STYL ŻYCIA

Od kilku dni masz gorsze samopoczucie? To może być wina dzisiejszego zaćmienia Księżyca!  

Jak oddziałuje na nas to zjawisko?

Gabriela Łaskowska 27 lipca 2018 14:00
zacmienie
Fot. STOCK ADOBE

Dziś będziemy mogli obejrzeć najdłuższe od stu lat zaćmienie Księżyca! Ale warto pamiętać, że to spektakularne zjawisko odbija się również na naszej psychice. Niestety, bo tego typu zjawiska astronomiczne mogą wpływać niekorzystnie na nasze samopoczucie czy związki intymne. A biorąc pod uwagę, że zobaczymy dziś najdłuższe zaćmienie od stulecia, możemy spodziewać się naprawdę dużych huśtawek emocjonalnych…

Co na to eksperci?

Astrolog Amanda Shree mówi, że „zaćmienia często są punktami zwrotnymi, które zmieniają sytuację, przyspieszają zmiany, a czasem nawet sprawia, że tracimy grunt pod nogami”.  Niech więc nikogo nie zdziwi, jeśli nagle w środku lata, poczuje jesienną melancholię. Takie zjawiska astronomiczne mogą przyczyniać się do tego, że po prostu czujemy się źle i mamy ochotę schować się pod kocem w domu.

Niektóre źródła podają, że kilka dni przed zaćmieniem zwiększa się liczba wypadków, ataków serca, gwałtów i innych przestępstw.

Czy naprawdę ma to związek z konkretnym zjawiskiem astronomicznym? Nie jest to ani potwierdzone, ani obalone naukowo…

Na wszelki wypadek, bądźmy dziś bardziej wyrozumiali dla siebie, kolegów i rodziny. Zaćmienie zacznie się ok. godz. 21:30.

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!