Elżbieta II, księżna Kate, Kate Middleton, królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Księżna Kate i Elżbieta II unikają się? Poznajcie największe sekrety tej skomplikowanej relacji

Konrad Szczęsny 28 kwietnia 2017 06:00
Elżbieta II, księżna Kate, Kate Middleton, królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Mówi się, że księżna Kate uchodzi w oczach poddanych za ideał i godną następczynię Diany. Jednak zagraniczne media donoszą, że królowa Elżbieta II, słynąca z apodyktyczności i perfekcjonizmu, by przywołać m.in. brak akceptacji związku Karola i Camilli Parker Bowles przez długi czas, nie pała do małżonki wnuka zbyt dużą sympatią. Ile w tym prawdy? Co wywołało falę spekulacji i plotek? Sprawdźcie!  

Polecamy też: „Nic nie może przygotować cię na to przytłaczające doświadczenie”. Księżna Kate o byciu matką

Polecamy też: Książę Harry zostanie wydziedziczony przez królową Elżbietę II? Nad synem Diany i Karola zawisła miłosna klątwa Windsorów

Wpadki księżnej Kate

Wedle przyjętej w Wielkiej Brytanii etykiety, księżna Kate wciąż popełnia błędy, które zaciekle piętnuje Elżbieta II. Dotyczą one przede wszystkim ubioru i sposobu zachowywania się. Choć drobne i urocze wpadki zdaniem obserwatorów dworu królewskiego jedynie budują więź księżnej z poddanymi, dla Elżbiety II mają być niewybaczalne.

Księżna Kate o relacjach z Elżbietą II

Wszystko rozpoczęło się podobno rok temu, z okazji obchodów 90. urodzin Elżbiety II. Wtedy to nakręcono film dokumentalny o życiu królowej. Nie mogło oczywiście zabraknąć w nim wypowiedzi księżnej Kate. Warto zaznaczyć, że był to jej pierwszy samodzielny wywiad dla stacji telewizyjnej, nie dziwi więc, że starannie dobierała słowa, by uniknąć jakiejkolwiek wypadki.

Księżna Kate wskazała w nim moment przełomowy dla jej relacji z Elżbietą II. Zwierzyła się, że było to w trakcie obchodów Diamentowego Jubileuszu w Leicester, w trakcie których nie towarzyszył jej małżonek.. . Mówi się, że brytyjska monarchini otoczyła ją oczywiście stosowną opieką, jednak nie omieszkała udzielić kilku porad i wskazówek, w oparciu o dworską etykietę. Spekuluje się do tej pory, że były one tak samo życzliwe, jak i złośliwe. 

"Muszę się jeszcze wiele nauczyć", przyznała wówczas w wywiadzie Kate, co złośliwi skwitowali stwierdzeniem, że królowa najwidoczniej lubi udzielać księżnej wielu wskazówek.

Polecamy też: Czy Kate i Williama dopadła miłosna klątwa Windsorów? Poznaj mroczne tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej

Księżna Kate zmienia wizerunek?

Na ich skutek księżna Kate zdecydowała się podobno na zmianę wizerunku. Zaczęła wiązać włosy, gdyż Elżbieta II nie lubi podobno rozpuszczonych. Co ciekawe, wedle brytyjskiej etykiety noszenie fryzur w oparciu o zbyt długie włosy podobno nie przystoi członkiniom rodziny królewskiej. Da się to zauważyć w stylu księżnej Kate: przycina ona częściej włosy i unika swobodnego uczesania w obecności Elżbiety II.

Sukienki księżnej Kate są zbyt krótkie?

To jeszcze nie koniec rewolucji w życiu żony księcia Williama! Podobno babcia przyszłego monarchy nie toleruje również zbyt krótkich sukienek i spódnic i reagowała dosyć nerwowo na odważne stylizacje księżnej Kate. Dlatego też poradziła jej, by postawiła na stylizacje, które sięgają przynajmniej za kolano. Porada ta wydaje się o tyle stosowna, że kilka razy księżna postawiła na krótsze sukienki, które w trakcie wizyt na lotniskach i w innych miejscach z otwartą przestrzenią na skutek silnych podmuchów wiatrów odsłaniały więcej niż powinny. Uwagi królowej dotyczyły również obuwia. Księżna Kate musiała zamienić ukochane koturny na bardziej stosowne obuwie na płaskiej podeszwie. Jeśli chodzi o kolorystykę stylizacji, ta również winna według Elżbiety II być bardziej stonowana. Dlatego żona Williama postawiła na kolory pastelowe oraz te nie rzucające się w oczy.

Polecamy też: Najbardziej wpływowe siostry świata? Zdradzamy sekrety intymnej relacji księżnej Kate i Pippy Middleton!

W kuluarach mówi się, że presja, jaka ciąży na Kate jest związana z dużymi oczekiwania królowej oraz tym, że na początku miała za złe wnukowi, że jego wybranka nie ma arystokratycznych korzeni a jednocześnie fakt, że z uwagi na pokaźny majątek rodziców nie musiała przepracować ani jednego dnia. Po ślubie Williama i Kate zmieniła jednak zdanie widząc, jak dużą sympatią poddanych cieszy się wybranka jej wnuka. Co więcej osoby z otoczenia brytyjskiej rodziny królewskiej podkreślają, że księżna nie ma za złe uwag, które Elżbieta II kieruje pod jej adresem głównie ze względu na to, że poczytuje je jako przejaw troski i zaszczyt.

Polecamy też: Małgorzata Kożuchowska już niebawem spotka się z księżną Kate! Jak do tego doszło?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…