Dolores O’Riordan
Fot. East news
ZE ŚWIATA MUZYKI

Nie żyje Dolores O'Riordan, wokalistka zespołu The Cranberries. Miała 46 lat

Gabriela Czernecka 15 stycznia 2018 18:34
Dolores O’Riordan
Fot. East news

 

Nie żyje Dolores O'Riordan. Wokalistka zespołu The Cranberries miała 46 lat. O jej śmierci poinformował fanów artystki rzecznik gwiazdy. Dolores O'Riordan zmarła nagle w Londynie. Znana była przede wszystkim jako frontmenka zespołu The Cranberries. Przyczyny śmierci Dolores O'Riordan nie zostały ujawnione.

 

Polecamy: Zmagała się z depresją, anoreksją, przeżyła załamanie nerwowe... Wizerunek twardej i niezależnej kobiety był u Dolores O'Riordan tylko iluzją

 

Nie żyje Dolores O'Riordan. Przyczyny śmierci

Dolores O'Riordan nie żyje. Wokalistkę przede wszystkim znano z zespołu The Cranberries. Była autorką takich hitów jak Zombie, DreamsWhen you’re gone. "Zazwyczaj natchnienie przychodzi w środku nocy, kiedy zasypiam. Muszę wtedy wstać z łóżka, zejść na dół i zacząć pisać. Zdarza się to o jakiejś trzeciej rano. Jestem prawdziwą nocną sową, zwłaszcza jeżeli chodzi o pisanie piosenek", mawiała Dolores O'Riordan. Przyczyny śmierci wokalistki The Cranberries nie są na razie znane. "Członkowie rodziny są zdruzgotani; proszą o uszanowanie ich prywatności w tym niezwykle trudnym dla nich czasie", powiedział rzecznik zmarłej wokalistki. 

 

Wiadomo jednak, że niedawno przebywała w Londynie na krótkiej sesji nagraniowej. W ostatnim czasie zespół odwoływał koncerty, co podobno było związane z problemami zdrowotnymi gwiazdy zespołu. Okazało się, że leczenie nie poszło tak, jak tego oczekiwano: "Jej lekarze poinformowali ją, żeby odwołała zbliżającą się trasę po Ameryce Północnej. Dolores z zespołem jest tym bardzo rozczarowana i chce wysłać szczere przeprosiny fanom i posiadaczom biletów ", taką informację do mediów podał zespół w lipcu 2017 roku. Niestety rzecznik wokalistki poinformował właśnie o jej śmierci. Dolores O'Riordan miała 46 lat. 

 

Polecamy: Jak wyglądały ostatnie tygodnie życia Ani Przybylskiej? Zobaczcie intymny zapis tych dni na Instagramie aktorki

 

Kim jest Dolores O'Riordan, wokalistka The Cranberries?

 

Zespół The Cranberries powstał w 1989 roku. Wówczas jego wokalistą był Niall Quinn. Kiedy podjął decyzję o opuszczeniu zespołu, ten zorganizował przesłuchania na jego miejsce. Na castingu pojawiła się przyjaciółka dziewczyny Nialla, Dolores. Trafiła do zespołu w wieku 18 lat i niemal natychmiast podbiła serca jurorów i dołączyła do zespołu. Szybko okazało się, że ma nie tylko talent wokalny, ale potrafi także pisać teksty. Z dnia na dzień pojawiała się z tekstami utworów, tak choćby wspomina się powstawanie utworu Linger. W 2003 roku zespół postanowił zawiesić działalność. Zespół The Cranberries z Dolores O'Riordan powrócił do koncertowania i tworzenia w 2009 roku. Nic dziwnego, bo jak powiedziała Dolores w jednym z wywiadów:  "Moim całym życiem była praca, niczego nie miałam poza nią". Zespół co rusz wydawał nowe płyty. Ostatnia pojawiła się w ubiegłym roku, The something else.

 

Niestety do mediów dotarła właśnie smutna wiadomość. Dolores O'Riordan nie żyje. Artystka osierociła trójkę dzieci. Od 2014 roku wraz z mężem pozostawała w separacji. Artystka zmarła zmarła nagle w Londynie w wieku 46 lat.

 

Zombie The Cranberries  

 

Największą popularnością od lat cieszy się jednak utwór The Cranberries - Zombie, który zespół po raz pierwszy wykonał w 1995 roku w programie "Saturday Night Live". "Był to jeden z najbardziej energicznych występów, jakie ten program kiedykolwiek zobaczył", napisał wówczas autor książek muzycznych, David Thompson. Zombie The Cranberries  zostało też docenione w trakcie gali 1995 MTV Europe Music Awards, gdzie otrzymało statuetkę w kategorii "Najlepsza Piosenka".

 

Zobacz także: Seksnarkotyk, samobójstwo czy morderstwo? Co tak naprawdę było przyczyną śmierci George’a Michaela? EKSKLUZYWNE VIDEO 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.