Kosmetyki
Fot. Mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Hair2go i Kwiat Kobiecości działają wspólnie dla kobiet

Marka wraz z fundacją chcą szerzyć rolę profilaktyki szyjki macicy i uświadamiają nam, jak ważne są regularne badania ginekologiczne

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 10 maja 2024 15:34
Kosmetyki
Fot. Mat. prasowe

Dane nie są optymistyczne. Rak szyjki macicy to piąty najczęściej rozpoznawany nowotwór w Europie. W naszym kraju (w samym 2020 roku) odnotowano aż 3862 przypadki zachorowania na raka szyjki macicy. Pamiętajmy jednak, że jest to nowotwór, który można łatwo rozpoznać we wczesnym stadium i skutecznie leczyć. Profilaktyka i edukacja w wcale z tą chorobą mają więc kluczowe znaczenie. 

Skoro dbamy o siebie „na zewnątrz”, bo chcemy wyglądać pięknie, możemy (i powinnyśmy!) też pamiętać o swoim zdrowiu i o tym, by raz do roku wykonać cytologię. 

Nie zapominajmy o zdrowiu

Regularne wykonywanie badań cytologicznych pozwala na wczesne wykrycie zmian przednowotworowych, co umożliwia skuteczne leczenie i poprawia rokowania. Dzięki nim możemy nie tylko uratować nasze zdrowie, ale i życie. Równie ważne są szczepienia przeciwko zakażeniom HPV (które są główną przyczyną większości przypadków raka szyjki macicy). Właśnie dlatego marka Hair2go postanowiła wesprzeć Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości, która towarzyszy i pomaga kobietom, które walczą z rakiem szyjki macicy. 

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości powstała z inicjatywy Idy Karpińskiej oraz kobiet, które podobnie jak ona, walczyły i wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Prowadzi wiele akcji edukacyjnych i kampanii społecznych. Wielkim sukcesem jest BadaBus, czyli profesjonalny, w pełni wyposażony i innowacyjny gabinet medyczny „na kółkach”. Powstał w odpowiedzi na problem zachorowalności i umieralności na nowotwory narządów rodnych. Poprzez dostęp do bezpłatnych badań profilaktycznych umożliwił tysiącom kobiet i mężczyzn w całej Polsce szybką diagnostykę w kierunku raka szyjki macicy, raka jajnika i raka prostaty. 

„Profilaktyka powinna stać się absolutną normą w naszym społeczeństwie i być szeroko promowana, aby zwiększyć naszą świadomość. Niestety połowa kobiet w Polsce, u których rozpoznano raka szyjki macicy, nigdy nie robiła badania cytologicznego, które może uratować nam życie! Nie bójmy się badać. Nie wstydźmy się badać. Profilaktyka i dbanie o swoje zdrowie, to najlepsze co możemy zrobić dla siebie i swoich bliskich”– podkreśla Ida Karpińska z fundacji Kwiat Kobiecości.

Hair2go i Kwiat Kobiecości działają wspólnie dla kobiet
Fot. Mat. prasowe

Marka Hair2go będzie szerzyć świadomość zdrowotną wśród Polek. Przez cały miesiąc na swoich profilach społecznościowych będzie edukować i pokazywać historie kobiet, które wygrały z rakiem szyjki macicy. Wszystko po to, aby nagłośnić problem profilaktyki i diagnostyki raka, edukować w tym temacie i wspierać kobiety. 

Kampanię wspierają eksperci: Ida Karpińska, ginekolog dr Tadeusz Oleszczuk, Katarzyna Białous, a także influencerzy, którzy będą udzielali porad i podzielą się swoim doświadczeniem. Bo wspólny wysiłek ma sens!

Przykład jak łączyć przyjemne z pożytecznym

To jednak nie koniec działań marki. Po raz kolejny część dochodu z majowej sprzedaży produktów w Hair2Go zostanie przekazana Fundacji Kwiat Kobiecości. KLIKNIJ TUTAJ, aby wesprzeć organizację. 

Możesz przy okazji dodać do swojej kosmetyczki takie superprodukty jak np. olejek Naprawcza kuracja do włosów Moroccanoil Treatment Light (produkt, który odbudowuje włosy po zabiegach koloryzacji i po zniszczeniach przez inne czynniki zewnętrzne), i/lub Oczyszczający szampon do włosów Olaplex No.4C Bond Maintenance Clarifying Shampoo (innowacyjny szampon, który dogłębnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i nagromadzone na włosach produkty do stylizacji). Dobrym pomysłem jest też zestaw regenerujący do włosów „Dla Niej” Kevin Murphy Repair Me. Idealny dla wszystkich osób, które potrzebują odbudowy i odżywienia. 

Więcej informacji o wspólnej akcji marki Hair2go i fundacji Kwiat Kobiecości znajdziesz TUTAJ.

Materiał promocyjny marki Hair2go

TAGI #nowotwór

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.