Dolores O’Riordan
Fot. East news
ZE ŚWIATA MUZYKI

Nie żyje Dolores O'Riordan, wokalistka zespołu The Cranberries. Miała 46 lat

Gabriela Czernecka 15 stycznia 2018 18:34
Dolores O’Riordan
Fot. East news

 

Nie żyje Dolores O'Riordan. Wokalistka zespołu The Cranberries miała 46 lat. O jej śmierci poinformował fanów artystki rzecznik gwiazdy. Dolores O'Riordan zmarła nagle w Londynie. Znana była przede wszystkim jako frontmenka zespołu The Cranberries. Przyczyny śmierci Dolores O'Riordan nie zostały ujawnione.

 

Polecamy: Zmagała się z depresją, anoreksją, przeżyła załamanie nerwowe... Wizerunek twardej i niezależnej kobiety był u Dolores O'Riordan tylko iluzją

 

Nie żyje Dolores O'Riordan. Przyczyny śmierci

Dolores O'Riordan nie żyje. Wokalistkę przede wszystkim znano z zespołu The Cranberries. Była autorką takich hitów jak Zombie, DreamsWhen you’re gone. "Zazwyczaj natchnienie przychodzi w środku nocy, kiedy zasypiam. Muszę wtedy wstać z łóżka, zejść na dół i zacząć pisać. Zdarza się to o jakiejś trzeciej rano. Jestem prawdziwą nocną sową, zwłaszcza jeżeli chodzi o pisanie piosenek", mawiała Dolores O'Riordan. Przyczyny śmierci wokalistki The Cranberries nie są na razie znane. "Członkowie rodziny są zdruzgotani; proszą o uszanowanie ich prywatności w tym niezwykle trudnym dla nich czasie", powiedział rzecznik zmarłej wokalistki. 

 

Wiadomo jednak, że niedawno przebywała w Londynie na krótkiej sesji nagraniowej. W ostatnim czasie zespół odwoływał koncerty, co podobno było związane z problemami zdrowotnymi gwiazdy zespołu. Okazało się, że leczenie nie poszło tak, jak tego oczekiwano: "Jej lekarze poinformowali ją, żeby odwołała zbliżającą się trasę po Ameryce Północnej. Dolores z zespołem jest tym bardzo rozczarowana i chce wysłać szczere przeprosiny fanom i posiadaczom biletów ", taką informację do mediów podał zespół w lipcu 2017 roku. Niestety rzecznik wokalistki poinformował właśnie o jej śmierci. Dolores O'Riordan miała 46 lat. 

 

Polecamy: Jak wyglądały ostatnie tygodnie życia Ani Przybylskiej? Zobaczcie intymny zapis tych dni na Instagramie aktorki

 

Kim jest Dolores O'Riordan, wokalistka The Cranberries?

 

Zespół The Cranberries powstał w 1989 roku. Wówczas jego wokalistą był Niall Quinn. Kiedy podjął decyzję o opuszczeniu zespołu, ten zorganizował przesłuchania na jego miejsce. Na castingu pojawiła się przyjaciółka dziewczyny Nialla, Dolores. Trafiła do zespołu w wieku 18 lat i niemal natychmiast podbiła serca jurorów i dołączyła do zespołu. Szybko okazało się, że ma nie tylko talent wokalny, ale potrafi także pisać teksty. Z dnia na dzień pojawiała się z tekstami utworów, tak choćby wspomina się powstawanie utworu Linger. W 2003 roku zespół postanowił zawiesić działalność. Zespół The Cranberries z Dolores O'Riordan powrócił do koncertowania i tworzenia w 2009 roku. Nic dziwnego, bo jak powiedziała Dolores w jednym z wywiadów:  "Moim całym życiem była praca, niczego nie miałam poza nią". Zespół co rusz wydawał nowe płyty. Ostatnia pojawiła się w ubiegłym roku, The something else.

 

Niestety do mediów dotarła właśnie smutna wiadomość. Dolores O'Riordan nie żyje. Artystka osierociła trójkę dzieci. Od 2014 roku wraz z mężem pozostawała w separacji. Artystka zmarła zmarła nagle w Londynie w wieku 46 lat.

 

Zombie The Cranberries  

 

Największą popularnością od lat cieszy się jednak utwór The Cranberries - Zombie, który zespół po raz pierwszy wykonał w 1995 roku w programie "Saturday Night Live". "Był to jeden z najbardziej energicznych występów, jakie ten program kiedykolwiek zobaczył", napisał wówczas autor książek muzycznych, David Thompson. Zombie The Cranberries  zostało też docenione w trakcie gali 1995 MTV Europe Music Awards, gdzie otrzymało statuetkę w kategorii "Najlepsza Piosenka".

 

Zobacz także: Seksnarkotyk, samobójstwo czy morderstwo? Co tak naprawdę było przyczyną śmierci George’a Michaela? EKSKLUZYWNE VIDEO 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.