Wakacje, Morze Bałtyckie, Bałtyk
Fot. Stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Turyści alarmują: wakacje nad morzem w Polsce droższe niż w Hiszpanii!

Ile zapłacimy za wypoczynek nad Bałtykiem?

Ksenia Krasko 2 lipca 2020 15:45
Wakacje, Morze Bałtyckie, Bałtyk
Fot. Stock.adobe.com

Ze względu na pandemię koronawirusa, z którą zmaga się cały świat, musieliśmy zmienić większość naszych planów wakacyjnych. W tym roku sporo osób decyduje się na odpoczynek w kraju, a Bałtyk pozostaje najpopularniejszym letnim kierunkiem. Okazuje się jednak, że nadmorskie ceny uległy podwyższeniu w porównaniu do poprzednich lat, a kilkudniowe wakacje nad morzem mogą kosztować drożej niż urlop w Europie.

Wakacje nad morzem ceny 2020

Jak informuje portal podróże.se.pl, wakacje nad Morzem Bałtyckim mogą kosztować nas więcej niż kilka dni w Hiszpanii, Grecji czy Chorwacji. Turyści alarmują o wysokich cenach noclegów i jedzenia. Jak podaje Super Express, nocleg nad morzem dla rodziny z dwójką dzieci to koszt średnio 440 złotych za dobę.

„Sumując to wszystko wynika, że kilka dni nad Bałtykiem kosztowało nas tyle, co urlop w małej miejscowości Hiszpanii, nie wspominając już o wakacjach all inclusive w Egipcie lub Turcji”, przekazała dziennikowi jedna z turystek, która wypoczywała w Ustce wraz z mężem i dwójką pociech.

„Obiad w barze w nadmorskiej miejscowości to wydatek przynajmniej 55 złotych za osobę. W tej cenie otrzymamy dwa kawałki rybki, porcję frytek i surówki”, przekazuje reporter Super Expressu. „Taniej jest w budkach gdzie za zapiekankę zapłacimy 10 zł, a za pizzę z mikrofalówki 20 zł. Kufel zimnego piwa to wydatek 10 lub 12 złotych. Podobnie kosztują gofry z bitą śmietaną lub kręcone lody”, dodaje.

Ceny nad morzem zawsze były nieco wyższe podczas wakacji, ale – jak widać – w tym roku mogą zaskoczyć nawet stałych urlopowiczów. Wybierzecie się nad Bałtyk? 

Źródło: Super Express

Kolejki na plażę - wakacje 2020
Fot. STOCK ADOBE

hel-polska-wakacje-2020-gdzie-pojechac-na-urlop
Fot. mat. prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.