Charles Manson
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Najsłynniejszy zbrodniarz XX wieku, zabójca żony Romana Polańskiego, Charles Manson nie żyje. Miał 83 lata

Olga Figaszewska 20 listopada 2017 09:45
Charles Manson
Fot. East News

 

Najsłynniejszy zbrodniarz XX wieku, przywódca sekty, Charles Manson nie żyje. Miał 83 lata.

 

Budził strach, a jednocześnie zainteresowanie. Nie bez przyczyny został okrzyknięty zbrodniarzem dwudziestego wieku. W 1967 roku Charles Manson stworzył grupę religijną The Family (Rodzina) i został jej liderem. Wyznawcom, których liczba sięgała nawet 144 tysięcy, opowiadał głównie o zbliżającej się zagładzie i końcu świata. Pod koniec lat 60. sekta psychopatycznego lidera, Charlesa Mansona brutalnie zamordowała żonę Romana Polańskiego oraz jej przyjaciół. Sharon Tate była w ósmym miesiącu ciąży. Szczegóły trwającej kilka godzin rzezi zszokowały cały świat i do dziś budzą grozę. W 1971 roku Manson i jego wyznawcy odpowiedzialni za morderstwa zostali skazani na dożywocie.

 

Charles Manson
Fot. East News

 

Przyczyny śmierci Charlesa Mansona

Manson zmarł z przyczyn naturalnych w szpitalu więziennym w Kalifornii. Przez lata zmagał się z wieloma chorobami. Tydzień temu media donosiły o pogarszającym się stanie zdrowia. Na początku roku trafił do szpitala z powodu intensywnego krwawienia jelitowego.

 

Zobacz też: Quentin Tarantino opowie o brutalnym morderstwie żony Romana Polańskiego i innych zbrodniach sekty Mansona

Morderstwo Sharon Tate

Wyznawcy Mansona zaatakowali willę Romana Polańskiego z nieznanych przyczyn. Poczwórne morderstwo wywołało falę przerażenia w gwiazdorskim, zapatrzonym w sobie Hollywood. Cały świat zadrżał. Beztroska era dzieci kwiatów odeszła w przeszłość. Objawiła drugą, przerażającą maskę. Nie wiadomo do dziś, jakimi motywami kierował się obłąkany „mesjasz”, wysyłając swych wyznawców na krwawe żniwo. Manson głosił apokalipsę, wojnę białych z czarnymi. Mord w willi Polańskich miał przyśpieszyć bieg wypadków. Równie prawdopodobne jest, że szukał zemsty. W tym domu poprzednio mieszkał producent muzyczny, który odrzucił piosenki Mansona. Zawiedziony „artysta” chciał wyrównać rachunki. Okrutnym żartem okazało się, że swoje muzyczne marzenia spełnił dopiero w więzieniu. Tam nagrał kilka płyt. Stał się kultową postacią. Pisano o nim piosenki, a jego utwory nagrały takie gwiazdy, jak Guns N’ Roses.

 

Sharon Tate, Roman Polański
Fot. East News

Roman Polański i Sharon Tate

Zobacz także: Sharon Tate, żona Romana Polańskiego, zginęła 47 lat temu. Ta zbrodnia wstrząsa do dziś

 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.