Krystyna Kołodziejczyk, Roman Polański
Fot. Forum
Historia miłości

Krystyna Kołodziejczyk odrzuciła zaloty Romana Polańskiego. Nigdy nie żałowała swojej decyzji

"Życzliwy, uśmiechnięty, serdeczny" mówiła o reżyserze

Aleksandra Frankowska 12 września 2023 16:12
Krystyna Kołodziejczyk, Roman Polański
Fot. Forum

W czasach młodości Krystyna Kołodziejczyk nie mogła opędzić się od adoratorów. Niespotykana uroda i piękne, słowiańskie blond włosy sprawiały, że mężczyźni nie mogli oprzeć się jej urokowi. Wśród nich był również jeden z najlepszych reżyserów na świecie, sam Roman Polański. Co ciekawe, to Kołodziejczyk dała mu kosza!

ZOBACZ TEŻ: Żyli i odeszli razem. Krystyna Kołodziejczyk i Wiesław Szyszko byli ze sobą 40 lat

Krystyna Kołodziejczyk miała wielu adoratorów

Odeszła w 2021 roku, jednak jej rolę Heleny Koniuszkowej ze „Zmienników” cała Polska zapamięta na zawsze. To wtedy mężczyźni wzdychali do pięknej blondynki, której serce trudno było zdobyć. 20-letnia Krysia, studentka łódzkiej filmówki poznała 26-letniego Romana Polańskiego, który miał nakręcić dla niej sceny kamerowe. Od tego się dopiero zaczęło…

Fot. archiwum Filmu / Forum

Krystyna Kołodziejczyk, kadr z filmu "Sam na sam", 1977

Roman Polański i Krystyna Kołodziejczyk: historia miłości

Dzięki współpracy z Polańskim Krystyna Kołodziejczyk zdobyła wymarzony studencki indeks. Spełniło się jej marzenie, on zaś… marzył o niej!

"Końcowa opinia komisji egzaminacyjnej brzmiała: 'Młodziutka, niezmanierowana, nic nie umie, z iskrą bożą'. To oznaczało przyjęcie mnie do szkoły" - wspominała w wywiadzie dla portalu Pisarze.pl.

Polański zakochał się bez pamięci i bardzo zabiegał o jej względy. Kołodziejczyk nie była wtedy jeszcze gotowa na miłość i nadmiar amorów, zwłaszcza że zainteresowanych nie brakowało. Chciała skupić się na sobie i wymarzonych studiach, które właśnie rozpoczęła.

"Chyba było we mnie więcej miłości do aktorstwa niż do mężczyzn" - wyznała w wywiadzie, wspominając młodość.

Polański nie dawał za wygraną, a koleżanki namawiały Kołodziejczyk, aby dała mu szansę. Ta bardzo lubiła młodego reżysera, ale zupełnie nie w kontekście romantycznym. To nie był ten moment i niestety odrzuciła jego zaloty.

ZOBACZ TAKŻE: Ich romans wstrząsnął środowiskiem artystycznym. On po wszystkim wrócił do rodziny, ona leczyła złamane serce

Polański się nie poddawał

Roman Polański, któremu niewiele kobiet potrafiło odmówić, twardo stawał do walki o względy Kołodziejczyk. Kiedy jednak ta przez wiele miesięcy nie dawała się przekonać, postanowił poszukać szczęścia gdzie indziej. Nigdy jednak nie zapomniał o swoim uczuciu i sympatii do pięknej aktorki. Kiedy przyjeżdżał do Polski, zawsze spotykali się na kawę i długo rozmawiali. To właśnie Polański załatwił jej rolę w „Zmiennikach”, którzy bez wątpienia przynieśli jej największą rozpoznawalność.

Roman Polański, 13.08.1983 rok
Fot. Felicitas / Interfoto / Forum

Roman Polański, 13.08.1983 rok
"Koniuszkowa stała się moją popisową rolą. Do dziś mnie po niej rozpoznają... A przysłużył się do tego Roman Polański. To on zaprowadził mnie do Barei, który gdy tylko mnie zobaczył, stwierdził, że takiej właśnie baby szukał" - opowiadała aktorka.

Przyjaźnili się do końca, a ona nigdy nie żałowała, że nie rozwinęło się między nimi nic romantycznego. Ceniła sobie jego wsparcie, dobry humor i towarzystwo. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.