Roman Polański i Sharon Tate
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Quentin Tarantino opowie o brutalnym morderstwie żony Romana Polańskiego i innych zbrodniach sekty Mansona

Weronika Kostyra 12 lipca 2017 17:00
Roman Polański i Sharon Tate
Fot. East News

Na światło dzienne wydostała się informacja dotycząca kolejnego filmowego projektu Quentina Tarantino. Kontrowersyjny reżyser chce tym razem po raz pierwszy opowiedzieć historię opartą na faktach. Będzie ona dotyczyć zbrodni popełnionych pod koniec lat 60. przez sektę psychopatycznego lidera, Charlesa Mansona.

Morderstwo Sharon Tate, żony Romana Polańskiego

Jedną z nich było makabryczne morderstwo ciężarnej żony Romana Polańskiego, aktorki Sharon Tate, oraz jej przyjaciół w 1969 roku. Wyznawcy Mansona zaatakowali willę Romana Polańskiego z nieznanych przyczyn. Wedle jednej z wersji wydarzeń sądzili, że mieszka w niej producent muzyczny, który odmówił Mansonowi współpracy. Mówiło się też, że kierowała nimi żądza ukarania zepsutego świata show-biznesu. W 1967 roku Charles Manson stworzył grupę religijną The Family (Rodzina) i został jej liderem. Wyznawcom, których liczba sięgała nawet 144 tysięcy, opowiadał głównie o zbliżającej się zagładzie i końcu świata.

Sharon Tate była w chwili napadu w ósmym miesiącu ciąży. Szczegóły trwającej kilka godzin rzezi zszokowały cały świat i do dziś budzą grozę. W 1971 roku Manson i jego wyznawcy odpowiedzialni za morderstwa zostali skazani na dożywocie. W więzieniu lider spełnił swoje wcześniejsze marzenie o karierze muzycznej i nagrał kilka płyt, które zyskały sobie słuchaczy. Charles Manson wciąż żyje i budzi jednocześnie strach i zaciekawienie.

Dziewiąty film Quentina Tarantino

Zainteresowanie Tarantino tym tematem już wywołało głosy krytyki. Komentujący twierdzą, że to niebezpieczna fascynacja złem, której nie powinno się podejmować. Nie wiadomo jak reżyser zamierza przestawić te wydarzenia, słynie przecież z bardzo groteskowych filmów. Pomysł Quentina Tarantino jest nadal w sferze ustaleń – reżyser wciąż pisze scenariusz. Mówi się, że chciałby, aby w filmie wystąpił jego ulubiony Samuel L. Jackson, a także Brad Pitt, Jennifer Lawrence i Margot Robbie (prawdopodobnie jako Sharon Tate). Praca na planie ma się rozpocząć latem 2018 roku.

Będzie to dziewiąty film nakręcony w całości przez Tarantino. Ciekawostką jest fakt, że reżyser powiedział kiedyś, że zamierza skończyć karierę reżyserską po stworzeniu dziesięciu filmów. Jego wcześniejsz dziela to “Reservoir Dogs” (1992), “Pulp Fiction” (1994), “Jackie Brown” (1997), “Kill Bill Vol. 1” (2003), “Kill Bill Vol. 2” (2004), “Bękarty wojny” (2009), “Django”(2012) oraz “Nienawistna ósemka” (2015).

Niezależnie od tego, czy wszystkie plotki okażą się prawdziwe, reżyser na pewno zdążył już wzbudzić silne emocje i przyciągnąć uwagę widzów.

Zobacz także: Sharon Tate, żona Romana Polańskiego, zginęła 47 lat temu. Ta zbrodnia wstrząsa do dziś

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.