Księżna Kate i książę William w Berlinie
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Księżna Kate i książę William z wizytą w Berlinie. Co będą robić? Oto plan wizyty!

Gabriela Czernecka 20 lipca 2017 16:15
Księżna Kate i książę William w Berlinie
Fot. East News

Księżna Kate i książę William z wizytą w Berlinie! Po zwiedzeniu Warszawy i Gdańska, brytyjska para książęca wyleciała do Niemiec, gdzie pozostaną do piątku. Książę George i księżniczka Charlotte podróżują z rodzicami, ale nie towarzyszą im podczas oficjalnych spotkań z głowami państw. Co księżna Kate i książę William będą robić w Niemczech? Przeczytajcie harmonogram ich wizyty.

Polecamy: Harmonogram przyjazdu księcia Williama i księżnej Kate do Polski

Księżna Kate i książę William w Berlinie

Pierwsza wizyta Williama i Kate w Niemczech rozpoczęła się od spotkania z kanclerzem Niemiec, Angelą Merkel, która zaprowadziła gości na balkon swojej siedziby, z którego mogli pozachwycać się wyjątkowym widokiem na rządową dzielnicę. Kolejno doszło do spotkania z prezydentem Walterem Steinmeierem oraz jego żoną, Elke Buedenbender. Z książęcą parą spotkał się także burmistrz stolicy, Michael Mueller, któremu towarzyszyła córka Nina. Wizytę księżnej Kate i księcia Williama w Niemczech zapoczątkowano wspólną fotografią pod Bramą Brandenburską. Książęca para wpisała się także do księgi w zamku Bellevue.

Przeczytaj: Księżna Kate zachwyca poczuciem humoru, książę William mówi po polsku. Kulisy wizyty książęcej pary!

Księżna Kate i książę William w Niemczech

Następnie książę William i księżna Kate przeszli do znajdującego się nieopodal Pomnika Ofiar Holokaustu. Parę oprowadził szef fundacji, który opiekuje się pomnikiem. Były więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz poprosił księcia Williama, by ten zdobytą w ich kraju wiedzę o Holokauście przekazał dalej. Dalszym punktem wizyty było spotkanie się z działaczami organizacji pomagającej biednym dzieciom, żyjącym na ulicy. Wówczas doszło do sytuacji, w której jeden z chłopców przytulił księżną Kate. Mimo iż jest to niezgodne z protokołem królewskim, księżna taktownie zareagowała na nadmierny entuzjazm chłopca i odwzajemniła jego gest. 

Wczorajszego wieczoru odbyło się przyjęcie z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II. William i Kate mają jeszcze w planach wycieczkę po Heidelbergu, uniwersyteckim mieście oraz w Hamburgu. Wizyta księcia Williama i księżnej Kate w Niemczech uznawana jest jako "szarmancki gest" brytyjskiej rodziny w kontekście trudnych negocjacji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Więcej o wizycie księcia Williama i księżnej Kate przeczytacie TUTAJ>>

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.