Zofia Klepacka-Noceti - kim jest: mąż, dzieci, kariera
Fot. TOMASZ RADZIK/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Zofia Klepacka ubolewa w wywiadzie: „Zrobili ze mnie homofoba!”

Sportsmenka nie ukrywa swojego rozżalenia. Internauci są zniesmaczeni jej wypowiedzią

Konrad Szczęsny 13 czerwca 2019 21:01
Zofia Klepacka-Noceti - kim jest: mąż, dzieci, kariera
Fot. TOMASZ RADZIK/East News

Przez ostatnie pół roku Zofia Klepacka z pewnością zyskała ogromne zainteresowanie mediów i wielu zwolenników oraz przeciwników. Mistrzyni olimpijska, jak się wydaje, nie liczyła jednak do końca na taki rozgłos, a przynajmniej tak wynika z wywiadu, którego właśnie udzieliła. Windsurferka żali się w nim, że jej słowa były celowo wycinane z kontekstu przez media tak, aby pokazać ją w jak najmniej korzystnym świetle...

Zofia Klepacka zapewnia: Nie mam nic do homoseksualistów!

Oskarżenia o homofobię, konflikt z Kingą Rusin i kontrowersyjne przyznanie honorowego członkostwa przez Związek Żołnierzy AK - o tym w ostatnich tygodniach mówiło się w kontekście Zofii Klepackiej. Sportsmenka, która podkreślała w mediach społecznościowych i wywiadach, że „mówi kategoryczne nie dla promocji środowisk LGBT i będzie bronić tradycyjnej Polski” oraz apelowała do kibiców, żeby „pamiętali o trzech wartościach, w jakich wzrastali: Bóg, Honor, Ojczyzna”, dodając, że „LGBT może nam podskoczyć”, w najnowszym z nich zapewnia, że... tak naprawdę nie ma nic do osób o orientacji homoseksualnej. 

„Ja po raz kolejny mówię, że do osób homoseksualnych nic nie mam (…) Ja po prostu nie zgadzam się z ideologicznymi postulatami, które są forsowane w Warszawie i nie tylko tutaj”, podkreśla w wywiadzie dla Tygodnika Solidarność.

Dodała, że ma wśród swoich znajomych takie osoby i utrzymuje z nimi koleżeńskie relacje. Twierdzi również, że jej wypowiedzi były wycinane z kontekstu i manipulowane.

„Niektóre środowiska wykorzystały urywki cytatów z moich wywiadów i zrobiły ze mnie homofoba. To się rozprzestrzeniło i uważam, że to jest nie w porządku. Przekręcanie moich słów i manipulowanie nimi jest bardzo nie w porządku”, zaznacza w rozmowie.

Zofia Klepacka o edukacji seksualnej w szkołach

Przekonuje, że w państwie demokratycznym każdy obywatel ma prawo nie zgadzać się z pewnymi postulatami i głośno wyrażać swoje poglądy i indywidualne opinie. Odniosła się przy okazji do tematu wychowania seksualnego w szkołach.

„To niszczy dziecko i rodzinę. Powinno być odwrotnie, tak żeby jak najpóźniej rozbudzać tę seksualność”, twierdzi Zofia Klepacka.

Internauci w komentarzach podkreślają, że trudno im uwierzyć w zapewnienia sportsmenki, że „nic nie ma do osób homoseksualnych”...  

Zofia Klepacka w trakcie przyznawania honorowego członkostwa przez Związek Żołnierzy AK:

Zofia Klepacka, wyróżnienie
Fot. Piotr Molecki/East News

Zofia Klepacka jest wierną fanką Legii Warszawa:

Zofia Klepacka
Fot. AKPA

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!