Pippa Middleton, James Matthews, ślub, Englefield, Anglia, 20.05.2017 rok
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

To on skradł serce młodszej siostry księżnej Kate. Kim jest James Matthews?

Ma 46 lat i uchodzi za prawdziwego przystojniaka

Olga Figaszewska 13 października 2021 16:16
Pippa Middleton, James Matthews, ślub, Englefield, Anglia, 20.05.2017 rok
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage/Getty Images

James Matthews i Philippa Charlotte Middleton zaręczyli się w 2016 roku. Z kolei ślub wzięli rok później, 20. maja. Do tej pory doczekali się dwójki dzieci. Kim jest mężczyzna, który skradł serce siostry księżnej Kate? Co o nim wiemy?

Kim jest James Matthews?

Odkąd para pokazała się razem publicznie po raz pierwszy, narzeczony młodszej siostry Kate wzbudzał ogromne zainteresowanie kolorowej prasy. Przez długi czas zakochanym udawało się chronić prywatność. Pippa i James poznali się już w 2012 roku, ale nic nie przesądzało o tym, by los miał połączyć ich ścieżki. Dopiero po kilku latach nawiązało się między nimi uczucie... Nic dziwnego! Jeszcze długo po ślubie starszej z sióstr Middleton z księciem Williamem media spekulowały o bliskiej relacji Pippy z... księciem Harrym. Ostatecznie nic z tego jednak nie wyszło. 

Matthews to 46-letni milioner, który swoją karierę rozpoczynał jako kierowca rajdowy w międzynarodowych wyścigach samochodowych. Brytyjskie media okrzyknęły go jednym z najprzystojniejszych mężczyzn na wyspach brytyjskich. James uczęszczał do płatnej szkoły Uppingham w Rutland (33 tys. funtów rocznie). W latach dziewięćdziesiątych dwukrotnie otrzymał tytuł mistrzowski w Brytyjskiej Formule Renault i Europejskim Pucharze Formuły Renault.

Dziś jest znanym przedsiębiorcą, szefem grupy Eden Rock. Wiadomo, że jego rodzice są właścicielami luksusowego hotelu, który znajduje się na wyspie Saint-Barthélemy. Z domu wyniósł przykładne wychowanie. Przez lata, dzięki rozsądnym inwestycjom i odpowiednim wyborom ścieżek kariery, zwiększył swoją wartość. W 2016 roku jego majątek wyceniono na 2 miliardy funtów.

Pippa już przed ślubem przeprowadziła się do willi ukochanego w zachodniej części Londynu (nieruchomość wycenia się na 17 mln funtów), w której mieści się sala gimnastyczna, podziemne kino, winda, pokój dla służby jak i 6 sypialni.

Z ukochaną połączyły go wspólne pasje, przede wszystkim zaś zamiłowanie do sportów. Para bierze udział w maratonach. Uczestniczyli w wyścigu Bikebeiner w Norwegii, który ukończyli po 6 godzinach czy charytatywnych wyścigach rowerowych w Londynie. Oboje kochają jeździć na nartach i są fanami tenisa.  

Zobacz też: Połączyła ich miłość do... latania! Co wiemy o rodzicach księżnej Kate?

Pippa Middleton, James Matthews, ślub, Windsor, Anglia, 12.10.2018 rok
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage/Getty Images

Pippa Middleton, James Matthews, Windsor, Anglia, 12.10.2018 rok

Ślub Pippy Middleton i Jamesa Matthewsa. Dzieci, życie prywatne

James Matthews oświadczył się siostrze księżnej Kate w lipcu 2016 roku, w czasie podróży po północnej Anglii. Swojej ukochanej podarował imponujący pierścionek zaręczynowy wart 200 tys. funtów. Ich ślub obył się 20 maja 2017 roku w kościele świętego Marka w Englefield, położonym 80 km od Londynu. Żona księcia Williama była na nim świadkową, zaś panna młoda prezentowała się olśniewająco. Przyjęcie weselne miało miejsce w ogrodzie posiadłości rodziny Middletonów. Zaproszonych było na nie około 350-400 gości. Książę George przyniósł państwu młodym obrączki w trakcie ślubu, zaś księżniczka Charlotte była druhną swojej cioci.

Para uchodzi za zgodną, kochającą się i unikającą skandali. Doczekali się dwójki dzieci: syna Arthura Michaela Williama (urodzonego 15. października 2018 roku) oraz córki Grace Elizabeth Jane, która przyszła na świat 15. marca 2021 roku. Prywatnie przyjaźnią się z księżną Kate i księciem Williamem, uczestniczą również regularnie w ważnych królewskich i książęcych uroczystościach. I są dowodem na to, że prawdziwa miłość zawsze zwycięży!  

Czytaj także: Najbardziej wpływowe siostry świata? Zdradzamy sekrety relacji księżnej Kate i Pippy Middleton!

Pippa Middleton, James Matthews, ślub, Englefield, Anglia, 20.05.2017 rok
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage/Getty Images

Pippa Middleton, James Matthews, ślub, Englefield, Anglia, 20.05.2017 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…