Pamiętacie ich zdjęcia z Vivy?

30 listopada 2019 10:37

Dziś Andrzejki! To jedna z ostatnich okazji, by oddać się hucznym zabawom przed rozpoczęciem Adwentu, okresu przedświątecznej zadumy. Zgodnie z tradycją na imprezach andrzejkowych robi się wróżby na nadchodzący rok. Po szaleństwach niedzielnej nocy nie zapomnijmy kupić adwentowych kalendarzy i oczywiście złożyć życzeń znajomym Andrzejom, którzy następnego dnia obchodzą imieniny. 

Z okazji andrzejek przygotowaliśmy... galerię sławnych Andrzejów, którym już dziś życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich jutrzejszego święta. Pamiętacie ich zdjęcia z Vivy!? 

1/9
Andrzej Piaseczny, "Viva!" maj 2015
Copyright @Marlena Bielińska/Move Picture
1/9

Andrzej Piaseczny w wywiadzie Vivy! z 2015 roku.

„Kiedyś łatwo się denerwowałem. Teraz jest inaczej. [...] Już wiem, jaki chcę być, i wiem, że mój charakter ma cały wachlarz cech, na które nie chcę się zgadzać. Wiem, których cech chcę się pozbyć i jednocześnie wiem, że to niemożliwe”.

2/9
Andrzej Grabowski na fotelu w sesji dla "Vivy!" z 2014 roku
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
2/9

Andrzej Grabowski udzielił wywiadu "Vivie!" w kwietniu 2014 roku. Powiedział w nim:

Nie znoszę dawać autografów, robić sobie zdjęć, nie znoszę wywiadów, nie lubię być rozpoznawalny, czyli nie lubię tego wszystkiego, do czego aktorzy dążą, niektórzy przynajmniej. Jeżeli w ogóle to, co mnie dotknęło, można nazwać jakąkolwiek karierą, popularnością, nadmiarem pracy, to wyszło przypadkowo, w każdym razie na pewno nie z mojej chęci. - A spytany dlaczego w takim razie został aktorem odparł z rozbrajającą szczerością: Z głupoty!

3/9
Andrzej Chyra, VIVA! październik 2005
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
3/9

Andrzej Chyra udzielił szczerego wywiadu "Vivie!" w 2005 roku. Zapytany przez dziennikarkę o szaleństwo odpowiedział:

Ta ce­cha nie jest mi ob­ca, bo za­wsze by­łem sko­ry do różnych głu­pich żar­tów, ma­jących mo­że po­zór szaleństwa.

Co rozumiał przez głupi żart?

Bo ja wiem? Mo­że le­że­nie na jezd­ni w środ­ku mia­sta.

Później jednak dodał: 

W pew­nym mo­men­cie prze­sta­łem od­czu­wać po­trze­bę ro­bie­nia wy­łącz­nie nie­mądrych rze­czy. Chy­ba trochę wy­do­ro­śla­łem, choć mo­że nie do koń­ca. Do­ro­słość mię­dzy in­ny­mi po­le­ga na świa­do­mo­ści, jak się jest od­bie­ra­nym przez in­nych. Mo­że jest w tym ja­kiś kon­for­mizm? 

4/9
Andrzej Żuławski w mieszkaniu z psem w "Vivie!" w 2010 roku
Copyright @Michał Szlaga
4/9

Andrzej Żuławski udzielił wywiadu "Vivie!"  w lutym 2010 roku. Opowiadał w nim m.in. o tym czym jest dla niego starzenie:

Każdy troszeczkę inaczej przeżywa. Na pewno polega to na ponownym pytaniu o sens tego wszystkiego. Dla mnie moje życie, przebieg tego życia jest równie ważny, jak to, co robię. To są połączone naczynia. Dla mnie ważne jest mieć poczucie, że nie zmarnowałem ani jednego roku. Że kochałem się we właściwych kobietach, że mam dzieci, na które mogę patrzeć z radością. Że dalej coraz bardziej kocham przyrodę. To jest ogromnie ważne.

5/9
Andrzej Smolik na koncercie oświetlony na czerwono w sesji dla "Vivy!" z 2002 roku
Copyright @Jacek Piotrowski
5/9

Wywiad z Andrzejem Smolikiem ukazał się w "Vivie!"  z kwietnia 2002 roku. Muzyk wyznał w nim:

Jestem w miarę spokojny. Jeżeli przeklinam i krzyczę, to właśnie w domu, z najbliższą osobą. Z narzeczoną kłócimy się co dwa dni, nieraz nawet codziennie, ale widocznie te spięcia są kreatywne. Kłócimy się o głupoty: nieumytą szklankę czy odkurzanie. O poważne rzeczy raczej nie ma awantur. 

 

6/9
Andrzej Saramonowicz, "Viva!" listopad 2015
Copyright @Bart Pogoda/AF PHOTO
6/9

Andrzej Saramonowicz udzielił wywiadu Vivie! w listopadzie 2015 roku.

Z dziennikarką rozmawiał m. in. o zawodzie pisarza. „Frajda bycia autorem polega także i na tym, że możesz dawać upust swoim różnym wewnętrznym stanom. Raz jesteś mordercą, a raz ofiarą. Raz dziwką, raz dziwkarzem”.

7/9
Andrzej Mleczko z córką i wnuczkiem w ogrodzie, "Viva!" 2012
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
7/9

Andrzej Mleczko razem z córką Ewą (na zdjęciu jest jeszcze wnuczek pana Andrzeja) zostali przepytani przez "Vivę!" w czerwcu 2012 roku. Do czego przyznał nam się słynny rysownik?

A ja uwielbiam się nudzić. Nuda to najpiękniejsza rzecz w życiu. Żeby się nic nie działo, nie było żadnych ani dobrych, ani złych informacji. Moja żona powiedziała, że w poprzednim wcieleniu musiałem być legwanem, waranem czy innym jaszczurem, który wygrzewa się na słońcu w bezruchu. Jak przelatuje mucha, wyrzuca język, zjada, po czym znów zapada w letarg.

8/9
Andrzej Seweryn z córką Marią Seweryn w teatrze, "Viva!" kwiecień 2008
Copyright @Robert Murawiecki
8/9

Andrzej Seweryn razem z córką Marią udzielili wywiadu "Vivie!" w kwietniu 2008 roku. Słynny aktor powiedział w nim dziennikarce:

Warto, by rozszerzyć repertuar teatrów. Staram się przekazać moim uczniom jedną myśl: Naucz się najpierw pięknie deklamować „Litwo, ojczyzno moja”, bo wtedy lepiej powiesz „K... twoja mać” czy „ja cię p...”. Jak nie nauczysz się poprawnie oddychać na scenie, to nie dotrwasz do premiery, bo się wcześniej udusisz.

9/9
Andrzej Sołtysik
Copyright @Robert Wolański/SONY A7R
9/9

Andrzej Sołtysik w rozmowie z Vivą! z 2015 roku.

„Wykonałem jakiś proces, przemieniłem siebie. Uwierzyłem, że życie rodzinne mnie uratuje, a stabilizacja jest moim przeznaczeniem .Czuję, że wreszcie mam dom, swoje miejsce”.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.