Sześcioraczki
Fot. Instagram @szescioraczki_pl_sextuplets
O TYM SIĘ MÓWI

Niemal milion złotych zapomogi otrzymają rodzice sześcioraczków z Krakowa!

Jak uzasadniono tę decyzję?

Rafał Kowalski 25 lutego 2020 23:01
Sześcioraczki
Fot. Instagram @szescioraczki_pl_sextuplets

Dwudziestego maja 2019 roku w Krakowie przyszła na świat szóstka wyjątkowych dzieci. Wyjątkowych, bo to owoce jednej ciąży. Nela, Zosia, Kaja, Malwina, Filip i Tymon poza ogromnym skarbem są dla swoich opiekunów także wyzwaniem. Rodzina, która na co dzień mieszka pod Krakowem w Tylmanowej, na szczęście właśnie otrzymała pomoc od władz województwa małopolskiego.

Zapomoga dla sześcioraczków z Krakowa. Niemal milion złotych

Radni sejmiku wojewódzkiego zdecydowali, że rodzice sześcioraczków otrzymają niedługo 919 tysięcy złotych pomocy. Marszałek województwa małopolskiego wyjaśnił, skąd potrzeba na tak duże finansowe wsparcie. „Posiadanie tak licznego potomstwa to błogosławieństwo, ale także olbrzymie wyzwanie. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli rodzicom wychowywać pociechy bez trosk o ich najważniejsze potrzeby”, mówił dla TVN24 pan Witold Kozłowski.

W rozmowach z mediami dodano także, że największa część środków zostanie przeznaczonych na rehabilitację noworodków, z których każdy urodził się wcześniej. Przez poród, który odbył się w 29. tygodniu ciąży, każde z szóstki rodzeństwa ma obniżoną odporność, a opieka wymaga dużej ostrożności. „Wszystkie dzieci muszą być rehabilitowane pod okiem specjalistów kilka razy w tygodniu, wymagają także codziennej stymulacji w domu. Zapewnienie im odpowiedniej opieki to prawdziwe wyzwanie, dlatego środki w wysokości ponad 919 tysięcy złotych będą przekazane na rzecz rodziny tak, aby rodzice mogli zorganizować dla nich całodobową opiekę”, mówiła mediom Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

To nie pierwsza pomoc, jaką obdarzono rodziców szóstki dzieci. Wcześniej ten sam samorząd przyznał im 485 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczono na wyprawki dla dzieci i zorganizowanie pomocy opiekunek. Sześcioraczki na świecie rodzą się w końcu raz na niemal 5 miliardów ciąż.

Trzymamy kciuki, by Kaja, Malwina, Filip, Nela, Zosia i Tymon rozwijali się prawidłowo. 

Sześcioraczki w Polsce
Fot. Polska Agencja Prasowa

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.