tata
VIVA! Tylko u nas

Krótki poradnik dla świeżo upieczonego taty

Na co zwrócić uwagę, zajmując się dzieckiem?

Artykuł sponsorowany 24 maja 2020 10:00
tata

Bycie rodzicem to jedno z największych życiowych wyzwań. Gdy na świecie pojawia się dziecko, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, muszą zmierzyć się z nową, bardzo odpowiedzialną, rolą.  Marka JOHNSON’S® przeprowadziła wśród rodziców w Polsce, Rosji, Arabii Saudyjskiej, RPA, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii badanie, w którym wzięło udział 5995 matek i ojców w wieku 22-50 lat. Wyniki pokazują, że aż 74% badanych twierdzi, że rodzicielstwo wpłynęło na ich charakter, łagodząc go i uspokajając. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, wyczulają się na potrzeby dziecka, a opiekując się nim stają się delikatniejsi i bardziej otwarci. Bycie ojcem to wyzwanie dla każdego mężczyzny, lecz nie ma potrzeby, by dodatkowo stresować się tą rolą. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów i cieszyć się świadomym rodzicielstwem pełnym troski i miłości. 

Spędzaj z dzieckiem czas

Nie ma nic cenniejszego, niż czas, który rodzic może ofiarować swojemu dziecku. Technik przewijania czy karmienia można nauczyć się zawsze, lecz chwile spędzone z niemowlakiem są bezcenne. Jako świeżo upieczony ojciec staraj się uczestniczyć w codziennych czynnościach związanych z opieką nad dzieckiem. W ten sposób nauczysz się, jak się nim zająć, a jednocześnie nawiążesz z potomkiem unikalną więź. Bardzo pomocna jest przy tym kąpiel - ten codzienny rytuał niesamowicie zbliża.

dziecko
Fot. mat.prasowe

Bądź łagodny 

Często to szczególne wyzwanie, ponieważ małe dziecko praktycznie mieści się całe w dłoniach mężczyzny i proste czynności mogą stanowić nie lada wyzwanie. Nie bój się jednak – nie zrobisz dziecku krzywdy, jeśli przewijając je czy nosząc, zwrócisz szczególną uwagę na odpowiednie podtrzymywanie jego główki. 

Postaw na organizację

Przy noworodkach, które wymagają nieustannej opieki, organizacja miejsca przewijania czy karmienia to podstawa sukcesu. Przed przystąpieniem do mycia czy przewijania, przygotuj wszystkie niezbędne rzeczy tak, by nie musieć odrywać się od wykonywanej czynności. Organizacja zapobiegnie problemom wynikającym z poszukiwania odpowiednich kosmetyków czy ubranek, dając swobodę i bezpieczeństwo tobie i maluchowi.

Używaj odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji

Udowodniono, że mikrobiom skóry noworodka, czyli kolonie drobnoustrojów, zamieszkujących organizm od chwili narodzin, ma ogromne znaczenie dla zdrowia malucha. By prawidłowo zadbać o tę naturalną barierę ochronną, wzmacniając tym samym odporność dziecka, warto sięgnąć po łagodne kosmetyki. Jakie wybrać? Warto zwrócić uwagę na krótki i prosty skład, brak silikonów i parabenów oraz szkodliwych barwników. 

Trzeba pamiętać o tym, że wielokrotne używanie produktów, które nie chronią bariery skórnej dziecka, może zakłócać równowagę mikrobiologiczną – mówi dr.hab. n.med Wojciech Feleszko.

Johnsons Cotton Touch
Fot. mat.prasowe

Nowe kosmetyki JOHNSON’S® zawierają aż o 60% mniej składników w formułach w porównaniu z dotychczasowymi i zostały oparte w ponad 90% na surowcach pochodzenia naturalnego. Bezpieczne i łagodne, w skuteczny sposób dbają o mikrobiom skóry dziecka, delikatnie pielęgnując je już od pierwszego dnia życia. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań, marka opracowała również linię JOHNSON’S® Cotton Touch, składającą się z kosmetyków o lekko kwaśnym pH, zgodnym z odczynem skóry dziecka. Inspiracją do jej stworzenia była bawełna, która znalazła się również w ich składzie. 

Bądź kreatywny

By być dobrym ojcem, wcale nie trzeba kupować dziecku najlepszych zabawek i designerskich gadżetów. Kreatywność spędzanego wspólnie czasu rozwija dziecko od pierwszych dni życia, kształtując jego charakter i tworząc unikalną więź z rodzicem. Wymyślaj proste, lecz nieoczywiste zabawy, próbuj nowych pomysłów – to może przynieść tylko dobre efekty, ucząc ciebie i twojego malucha uważności.

Materiał powstał z udziałem marki JOHNSON’S®

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.