książę Harry, królowa Elżbieta II, czy Elżbieta wyklnie Harry'ego
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Książę Harry zostanie wydziedziczony przez królową Elżbietę? Nad synem Diany i Karola zawisła miłosna klątwa Windsorów

Konrad Szczęsny 15 lipca 2017 19:10
książę Harry, królowa Elżbieta II, czy Elżbieta wyklnie Harry'ego
Fot. Getty Images

Książę Harry przez lata zyskał miano czarnej owcy brytyjskiej rodziny królewskiej. Znany ze swoich alkoholowych ekscesów i imprezowego stylu życia syn Diany i Karola od dłuższego czasu nie zapowiadał się na zbyt dobrego władcę Wielkiej Brytanii. Ostatnio jednak robi wszystko, by ocieplić swój wizerunek. Zakochał się i myśli nawet o ślubie! Cieniem na jego szczęściu może położyć się jednak decyzja, która podjęła królowa Elżbieta II. Czy to możliwe, by babka chciała go wydziedziczyć?

Polecamy też: Książę Harry wyrzeknie się rodziny królewskiej w imię miłości? Nie powstrzyma go nawet Królowa Elżbieta II

Elżbieta II nie akceptuje związku Harry'ego i Meghan  Markle

Wiele wskazuje na to, że książę Harry w ostatnim czasie postanowił się ustatkować. Zaczął spotykać się z amerykańską aktorką Meghan Markle i nikt nie ma wątpliwości, że relacja jest bardzo poważna, tym bardziej, że syn Diany i Karola jak ognia unika pokazywania się z nią publicznie. Jednak by sprawy poszły o krok dalej i by związek sformalizować, zgodę na małżeństwo musi wyrazić znana z twardego charakteru oraz decyzji nieznoszących sprzeciwu babka księcia. Elżbieta II podobno ma już za sobą pierwsze spotkanie z wybranką wnuka, jednak po długim namyśle (mimo że wcześniej mówiło się, iż zaakceptowała związek Harry'ego) doszła do wniosku, że to niedopuszczalne, by wnuk związał się z rozwódką (Meghan ma na koncie dwuletnie małżeństwo z Trevorem Engelsonem, zakończone rozwodem w 2013 r.). 

„To nie podoba się Elżbiecie II. Harry jest jednak tak zakochany, że wybierając między krajem, a kobietą, wybierze Meghan”, donosi informator OK USA.

Zgodnie z zasadami panującymi na brytyjskim dworze, kobieta wchodząca do rodziny królewskiej powinna być dziewicą z arystokratycznego rodu. W dobrym tonie i mile widziane jest również, by posiadała nienaganną prezencję, stroniła od medialnego zainteresowania oraz wspierała męża, trzymając się jednocześnie dwa kroki za nim. Jak nietrudno się domyślić, Meghan Markle żadnego z tych wymogów nie spełnia.

Polecamy również: Czy przeszłość Meghan Markle przełoży się na jej związek z księciem Harrym? Na jaw wychodzą nowe tajemnice

Elżbieta II wydziedziczy księcia Harry'ego?

Jeśli prawdą jest, że książę Harry nie będzie wahał się ani chwili (podobno jest zakochany w aktorce jak w żadnej wcześniejszej partnerce!) i dokona wyboru na korzyść związku z Meghan Markle, możliwe, że zostanie przez królową Elżbietą II wydziedziczony i straci prawo do sukcesji - a o tym mówi się coraz głośniej. Otwartym pozostaje pytanie, czy nie uprzedzi faktów i sam nie zrezygnuje wcześniej z miejsca w kolejce do brytyjskiego tronu oraz w jakiej atmosferze decyzję tę zakomunikuje apodyktycznej babci. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że już kilka razy wcześniej mówiło się, że Harry będzie chciał zrezygnować z ubiegania się o prawo do korony, jednak zawsze w ostatniej chwili wycofywał się z tego pomysłu. Czy teraz będzie inaczej?

Polecamy też: Książę Harry po raz pierwszy w poruszających słowach o pogrzebie matki: „Dzisiaj taka sytuacja nie miałaby miejsca”

Czy księcia Harry'ego dopadnie klątwa Edwarda VIII?

Brytyjska rodzina królewska zna już przypadek, w którym władzę poświęcono dla miłości. Chodzi oczywiście o króla Edwarda VIII Windsora, który dla związku z  Bessie Wallis Simpson (nomen omen również rozwódką pochodzenia amerykańskiego) abdykował 11 grudnia 1936 r. Po tym akcie na falach BBC wygłosił mowę, pożegnalną skierowaną do narodu, której zdanie powtarzane jest przez Brytyjczyków po dziś dzień (najczęściej w kontekście prześmiewczym): 

Uwierzcie mi, gdy mówię do was, że uznałem za niemożliwe dźwiganie wielkiego ciężaru odpowiedzialności bez pomocy i wsparcia kobiety, którą kocham”.

Mieszkańcy wysp nigdy nie wybaczyli królowi abdykacji dla amerykańskiej rozwódki. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.