia Williama oraz rodzeństwa maleńkiego chłopca, księżniczkę Charlotte i księcia George'a. Co na tę wyjątkową okazję założyła szczęśliwa mama?

Stylizacja księżnej Kate z chrztu księcia Louisa

Jak ustaliły zagraniczne serwisy, wybrała ona kremową sukienkę projektanta, którego darzy szczególną sympatią, czyli Alexandra McQueena. Stylizację uzupełniła koronkowym kapeluszem, przyozdobionym białymi kwiatami i fragmentem woalki, wykonanym przez Jane Taylor. Całość dopełniały stylowe dodatki, czyli buty w kolorze beżowym oraz diamentowe kolczyki. Obserwatorzy zwracają uwagę na delikatny makijaż księżnej Kate, którego najbardziej charakterystycznym elementem było mocniej zarysowane oko oraz upięte w kok włosy (niezbędne do kapelusza, który żona Williama wybrała na tę okazję).

Co miał na sobie tego wyjątkowe dnia książę Louis?

Mediom nie umknęło, że najmłodszy syn książęcej pary został ubrany w ręcznie robioną replikę królewskiej szaty chrzcielnej, którą wykonała zaprzyjaźniona z brytyjskim dworem krawcowa Angela Kelly.

Ta oryginalna, na której była wzorowana szata księcia Louisa, powstała w 1841 roku i miała ją na sobie wówczas córka królowej Wiktorii. Dlaczego wykonano replikę? Ponieważ Elżbieta II oceniła, że oryginał będzie zbyt delikatny, by móc dalej go używać  

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!