Książę Harry i Meghan Markle
Fot. Getty Images, East News
Z ŻYCIA WYŻSZYCH SFER

Meghan Markle. To dla niej stracił głowę książę Harry

Olga Figaszewska 9 listopada 2016 15:35
Książę Harry i Meghan Markle
Fot. Getty Images, East News

Kensington Palace  we wtorek na Twitterze wydało oświadczenie i położyło kres wszelkim spekulacjom. Według oficjalnej informacji, książę Harry i Meghan Markle są parą. Czy książę Harry w końcu znalazł miłość? Prasa w ostatnim czasie żyła plotkami na temat romansu księcia Harry’ego i amerykańskiej aktorki.

 

Apel księcia Harry’ego

Harry nigdy nie wypowiadał się na temat życia prywatnego, nie komentował plotek, wręcz krytykował media za próbę naruszenia jego prywatności, jak również szukanie sensacji w życiu rodziny królewskiej. Oficjalne oświadczenie zostało wydane specjalnie na prośbę księcia. Ma on nadzieję, tym samym powstrzyma falę obrazy i prześladowań ukochanej. Z przekazanych informacji wynika, iż przebyte doświadczenia, związane z publicznym zainteresowaniem jego osobą, skutecznie potrafią utrudniać życie, nie tylko jego, ale również osób mu najbliższych. Jednak tym razem książę, zmartwiony swoją niemocą, w trosce o bezpieczeństwo ukochanej, stanął w obronie jej osoby. „W ciągu ostatniego tygodnia wiele granic zostało przekroczonych. Dziewczyna księcia stała się celem wielu nadużyć i ataków (…) To nie jest gra – to jest życie jej i jego” - głosi oświadczenie.

 

Książę Harry
Fot. Getty Images

Książę Harry po obchodach 75-lecia usuwania ładunków wybuchowych przez brytyjskie Siły Zbrojne

 

Harry jest jednym z ulubieńców Brytyjczyków. Jednak burzliwe życie uczuciowe księcia od zawsze wywoływało wiele kontrowersji, a także budziło ogromne zainteresowanie. Prasa bulwarowa od pewnego czasu już nie rozpisuje się na temat ekscesów księcia Harry’ego i jego słynnych skłonności do niekończących się romansów.

 

Polecamy też: Książę Harry z wizytą w USA. Spędził dwa dni z Pierwszą Damą i Prezydentem ZDJĘCIA

 

Tu wszystko się rozpoczęło

Harry, poznał amerykańską aktorkę w maju 2016 roku, podczas pobytu księcia w Toronto, gdzie promował swój sportowy projekt dotyczący igrzysk dla weteranów wojennych - Invictus Games. W tym samym czasie w mieście odbywały się zdjęcia do serialu „Suits”, w którym gra wybranka Harry’ego.  Spekulacje prasy rozpoczęły się w momencie gdy media namierzyły na Instagramie Meghan identyczne „friendship bracelets”. Aktorka publikowała również na swoim profilu zdjęcia ze swoich podróży do Londynu.

 

Wybranka księcia

Tabloidy już okrzyknęły ją „Jej Królewską Seksownością”. Meghan Markle ma 35 lat. I absolutnie, nie ma nic wspólnego z bogatymi dziedziczkami brytyjskich panien z wyższych sfer. Jest popularną aktorką. Szerokiej liczbie telewidzów znana jest z roli w serialu „Suits”, gdzie wciela się w postać Rachel Zane.  Na swoim koncie posiada również role w filmach „Szefowie wrogowie” „Iskry miłości” i „Twój na zawsze”. Meghan prowadzi również bloga, „The Tig”,  na którym dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami na temat kulinariów, podróży, mody i urody. Studiowała dyplomacje, pracowała w amerykańskiej ambasadzie w Buenos Aires. Podobnie jak Harry udziela się charytatywnie i kocha podróżować. Jak sama przyznała,  nie chciałaby być nazywana damą. Zawsze marzyła o tym by działać, zwłaszcza być pomocną dla osób które potrzebują wsparcia. W 2016 roku aktorkę mianowano globalnym ambasadorem organizacji World Vision Canada. W ostatnim czasie przemierzyła Rwandę w ramach wsparcia projektu HeforShe, a w styczniu 2017 roku czeka ją nowa misją do Indii. Meghan od 2011 do 2013 roku była żoną jednego ze znanych producentów, Trevora Engelsona. 

 

Meghan Markle
Fot. East News

Meghan Markle

 

Polecamy też: Angielska królowa Elżbieta II panuje już 63 lata! Przypominamy zdjęcia z jej koronacji.

