zacmienie
Fot. STOCK ADOBE
STYL ŻYCIA

Od kilku dni masz gorsze samopoczucie? To może być wina dzisiejszego zaćmienia Księżyca!  

Jak oddziałuje na nas to zjawisko?

Gabriela Łaskowska 27 lipca 2018 14:00
zacmienie
Fot. STOCK ADOBE

Dziś będziemy mogli obejrzeć najdłuższe od stu lat zaćmienie Księżyca! Ale warto pamiętać, że to spektakularne zjawisko odbija się również na naszej psychice. Niestety, bo tego typu zjawiska astronomiczne mogą wpływać niekorzystnie na nasze samopoczucie czy związki intymne. A biorąc pod uwagę, że zobaczymy dziś najdłuższe zaćmienie od stulecia, możemy spodziewać się naprawdę dużych huśtawek emocjonalnych…

Co na to eksperci?

Astrolog Amanda Shree mówi, że „zaćmienia często są punktami zwrotnymi, które zmieniają sytuację, przyspieszają zmiany, a czasem nawet sprawia, że tracimy grunt pod nogami”.  Niech więc nikogo nie zdziwi, jeśli nagle w środku lata, poczuje jesienną melancholię. Takie zjawiska astronomiczne mogą przyczyniać się do tego, że po prostu czujemy się źle i mamy ochotę schować się pod kocem w domu.

Niektóre źródła podają, że kilka dni przed zaćmieniem zwiększa się liczba wypadków, ataków serca, gwałtów i innych przestępstw.

Czy naprawdę ma to związek z konkretnym zjawiskiem astronomicznym? Nie jest to ani potwierdzone, ani obalone naukowo…

Na wszelki wypadek, bądźmy dziś bardziej wyrozumiali dla siebie, kolegów i rodziny. Zaćmienie zacznie się ok. godz. 21:30.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.