Charles Manson
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Najsłynniejszy zbrodniarz XX wieku, zabójca żony Romana Polańskiego, Charles Manson nie żyje. Miał 83 lata

Olga Figaszewska 20 listopada 2017 09:45
Charles Manson
Fot. East News

 

Najsłynniejszy zbrodniarz XX wieku, przywódca sekty, Charles Manson nie żyje. Miał 83 lata.

 

Budził strach, a jednocześnie zainteresowanie. Nie bez przyczyny został okrzyknięty zbrodniarzem dwudziestego wieku. W 1967 roku Charles Manson stworzył grupę religijną The Family (Rodzina) i został jej liderem. Wyznawcom, których liczba sięgała nawet 144 tysięcy, opowiadał głównie o zbliżającej się zagładzie i końcu świata. Pod koniec lat 60. sekta psychopatycznego lidera, Charlesa Mansona brutalnie zamordowała żonę Romana Polańskiego oraz jej przyjaciół. Sharon Tate była w ósmym miesiącu ciąży. Szczegóły trwającej kilka godzin rzezi zszokowały cały świat i do dziś budzą grozę. W 1971 roku Manson i jego wyznawcy odpowiedzialni za morderstwa zostali skazani na dożywocie.

 

Charles Manson
Fot. East News

 

Przyczyny śmierci Charlesa Mansona

Manson zmarł z przyczyn naturalnych w szpitalu więziennym w Kalifornii. Przez lata zmagał się z wieloma chorobami. Tydzień temu media donosiły o pogarszającym się stanie zdrowia. Na początku roku trafił do szpitala z powodu intensywnego krwawienia jelitowego.

 

Zobacz też: Quentin Tarantino opowie o brutalnym morderstwie żony Romana Polańskiego i innych zbrodniach sekty Mansona

Morderstwo Sharon Tate

Wyznawcy Mansona zaatakowali willę Romana Polańskiego z nieznanych przyczyn. Poczwórne morderstwo wywołało falę przerażenia w gwiazdorskim, zapatrzonym w sobie Hollywood. Cały świat zadrżał. Beztroska era dzieci kwiatów odeszła w przeszłość. Objawiła drugą, przerażającą maskę. Nie wiadomo do dziś, jakimi motywami kierował się obłąkany „mesjasz”, wysyłając swych wyznawców na krwawe żniwo. Manson głosił apokalipsę, wojnę białych z czarnymi. Mord w willi Polańskich miał przyśpieszyć bieg wypadków. Równie prawdopodobne jest, że szukał zemsty. W tym domu poprzednio mieszkał producent muzyczny, który odrzucił piosenki Mansona. Zawiedziony „artysta” chciał wyrównać rachunki. Okrutnym żartem okazało się, że swoje muzyczne marzenia spełnił dopiero w więzieniu. Tam nagrał kilka płyt. Stał się kultową postacią. Pisano o nim piosenki, a jego utwory nagrały takie gwiazdy, jak Guns N’ Roses.

 

Sharon Tate, Roman Polański
Fot. East News

Roman Polański i Sharon Tate

Zobacz także: Sharon Tate, żona Romana Polańskiego, zginęła 47 lat temu. Ta zbrodnia wstrząsa do dziś

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.