Księżna Kate MT
Fot. Getty Images
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

„Nic nie może przygotować cię na to przytłaczające doświadczenie”. Księżna Kate o byciu matką

Weronika Bruździak-Gębura 21 kwietnia 2017 12:15
Księżna Kate MT
Fot. Getty Images

Kate Middleton zdecydowała się na poruszające wyznanie dotyczące macierzyństwa. Księżna Cambridge przyznała, że czuła się osamotniona jako matka.

„Czasami czułam się samotna”, księżna Kate o macierzyństwie

Księżna Kate na co dzień chroni swoją prywatność i rzadko opowiada o swoim życiu w mediach. Tym razem zrobiła wyjątek i opowiedziała o trudach macierzyństwa, z którymi musiała zmierzyć się po narodzinach księcia George’a i księżniczki Charlotty. „Czasami czułam się samotna i odizolowana, ale to samo czuje większość matek, które przeżywają to samo”, powiedziała zgromadzonym kobietom i współtwórcom aplikacji Mush, która jest platformą umożliwiającą komunikację między młodymi matkami.

„Dla mnie zostanie mamą było nagradzającym i wspaniałym doświadczeniem. Jednak od czasu do czasu było to też wielkie wyzwanie - nawet dla mnie, czyli osoby, która miała wsparcie innych ludzi, którego większość matek nie ma”, powiedziała.

Polecamy też: Dlaczego księżna Kate tak często nosi kapelusze? Jest to związane z...

Nie ma sposobu na to, by przygotować się do macierzyństwa

Księżna Cambridge dodała też, że nie ma sposobu na to, by przygotować się do macierzyństwa. Nic tak naprawdę nie może przygotować cię na to przytłaczające doświadczenie, jakim jest zostanie matką. Jest pełne najróżniejszych uczuć wymieszanych razem: miłości, przemęczenia, radości i niepokoju. Co noc czujesz się inną osobą. Przestajesz myśleć o sobie jako o jednostce, a zaczynasz tylko i wyłącznie jako o matce”.

Księżna starała się też pocieszyć zgromadzone kobiety, które jako młode matki często z różnych stron słyszą sprzeczne rady. „Nie ma jednej księgi reguł, dobrego albo złego postępowania - sama musisz sobie wszystko ułożyć i musisz zrobić to najlepiej jak potrafisz, by zadbać o swoją rodzinę. Dla wielu matek, włącznie ze mną, może to na jakiś czas zaburzyć pewność siebie”, powiedziała księżna Cambridge.

Księżna Kate w 2011 roku poślubiła księcia Williama, starszego syna księżnej Diany i księcia Karola. W 2013 roku urodziła księcia George’a, dwa lata później - księżniczkę Charlottę.

Polecamy też: Czy Kate i Williama dopadła miłosna klątwa Windsorów? Poznaj mroczne tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.