Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016 NEW
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Małgorzata Rozenek-Majdan miażdży Mariusza Pudzianowskiego i Zofię Klepacką!

Prezenterka ostro o homofobii wśród sportowców

Konrad Szczęsny 29 kwietnia 2019 16:03
Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016 NEW
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Po podpisaniu przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego karty LGBT Plus, m.in. przeciwdziałającej aktom dyskryminacji, w mediach rozgorzała dyskusja na temat praw osób o orientacji homoseksualnej. Nie brakuje tych, którzy uważają, że są one wyrazem otwartości i troski o godność ludzką, inni, jak na przykład sportowcy, Mariusz Pudzianowski czy Zofia Klepacka twierdzą, że „będą bronić tradycyjnej Polski”, zaś podpisanie karty to „element propagandy Zachodu” oraz że osoby o takiej orientacji „nie powinny się z tym obnosić”. Przy okazji windsurferka i mistrzyni olimpijska stwierdziła, że „jej dziadek nie o taką Warszawę w Powstaniu walczył”. Do ich wypowiedzi w ostry sposób odniosła się sojuszniczka osób LGBT plus, Małgorzata Rozenek-Majdan.

Małgorzata Rozenek-Majdan o homofobii

Miesiąc temu gwiazda TVN wraz z mężem zamieściła w sieci zdjęcia, na których oboje pozują w koszulkach „#sportprzeciwhomofobii”, promujących akcję Kampanii Przeciw Homofobii. Podkreślili, że w ich mniemaniu „sportowcy powinni dawać przykład akceptacji, honorowej walki i szacunku dla ludzi”. Nic dziwnego, że wypowiedzi strongmana Mariusza Pudzianowskiego oraz windsurferki i medalistki olimpijskiej Zofii Klepackiej, krytykujące podpisanie przez prezydenta Warszawy antydyskryminacyjnej karty LGBT plus, mocno zniesmaczyły prowadzącą Projekt Lady.

„Powiem tak: jeśli nie znasz się na pewnych rzeczach, to się nie wypowiadaj. Jeśli nie chcesz pomóc, to chociaż nie przeszkadzaj. Pamiętajmy, że ludzie są jedni i szanujmy siebie, bo naprawdę idzie to wszystko w złą stronę”, podkreśliła Małgorzata Rozenek-Majdan na łamach Super Expressu.

Małgorzata Rozenek-Majdan o Zofii Klepackiej

Dodała, ze taka postawa jest dla niej niezrozumiała i uważa, że osoba z takim dorobkiem, jak Zofia Klepacka, powinna respektować idee olimpijskie i walkę o równość traktować jako wartość podstawową. 

„Uważam, że nie powinna nas reprezentować. Abstrahując od osobistych przekonań, bo każdy ma prawo mieć przekonania rodem ze średniowiecza, najwyżej będzie się ich wstydził za kilka lat, my jako kraj powinniśmy promować takie zachowania jak równość, szacunek do drugiego człowieka, niedzielenie ludzi w zależności od religii, rasy czy preferencji seksualnych”, grzmi prezenterka.

Zgadzasz się z jej postawą?  

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan przeciw homofobii
Fot. Instagram @m_rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan przeciw homofobii
Fot. Instagram @m_rozenek

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.