 

Romanse Harry'ego

Aż trudno zliczyć wszystkie romanse księcia Harry’ego. Nie bez powodu nazywany był jednym z najbardziej pożądanych kawalerów na świecie, a na pewno w samej Wielkiej Brytanii. Młody Windsor nigdy nie deklarował chęci do szybkiego ożenku. Pretendentkami do statusu „dziewczyny księcia” miały być między innymi: Emma Watson, Ellie Goulding, księżniczka Marii-Olympia, modelka Cressida Bonas, Florence Brudenell-Bruce, Chelsy Davy czy sama siostra księżnej Kate - Pippa Middleton.

 

Brudny Harry, niepokorny rudzielec

Świat pasjonuje się życiem księcia Williama i Kate. Gdzieś tym medialnym zauroczeniu zapomniano o Harrym. Do niedawna był uważany za czarną owce rodziny Windsorów. Mówiono o nim – Brudny Harry. 

Znajduje się na piątym miejscu w linii do brytyjskiego tronu. Uwielbiany przez Brytyjczyków za „normalność”, poczucie humoru, dystans do świata jak również podobieństwo do księżnej Diany. Na swoim koncie posiada wiele wybryków. Tylko jemu Brytyjczycy potrafią zapomnieć incydenty z paleniem marihuany, piciem alkoholu, bójkami, wiecznymi romansami, lata szalonych imprez…

 

Już w wieku sześciu lat zaznaczał swój niepokorny charakter. Miał powiedzieć wtedy do swojego brata: „Ty będziesz królem, a ja nie, więc mogę robić, co mi się podoba”.


Skandale, były dla Harry'ego chlebem powszednim. Alkohol, narkotyki, bójki. Początkowo zaradzić wybrykom młodego księcia, miał pobyt w ośrodku odwykowym dla narkomanów w południowym Londynie, następnie prace robotnicze w Australii. Potem do Afryki, gdzie jego zadaniem była opieka nad sierotami, chorymi na AIDS. Ostatnią deską ratunku była brytyjska armia. Akademia wojskowa była dla niego szkołą charakteru i dyscypliną, której musiał podołać. Harry wyrusza w końcu na misję do Afganistanu. Zaraz po dziadku Filipie i stryju Andrzeju, był trzecim Windsorem, który zasilił szeregi armii. Nie domagał się specjalnych przywilejów. Jego przyjazd podbudował morale żołnierzy. Brytyjska prasa pisała o nim same pochlebne opinie. Jak potoczyły się losy tego wspaniałego i dzielnego człowieka?

 

Zobacz też: Z dzienników księżnej Diany: „Cięłam piersi i uda nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem”

 

Niezwykła przemiana

Decyzja o wstąpieniu do wojska i wyjazd na misję do Afganistanie, przyniósł nie tylko Harry’emu, ale całej rodzinie królewskiej pozytywne rezultaty. Jest chlubą brytyjskiej armii i prowadzi działalność charytatywną w Afryce. Należy do grona uwielbianych członków rodziny królewskiej. Miesięcznik „GQ” umieścił nawet Harry’ego na czele listy „Najfajniejszych facetów świata”. Pod koniec 2014 roku w sondażu przeprowadzonym wśród Brytyjczyków, został uznany za najpopularniejszego z całej brytyjskiej monarchii.


Harry dojrzał i zmienił swoje życiowe priorytety. Podobnie jak wszyscy członkowie rodziny królewskiej, włącza się do działalności charytatywnych. Jego celem stała się kontynuacja dzieła Diany. „Jak można komuś pomóc, to czemu nie. Mam nadzieję, że mama byłaby ze mnie dumna” - mówił. Brytyjczycy dostrzegają w nim charyzmę matki. Wyluzowany, bezpośredni przy kontaktach z ludźmi znalazł w końcu pomysł na siebie. Odwiedza sierocińce w Afryce, wspiera organizacje. Często włącza się w dość niecodzienne akcje charytatywne, jak zdobycie bieguna południowego na rzecz kobiet i mężczyzn okaleczonych przez wojnę.

 

W ostatnim czasie książę Harry wraz z Kate i Williamem, wziął udział w nagłośnionej kampanii „Heads Together”. Łączy ona fundację „The Royal” księżnej Middleton i Księcia Harry'ego z fundacjami, które walczą z piętnowaniem osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, świadcząc im niezbędną pomoc.

 

Czy zostaliśmy świadkami duchowej przemiany księcia? To tylko przerwa przed kolejnymi ekscesami? Nic nie wskazuje na to, by miał powrócić do starych przyzwyczajeń.

 

Polecamy również: Książęca para w wannie, William nago, Kate pokazuje ciążowy brzuszek. Intymne zdjęcia Windsorów?

 

 

 

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.