Konrad Szczęsny 22 sierpnia 2017 15:30
1/6
Zaćmienie Słońca, USA, Donald Trump
Copyright @Fotolia
1/6

Na trzy minuty nad Ameryką Północną nastała noc. I to w ciągu dnia! 21 sierpnia od godziny 18.00 polskiego czasu mieszkańcy niektórych stanów USA mogli oglądać to niesamowite zjawisko. Całkowite zaćmienie Słońca obserwował nawet prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump z Melanią i Ivanką!

 

Polecamy też: Słowa Donalda Trumpa o Brigitte Macron wywołały skandal. Prezydent USA jest seksistą i mizoginem?

 

Całkowite zaćmienie Słońca w USA

 

Zaćmienie Słońca objęło takie stany, jak Oregon, Idaho, Wyoming, Nebraska, Kansas, Missouri, Illinois, Kentucky, Tennessee, North Carolina, Georgia i South Carolina. Amerykanie przygotowywali się do niego pieczołowicie: stali w długich kolejkach po specjalne okulary, ustawiali się w strategicznych miejscach, z których zjawisko to było najlepiej widoczne, zaś po wszystkim zamieszczali w Internecie zdjęcia oraz nagrania, które dokumentowały to zjawisko. 

Niektóre zdjęcia z tego dnia możecie zobaczyć w naszej galerii.

 

Całkowite i częściowe zaćmienie Słońca w Polsce

 

W Polsce całkowite zaćmienie Słońca będzie można zobaczyć dopiero w 2135 roku. Częściowe zdecydowanie wcześniej, bo już w 2020 i 2021 roku.

 

Polecamy też: Sekret Agaty Dudy zaskoczył Melanię Trump! Co ukrywa polska pierwsza dama?

2/6
Zaćmienie Słońca, USA, Donald Trump
Copyright @East News
2/6

Całkowite zaćmienie Słońca nastąpiło w USA 21 sierpnia o godzinie 18.00 polskiego czasu. Trwało dokładnie trzy minuty. Po tym czasie portale społecznościowe zalała fala zdjęć dokumentujących to zjawisko. 

 

Polecamy też: Życie w cieniu Melanii Trump. Co straciły, a co zyskały Ivana Trump i Marla Maples, byłe żony Donalda Trumpa?

3/6
Zaćmienie Słońca, USA, Donald Trump
Copyright @East News
3/6

Całkowite zaćmienie Słońca oglądał w USA sam prezydent Donald Trump, wraz z żoną Melanią oraz córkę Ivanką. Nie mogło oczywiście zabraknąć również jego najmłodszego syna Barrona!

 

Polecamy też: „Little Donald”. Kim jest prawdopodobnie najbardziej strzeżone dziecko w Ameryce? Oto Barron Trump

4/6
Zaćmienie Słońca, USA, Donald Trump
Copyright @East News
4/6

Donald Trump i Melania Trump z wypiekami na twarzy i uśmiechem na ustach oglądali całkowite zaćmienie Słońca w USA! 

 

Polecamy także: Brał z nimi głośne śluby i jeszcze głośniejsze rozwody. Wszystkie żony Donalda Trumpa

5/6
Zaćmienie Słońca, USA, Donald Trump
Copyright @East News
5/6

Donald Trump i Melania Trump rozbawili media i fanów intrygującymi minami, które pojawiły się na ich twarzach w trakcie całkowitego zaćmienia Słońca.

 

Polecamy też: Uchodźców porównują do Skittlesów, polują na Safari. Kim są dzieci Donalda Trumpa?

6/6
Zaćmienie Słońca, USA, Donald Trump
Copyright @East News
6/6

Donald Trump i Melania Trump oglądali całkowite zaćmienie Słońca z rodziną ukochanej córki prezydenta USA, Ivanki Trump.

 

Polecamy też: Pierwsza córka Ameryki i księżniczka Instagrama. Jak wygląda prywatne życie Ivanki Trump?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?