Horoskop, 2020
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Czego możemy spodziewać się w 2020 roku? Oto najpopularniejsze przepowiednie

Deszcz meteorytów, wybuchy wulkanów, kryzysy gospodarcze...

Gabriela Czernecka 9 marca 2020 13:04
Horoskop, 2020
Fot. stock.adobe.com

Jaki będzie 2020 rok? Specjaliści i prorocy dostrzegają część przyszłości, jaka czeka naszą cywilizację. Trzęsienia ziemi, kryzysy gospodarcze, wybuchy meteorytów… To tyko niektóre przepowiednie dotyczące nowego roku. A ten wygląda na to, że będzie naprawdę przełomowy. Najsłynniejsi wizjonerzy - Hawking, Uber, Roubini - zdradzają, co ich zdaniem czeka nas w 2020 roku!

Przepowiednie 2020 koniec świata

Czy w 2020 roku nastąpi koniec świata? Wielu wizjonerów już przed laty próbowało przewidzieć naszą przyszłość. Królowa Saby, Michalda, niemal 1000 lat przed Chrystusem przekazała proroctwa Salomonowi. Zawierały one informacje o narodzinach Jezusa i jego śmierci na krzyżu, ale także o wojnach w późniejszych stuleciach. Z kolei Nostradamusowi, francuskiemu lekarzowi, astrologowi i autorowi proroctw, przypisuje się przeiwdzenie wybuchu II wojny światowej, ale także śmierci księżnej Diany czy ataku na World Trade Center! Media opublikowały także przed laty przepowiednię ojca Pio, którą objawił mu sam Jezus: „Przybędę na ten świat przepełniony grzechem w towarzystwie przerażającego wycia grzmotów, w mroźną zimową noc. Gwałtownie wzmagające się wiatry poprzedzą ogromne zamieszanie na świecie – Ziemia będzie drżeć. Pioruny z ognistych chmur będą zapalać i obracać w pył wszystko, co związane z grzechem…”. 

Warto dodać, że wielu wizjonerów właśnie w 2020 roku dopatruje się końca świata. Ted Harper, zafascynowany świętą geometrią twierdzi, że w tym roku możemy spodziewać się deszczu meteorytów, który zniszczy ziemię. Przyszłość przepowiada także Kaede Uber, której zdaniem w tym roku w Algierii i na Bliskim Wschodzie dojdzie do tragicznych wydarzeń.

Niektóre przepowiednie już się spełniły, a niektóre dotyczą naszej przyszłości. Co czeka nas w 2020 roku? Część przepowiedni dotyczy szczególnie tego roku. Amerykańska psycholog Jeane Dixon stwierdziła, że to właśnie w 2020 roku nastąpi koniec świata. Wówczas Na Ziemię wróci Chrystus i stanie do walku z szatanem i fałszywym prorokiem, a walka dobra ze złem miałaby potrwać siedemnaście lat! Nie on pierwszy pokusił się jednak o przepowiednie na 2020 rok. Brytyjski astrofizyk Stephen Hawking zdradził, że kalendarz Majów tak naprawdę nie kończy się na 2012 roku, a właśnie na 2020. Wtedy też, jego zdaniem, nastąpi koniec świata. Wspomniany wyżej Nostradamus twierdził z kolei, że rok 2020 będzie czasem walki o sprawiedliwość. Pisał, że będziemy bardziej otwarci na ludzi i ich krzywdę, dzięki czemu łatwiej będzie otrzymać pomoc nawet od obcych ludzi. Ciekawą przepowiednię na 2020 roku zaprezentował także amerykański ekonomista, Nouriel Roubini. Jego zdaniem w 2020 roku czeka nas wielki kryzys gospodarczy. 

Przepowiednie koronawirus 

W sprawie panującej na świecie epidemii przepowiednię na 2020 rok opowiedział także jasnowidz, Krzysztof Jackowski z Człuchowa. Podał datę, po której jego zdaniem wirus przestanie budzić tak duże emocje. Zdradził również, jaki jest sposób, by się przed nim uchronić. „Jeżeli chodzi o wirusa tej grypy, cały czas, jak się tu skupiam, kojarzy mi się cebula. Cebula daje bezpieczeństwo. No nawet jeśli raz dziennie ugryźlibyśmy surową cebulę i ją pogryźli i zjedli, to nam to nie zaszkodzi. Pamiętajcie: 17 marca i pandemia zacznie tracić na swojej sile i to zacznie ustępować. Zresztą może tak jest, bo przecież każdy wirus grypy sezonowej prędzej czy później przestaje funkcjonować. Odpuszcza, szczepy giną, nie wiem, nie znam się na tym, ale 17 marca i z tego balonu zacznie uchodzić powietrze”, przepowiada. Więcej przeczytacie o tym tutaj>>

Swoją przepowiednię na 2020 roku ogłosił także Rabin Yosef Pinto, który jest znanym na całym świecie mistykiem mieszkającym w Maroku. Na początku roku miał wizję, o której opowiedział swoim naśladowcom:„Nie próbuję nikogo straszyć. Zwracam się tylko do was, aby powiedzieć straszną prawdę. Od chwili wybuchu epidemii w Chinach zginęły dziesiątki tysięcy ludzi, miliony są poddane kwarantannie przez kilka tygodni. Ci, którzy nie umierają z powodu tej choroby, umierają z głodu. Wkrótce zapasy żywności się skończą, a wtedy ludzie zrozumieją, że nie mają nic do stracenia i sami spróbują się uratować. Następnie w Chinach rozpocznie się ich Holokaust”, powiedział. Więcej o jego przepowiedni przeczytacie tutaj>> .

Przepowiednie 2020 dla Polski

Jak co roku jasnowidz Krzysztof Jackowski przedstawia swoją wizję na nowy rok. Wielokrotnie jego przewidywania się sprawdzały, trafnie przepowiedział między innymi pogodę na lato 2018 i 2019. Swoją wizję dotyczącą Polski miał m.in. na temat wyborów prezydenckich. Jego zdaniem wygra je Andrzej Duda, co więcej jasnowidz przeczuwa, że może wygrać nawet w pierwszej turze. „Kojarzy mi się w Polsce już od wiosny duży problem w rolnictwie. Będą strajki. Rząd będzie miał pretensje do UE, że hamuje polskie rolnictwo”, mówi. Jego Przepowiednia 2020 dla Polski zawiera także katastrofę samolotu, która ma powstać w wyniku błędu nawigacji. Jackowski zwiastuje także przelomowe odkrycie, która ma mieć związek z DNA.

Patrząc na przepowiednie 2020 roku trzeba sobie zadać pytanie, czy warto w nie wierzyć? W końcu od zarania dziejów ludzie chcieli poznać przyszłość. Jak mówi dr Rafał Wiśniewski, socjolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Wiara w astrologię, numerologię, wszelkiego rodzaju wróżby i przesądy jest w polskim społeczeństwie dość silna. Dawniej uważano, że w przepowiednie wierzą tylko ludzie niewykształceni, którzy w ten sposób próbują wytłumaczyć sobie to, czego nie rozumieją”.  

Horoskop numerologiczny 2020
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?