Książę Harry
Fot. Getty Images
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Książę Harry wyrzeknie się rodziny królewskiej w imię miłości? Nie powstrzyma go nawet Królowa Elżbieta II

Olga Figaszewska 7 lipca 2017 10:30
Książę Harry
Fot. Getty Images

Książę Harry odchodzi z rodziny królewskiej?! Zachodnie media nie mają wątpliwości. Wszystko przez Meghan Markle?

Zobacz też: Meghan Markle. To dla niej stracił głowę książę Harry

Związek Meghan i Harry'ego


Pojawili się razem na ślubie siostry księżnej Kate, a niedawno Harry odwiedził ukochaną w Toronto. Meghan jest w trakcie kręcenia kolejnego sezonu „Suits”. I to nie pierwszy raz, kiedy Harry ucieka z kraju, by spotkać się z aktorką.


„Nie widzieli się przez dłuższy czas, więc oboje są bardzo podekscytowani spotkaniem. Harry planował ten lot od dłuższego czasu, bo miał wrażenie, że zachowuje się nie fair wobec Meghan. To ona zawsze musiała latać w jedną i w drugą stronę”, donosił kilka tygodni temu E!News.

Zdaniem zagranicznych mediów, para poważnie myśli o wspólnej przyszłości i założeniu rodziny z dala od brytyjskiej monarchii. Harry nie jest w stanie podporządkować się wymaganiom babci. „Harry porzuci królewska rodzinę dla miłości!” - takie tytuły pojawiają się na pierwszych stronach kolorowych pism. Czy faktycznie porzuci on rodzinę i pozbawi się odziedziczenia fortunę, wartej 150 milionów dolarów? Wydawało się, że niedługo w rodzinie królewskiej odbędzie się kolejny ślub, jednak plany Harry’ego i Meghan może pokrzyżować Elżbieta. Dlaczego królowa nie chce dopuścić do ślubu? Podobno Markle ma już za sobą pierwsze spotkanie z królową Elżbietą II. O tyle istotne, że Harry potrzebuje oficjalnej zgody babki na ożenek. Spekulowano, że pozyskanie aprobaty królowej to tylko kwestia czasu.

„Po długich rozważaniach, królowa odrzuciła propozycję Harry'ego. Meghan jest nie tylko Amerykanką, jest rozwiedzioną Amerykanką, co nie podoba się Elżbiecie II. Harry jest jednak tak zakochany, że wybierając między krajem, a kobietą, wybierze Meghan”, donosi informator OK USA.

Zgodnie z zasadami brytyjskiego dworu, kobieta wchodząca do królewskiej rodziny, powinna być dziewicą z arystokratycznego rodu. Broń Boże, rozwódką. Powinna dobrze wyglądać, trzymać się dwa kroki za mężem i unikać prasy. Żadnego punktu, z tych "skromnych" wymagań stawianych przez królową Meghan nie spełnia.

Polecamy też: Książę Harry po raz pierwszy w poruszających słowach o pogrzebie matki: „Dzisiaj taka sytuacja nie miałaby miejsca”

Kolejna ucieczka Harry’ego

To nie byłaby pierwsza tego typu ucieczka najmłodszego wnuczka Elżbiety II. Harry planował już jakiś czas temu zrzec się tytułu jednak finalnie zmienił zdanie. Książę jest piąty w linii do tronu. Do tej pory, armia była najlepszą formą ucieczki jaką miał do tej pory. O tytule królewskim powiedział: „Nie chcemy być po prostu gromadą celebrytów, ale chcemy użyć naszej pozycji do czynienia dobra”. „ Bycie w armii było najlepszą ucieczką, którą miałem kiedykolwiek. Czułem się jakbym naprawdę coś osiągnął”. Pragnął normalnego życia.

Obecnie jest podekscytowany swoją działalnością charytatywną. W ubiegłym roku Newsweek  opublikował wywiad, z którego wynika, że nikt z rodziny królewskiej nie chce zasiadać na tronie. „Nie robimy tego dla siebie, tylko dla ludzi”, powiedział wówczas Harry. Zaznaczył, że młode pokolenie jest pewne, że monarchia będzie trwać. „Nie będzie wyglądać jak ta, stworzona przez Królową. Wiadomo, wszystko zmienia się tak szybko, w szczególności media społecznościowe, więc jesteśmy zaangażowani w unowocześnianie monarchii”, dodał.

Myślisz, że Harry byłby zdolny do odejścia z królewskiej rodziny?

Zobacz też: Powstaje film o Meghan Markle, który ujawni mroczne sekrety jej rodziny. Czy zaszkodzi jej związkowi z Harrym?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.