książę William i księżna Kate w Polsce, ciekawostki z wizyty, main topic
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Księżna Kate zachwyca poczuciem humoru, książę William mówi po polsku. Kulisy wizyty książęcej pary!

Gabriela Czernecka 18 lipca 2017 12:35
książę William i księżna Kate w Polsce, ciekawostki z wizyty, main topic
Fot. Getty Images

Książę William i księżna Kate od poniedziałku, 17 lipca 2017 roku, przebywają w Polsce. Brytyjska para książęca pierwszy dzień w naszym kraju spędziła w Warszawie, gdzie miło została przywitana przez polskich fanów. Dzisiejszy dzień wizyty w Polsce, książę William i księżna Kate, spędzą w Gdańsku. O tej wizycie już rozpisują się media na całym świecie. Kate Middleton zachwyca poczuciem humoru, książę William wita gości w języku polskim. Zobaczcie jak wygląda wizyta księcia Williama i księżnej Kate od kulis!

Zobacz: Wizytę książęcej pary zapamiętamy na długo. Które gwiazdy spotkały się z Kate i Williamem?

Książę William i księżna Kate w Polsce: prezenty

Tę wizytę książę William i księżna Kate zapamiętają na długo. W czasie pobytu w naszym kraju brytyjska para książęca otrzyma wyjątkowe prezenty. Księżna Kate już została obdarowana wyjątkową suknią projektu Gosi Baczyńskiej, w której zaprezentowała się podczas wczorajszego wieczoru. Dziś w Gdańsku otrzyma zaś bursztynową kolię „Quele”. Kolia została ręcznie wykonana przez jubilerów i składa się z elementów złota oraz naturalnego bursztynu. Prezent otrzyma również książę William. Będą to spinki mankietowe „Elipse”, wykonane ze srebra oraz wiśniowego bursztynu bałtyckiego. Książę William i księżna Kate dostaną również medale od gdańskiego Teatr Szekspirowskiego.

Przypomnijmy, że wczoraj książę William i księżna Kate już wymienili się prezentami - polska para prezydencka wręczyła parze książęcej serwis z Bolesławca oraz szablę. W zamian książę William i księżna Kate wręczyli książkę o królewskich pałacach w Londynie i porcelanowy serwis.

Zobacz też: Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej wylądowali w Polsce. Księżna Kate zadała szyku?

Książę William mówi po polsku, a księżna Kate żartuje z fanami 

Wiecie, że Agata Duda, do porozumiewania się z księżną Kate korzystała z pomocy tłumaczki? Pierwsza dama doskonale zna język niemiecki, ale w porozumiewaniu się w języku angielskim potrzebowała odrobiny wsparcia. Z kolei prezydent Duda świetnie sam radził sobie w rozmowie z księciem Williamem. Z językiem polskim nie miał za to problemów sam książę, który w kilku słowach przywitał się ze zgromadzonymi gośćmi w naszym ojczystym języku.  

Księżna Kate zachwycała swoim poczuciem humoru. Żartowała ze swojej urody, dziękując za komplementy od fanów, mówiąc że to jak wygląda to tylko zasługa dobrego makijażu. Co więcej księżna otrzymała zabawkę dla dzieci, co również skomentowała w zabawny sposób, mówiąc do księcia Williama, że pora na trzecie dziecko. 

Polecamy: Tak księżna Kate i książę William spędzili w Polsce pierwszy dzień! DUŻO ZDJĘĆ

Co jedli w Polsce książę William i księżna Kate

Do sieci trafiło menu z kolacji książęcej pary. Co jedli książę William i księżna Kate w Polsce? Menu zawierało trzy pozycje - przystawkę, danie główne oraz deser. Na przystawkę zaserwowano im bliny gryczane z wędzonym łososiem i kwaśną śmietaną.  Główne danie stanowiła pierś z kurczaka z musem z moreli na zielonym puree z roszponką. Na deser książęca para zjadła szarlotkę z lodami. Dziś podczas wizyty w Gdańsku księżna Kate i książę William skosztują ruskich pierogów oraz gdańskiego likieru Goldwasser.

Już dziś książę William i księżna Kate spędzą dzień w Gdańsku. Dzieci nie będą im tam towarzyszyły. Para spotka się m.in. z Lechem Wałęsą. 

Więcej o wizycie księcia Williama i księżnej Kate przeczytacie TUTAJ>>

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.