Księżna Kate i książę William w Polsce, Andrzej Duda i Agata Duda, śniadanie w Belwederze
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Przegraliśmy tę wizytę”, mówią specjaliści. Wizyta księcia Williama i księżnej Kate w Polsce nie obyła się bez wpadek

Gabriela Czernecka 26 lipca 2017 20:15
Księżna Kate i książę William w Polsce, Andrzej Duda i Agata Duda, śniadanie w Belwederze
Fot. East News

Książę William i księżna Kate w Polsce spędzili dwa intensywne dni. Choć ich wizyta dobiegła końca prawie dwa tygodnie temu,  jej echa nie milkną, zwłaszcza w kontekście wpadek... Program wizyty był przede wszystkim zdominowany przez przekaz historyczny. W porównaniu do wizyty książęcej pary w Niemczech tam wzięto przede wszystkim pod uwagę to, czym interesują się księżna Kate i książę William. Specjaliści oceniają wizytę księżnej Kate i księcia Williama w Polsce jako nie do końca udaną. 

Polecamy: Podawać rękę czy się ukłonić? Jak witać się z brytyjską rodziną książęcą? Poznaj zasady protokołu królewskiego!

Książę William i księżna Kate w Polsce: wpadki

Nie da się nie zauważyć, że księżna Kate i książę William w Polsce mieli bardzo napięty plan wizyty. W ciągu dwóch dni w Polsce odwiedzili Warszawę i Gdańsk. Niestety okazję, by zobaczyć książęcą parę w naszym kraju z bliska mieli nieliczni. Przypomnijmy, że we Francji odbył się mecz „Francja-Walia”, gdzie każdy z obecnych miał okazję z bliska zobaczyć książęcą parę. Podobnie było w Niemczech, gdzie księżna Kate i William odwiedzili fundację, spotkali się również z fanami pod Bramą Brandenburską. 

Co ciekawe, specjaliści wypowiadają się także na temat obecności księcia George’a i księżniczki Charlotte, którzy tak naprawdę widziani byli jedynie na lotnisku podczas pierwszego dnia. Para królewska nie zabrała dzieci na oficjalne spotkania. Specjaliści twierdzą, że wizytę księcia Williama i księżnej Kate w Polsce przegraliśmy głównie w kontekście medialnym. Niemcy wręczyli księżniczce Charlotte kwiaty, zapewnili rozrywkę parze książęcej - książę William i księżna Kate mieli okazję piec precle, pływali w regatach. Więcej, udali się także do filharmonii na koncert dziecięcy.  To jednak nie wszystko. Pod wątpliwość poddaje się także prezent, jakim został obdarowany książę William, a mianowicie, tabakierę. Zagraniczne media twierdzą, że jest to prezent nieodpowiedni dla przedstawiciela brytyjskiej rodziny królewskiej. 

Przeczytaj także: „Belweder przeszedł mały lilfting’’. To tu zamieszkają księżna Kate i książę William

Sukienka księżnej Kate w Polsce wpadką!

Jak się okazuje, nie tylko my jako organizatorzy zaliczyliśmy wpadki. Wielu uważa, że podczas wizyty księżnej Kate i księcia Williama w Polsce zawiedli styliści księżnej. Kate Middleton w Gdańsku pojawiła się w komplecie marki Erdem w kolorowy, kwiecisty wzór. Kreację uzupełniła beżową kopertówką Etui Bags. Niestety internautów oburzyła stylizacja Kate. Choć księżna wyglądała wyjątkowo elegancko, mówi się, że jej kreacja była zbyt "wesoła" jak na miejsce, jakie przyszło im zwiedzać (chodzi o Muzeum Stutthof na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego).

Kolejną wpadkę brytyjska rodzina królewska zaliczyła na Twitterze. Podczas wrzucania tweetów doszło do sytuacji, która nie uszła uwadze Internautów. Kensington Palace w jednym z postów zamieścił ikonkę flagi – niestety, nie była to flaga Polski, a Monako, lub Indonezji. Weźmy pod uwagę fakt iż mimo upływu czasu i negatywnych reakcji Internautów błędna flaga wciąż wisi na oficjalnym Twitterze Kensington Palace.

Polecamy: Sekret księżnej Kate i księcia Williama wyszedł na jaw! W trakcie wizyty w Polsce mieli tylko jedną zachciankę. Jaką?

Więcej o wizycie księcia Williama i księżnej Kate przeczytacie TUTAJ>>

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?