Charles Manson
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Najsłynniejszy zbrodniarz XX wieku, zabójca żony Romana Polańskiego, Charles Manson nie żyje. Miał 83 lata

Olga Figaszewska 20 listopada 2017 09:45
Charles Manson
Fot. East News

 

Najsłynniejszy zbrodniarz XX wieku, przywódca sekty, Charles Manson nie żyje. Miał 83 lata.

 

Budził strach, a jednocześnie zainteresowanie. Nie bez przyczyny został okrzyknięty zbrodniarzem dwudziestego wieku. W 1967 roku Charles Manson stworzył grupę religijną The Family (Rodzina) i został jej liderem. Wyznawcom, których liczba sięgała nawet 144 tysięcy, opowiadał głównie o zbliżającej się zagładzie i końcu świata. Pod koniec lat 60. sekta psychopatycznego lidera, Charlesa Mansona brutalnie zamordowała żonę Romana Polańskiego oraz jej przyjaciół. Sharon Tate była w ósmym miesiącu ciąży. Szczegóły trwającej kilka godzin rzezi zszokowały cały świat i do dziś budzą grozę. W 1971 roku Manson i jego wyznawcy odpowiedzialni za morderstwa zostali skazani na dożywocie.

 

Charles Manson
Fot. East News

 

Przyczyny śmierci Charlesa Mansona

Manson zmarł z przyczyn naturalnych w szpitalu więziennym w Kalifornii. Przez lata zmagał się z wieloma chorobami. Tydzień temu media donosiły o pogarszającym się stanie zdrowia. Na początku roku trafił do szpitala z powodu intensywnego krwawienia jelitowego.

 

Zobacz też: Quentin Tarantino opowie o brutalnym morderstwie żony Romana Polańskiego i innych zbrodniach sekty Mansona

Morderstwo Sharon Tate

Wyznawcy Mansona zaatakowali willę Romana Polańskiego z nieznanych przyczyn. Poczwórne morderstwo wywołało falę przerażenia w gwiazdorskim, zapatrzonym w sobie Hollywood. Cały świat zadrżał. Beztroska era dzieci kwiatów odeszła w przeszłość. Objawiła drugą, przerażającą maskę. Nie wiadomo do dziś, jakimi motywami kierował się obłąkany „mesjasz”, wysyłając swych wyznawców na krwawe żniwo. Manson głosił apokalipsę, wojnę białych z czarnymi. Mord w willi Polańskich miał przyśpieszyć bieg wypadków. Równie prawdopodobne jest, że szukał zemsty. W tym domu poprzednio mieszkał producent muzyczny, który odrzucił piosenki Mansona. Zawiedziony „artysta” chciał wyrównać rachunki. Okrutnym żartem okazało się, że swoje muzyczne marzenia spełnił dopiero w więzieniu. Tam nagrał kilka płyt. Stał się kultową postacią. Pisano o nim piosenki, a jego utwory nagrały takie gwiazdy, jak Guns N’ Roses.

 

Sharon Tate, Roman Polański
Fot. East News

Roman Polański i Sharon Tate

Zobacz także: Sharon Tate, żona Romana Polańskiego, zginęła 47 lat temu. Ta zbrodnia wstrząsa do dziś

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?