Bruno Sialelli żegna się z Lanvin - pokaz mody
Fot. IMAX TREE/FREE
VIVA! Tylko u nas

Bruno Sialelli żegna się z Lanvin

Czy francuski dom mody wkracza na nową ścieżkę rozwoju?

Redakcja VIVA! 19 kwietnia 2023 14:30
Bruno Sialelli żegna się z Lanvin - pokaz mody
Fot. IMAX TREE/FREE

Dom Mody Lanvin przekazał informację o zakończeniu współpracy z dotychczasowym projektantem kreatywnym. Od stycznia 2019 Bruno Sialelli pełnił tę funkcję. Od początku jego zadaniem było odświeżenie wiekowej francuskiej marki młodzieńczą energią. Zaraz po rozpoczęciu współpracy z Lanvin projektant musiał stawić czoła pandemii, która w tamtym czasie zagroziła wielu markom w branży modowej. Zanim został dyrektorem kreatywnym Lanvin, Sialelli zdobywał doświadczenie w takich domach mody jak Loewe, Balenciaga, czy Alexander Wang, a także Acne Studios i Paco Rabanne.

Bruno Sialelli żegna się z Lanvin - pokaz mody
Fot. IMAX TREE/FREE

Nowa strategia luksusowej marki

Odejście projektanta jest związane ze zmianami, które dom mody zamierza wprowadzić. Z jednej strony planuje on kontynuować rozwój kolekcji ready-to-wear dla kobiet i mężczyzn. Marka ma wprowadzić jednak Lanvin Lab, które ma być „przestrzenią eksperymentalną” zapraszającą do współpracy nowe talenty jak i znane nazwiska. Lanvin planuje także oddzielić dział akcesoriów i galanterii skórzanej. Do pracy nad nią powstać ma specjalny zespół.

ZOBACZ TAKŻE: W wieku 93 lat zmarła legendarna projektantka Mary Quant

W oświadczeniu dyrektor domu mody, Siddhartha Shukla wyraził wdzięczność projektantowi „za jego pasję i zaangażowanie dla domu mody”, życząc mu powodzenia w dalszej pracy.

Sialelli zaś przekazał: „Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy w Lanvin w ciągu ostatnich czterech lat. Chciałbym podziękować Lanvin i mojemu zespołowi, który poprzez swoje wyjątkowe talenty i poświęcenie, towarzyszył mi w tej wspaniałej drodze”.

Dalsze plany projektanta na ten moment nie są znane.

TAGI #Lanvin #moda

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.