Kate Middleton, księżna Kate, Pippa Middleton, Londyn, Wielka Brytania, 28.04.2011 rok
Fot. Neil Mockford/FilmMagic/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Najbardziej wpływowe siostry świata? Zdradzamy sekrety relacji księżnej Kate i Pippy Middleton!

Wzajemnie wspierają się w każdej sytuacji

Konrad Szczęsny 12 października 2021 16:07
Kate Middleton, księżna Kate, Pippa Middleton, Londyn, Wielka Brytania, 28.04.2011 rok
Fot. Neil Mockford/FilmMagic/Getty Images

Dzieli je ponad 1,5 roku. Łączy silna więź. Księżnej Kate nie trzeba nikomu przedstawiać, ale młodszą siostrę, która stoi w cieniu żony księcia Williama, już owszem. Tym bardziej, że media coraz częściej i natarczywie pytają, kim jest naprawdę Pippa Middleton? Poznajcie tajemnice tej wyjątkowej siostrzanej relacji.

Kim jest Pippa Middleton?

Pippa to młodsza siostra księżnej Kate. Urodziła się 6 września 1983 r. Pomiędzy nią i Katarzyną jest zatem ponad 1,5 roku różnicy, biorąc pod uwagę metrykę. Trzecim z rodzeństwa Middletonów jest James (urodzonym w 1987 r.) – jedyny mężczyzna – który raczej stroni od błysku fleszy i poświęca się karierze businessmana.

Pippa, podobnie jak siostra, odebrała staranne wykształcenie. Ukończyła literaturę angielską na Uniwersytecie w Edynburgu (Kate jest natomiast absolwentką wydziału historii sztuki na University of St Andrews w Fife). Między paniami jest jeszcze więcej podobieństw: poza tak oczywistymi, jak wygląd, postura czy nienaganny styl, warto również wymienić to, jak postrzegane są na zewnątrz. I tak w 2012 r. tygodnik „Time” umieścił je na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Oczywiście Kate aktywnie wspierała młodszą siostrę w planowaniu ślubnej uroczystości, która odbyła się 20 maja 2017 roku.  Zawsze mogą na siebie liczyć, zaś ich zdjęcia, dokumentujące wspólnie spędzone chwile, regularnie publikowane są na łamach mediów.

Pippa ma silny charakter. Gdy książę William rozstał się z jej siostrą w 2007 roku, towarzyszyła jej w trakcie wypraw do klubów. Uwielbiały razem imprezować. Mówi się, że pozując pewnie do zdjęć ukrywającym się wszędzie paparazzim chciała pokazać synowi Diany i Karola, co stracił. W trakcie królewskiego ślubu cztery lata później była jedną z druhen. Wszyscy mówili o jej perfekcyjnie dopasowanej stylizacji a zwłaszcza o... kształtnych pośladkach, które nazwano nawet wówczas „najzgrabniejszymi na świecie”! Jak się okazało, były one zasługą modelującej bielizny typu push up, która optycznie powiększyła pupę siostry księżnej Kate!

Zwrócono także uwagę na relację Pippy i księcia Harry'ego. Ten miał na nią patrzeć w trakcie ślubu brata z podziwem i nieukrywaną fascynacją. Po zakończeniu uroczystości przez kilka miesięcy pisano nawet, że oboje połączył płomienny romans... Ostatecznie młodsza siostra księżnej Kate związała się z Jamesem Matthewsem. Para wzięła ślub 20. maja 2017 roku. Doczekali się dwójki dzieci: syna Arthura Michaela Williama (urodzonego 15. października 2018 roku) oraz córki Grace Elizabeth Jane, która przyszła na świat 15. marca 2021 roku.

A co wiemy o relacji księżnej Kate i jej młodszej siostry?

Polecamy też: Połączyła ich miłość do... latania! Co wiemy o rodzicach księżnej Kate?

Kate Middleton, księżna Kate, Pippa Middleton, Londyn, Wielka Brytania, 08.07.2012 rok
Fot. Clive Brunskill/Getty Images

Kate Middleton, Pippa Middleton, Londyn, Wielka Brytania, 08.07.2012 rok

Relacja Kate i Pippy Middleton

Obie dorastały wraz z bratem Jamesem. Często podkreśla się, że tata rozpieszczał ich i zapewniał wszelkie rozrywki. Cała trójka uczęszczała również do Marlborough College, w którym... grali w hokeja! James, brat słynnych sióstr, był nawet kapitanem drużyny. Wszyscy pracowali również przez jakiś czas w rodzinnej firmie Middletonów, zajmującej się urządzaniem przyjęć.

Co ciekawe, ich relacja nie zmieniła się aż tak bardzo, nawet gdy Kate poślubiła księcia Williama. Nadal spędzają niemal każde wakacje na jednej z najpiękniejszych karaibskich wysp, czyli Mustique. Widywani są również w trakcie turnieju Wimbledonu, gdy podziwiają rozgrywki na trybunach, najczęściej w towarzystwie księcia Williama. Mówi się, że obycie sióstr Middleton wynika z wychowania przez matkę Carole, która słynie z nienagannych manier. Zagraniczni obserwatorzy podkreślają nawet, że panie tworzą swoiste trio, które pozostaje wierne swoim ideałom i etykiecie i mają na tyle podobny styl, że swobodnie mogą wymieniać się elementami garderoby!

W rozmowie z NBC w 2014 roku Pippa mówiła o swojej rodzinie: „możemy być normalni, gdy ze sobą przebywamy, a to trzyma nas w ryzach”. O wyjątkowej więzi z Kate powiedziała natomiast: „mamy z siostrą wyjątkowo normalne relacje, jesteśmy bardzo blisko, wspieramy się wzajemnie i rozumiemy niemal bez słów”, podkreśliła.

Wśród „normalnych” rzeczy, o których zawsze ze sobą rozmawiają, jest ich życie miłosne. Kiedy Kate zaczęła spotykać się z Williamem, Pippa przez jakiś czas miała ograniczony kontakt z siostrą. Na szczęście trwało to dosyć krótko, ale mówi się, że Kate zrozumiała wówczas, jak ważne jest zachowanie dobrych relacji z najbliższą rodziną, w tym z ukochaną siostrą. I gdy młodsza z sióstr Middleton brała ślub 20. maja 2017 roku, mogła liczyć na wsparcie księżnej Cambridge, która była jej świadkową...  

Polecamy też: To on skradł serce młodszej siostrze księżnej Kate. Kim jest James Matthews?

Kate Middleton, księżna Kate, Pippa Middleton, Londyn, Wielka Brytania, 28.04.2011 rok
Fot. Neil Mockford/FilmMagic/Getty Images

Kate Middleton, Pippa Middleton, Londyn, Wielka Brytania, 28.04.2011 rok

Kate Middleton, księżna Kate, Pippa Middleton, Englefield Green, Wielka Brytania, 20.05.2017 rok
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Kate Middleton, Pippa Middleton, Englefield Green, Wielka Brytania, 20.05.2017 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.