Roman Polański i Sharon Tate
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Quentin Tarantino opowie o brutalnym morderstwie żony Romana Polańskiego i innych zbrodniach sekty Mansona

Weronika Kostyra 12 lipca 2017 17:00
Roman Polański i Sharon Tate
Fot. East News

Na światło dzienne wydostała się informacja dotycząca kolejnego filmowego projektu Quentina Tarantino. Kontrowersyjny reżyser chce tym razem po raz pierwszy opowiedzieć historię opartą na faktach. Będzie ona dotyczyć zbrodni popełnionych pod koniec lat 60. przez sektę psychopatycznego lidera, Charlesa Mansona.

Morderstwo Sharon Tate, żony Romana Polańskiego

Jedną z nich było makabryczne morderstwo ciężarnej żony Romana Polańskiego, aktorki Sharon Tate, oraz jej przyjaciół w 1969 roku. Wyznawcy Mansona zaatakowali willę Romana Polańskiego z nieznanych przyczyn. Wedle jednej z wersji wydarzeń sądzili, że mieszka w niej producent muzyczny, który odmówił Mansonowi współpracy. Mówiło się też, że kierowała nimi żądza ukarania zepsutego świata show-biznesu. W 1967 roku Charles Manson stworzył grupę religijną The Family (Rodzina) i został jej liderem. Wyznawcom, których liczba sięgała nawet 144 tysięcy, opowiadał głównie o zbliżającej się zagładzie i końcu świata.

Sharon Tate była w chwili napadu w ósmym miesiącu ciąży. Szczegóły trwającej kilka godzin rzezi zszokowały cały świat i do dziś budzą grozę. W 1971 roku Manson i jego wyznawcy odpowiedzialni za morderstwa zostali skazani na dożywocie. W więzieniu lider spełnił swoje wcześniejsze marzenie o karierze muzycznej i nagrał kilka płyt, które zyskały sobie słuchaczy. Charles Manson wciąż żyje i budzi jednocześnie strach i zaciekawienie.

Dziewiąty film Quentina Tarantino

Zainteresowanie Tarantino tym tematem już wywołało głosy krytyki. Komentujący twierdzą, że to niebezpieczna fascynacja złem, której nie powinno się podejmować. Nie wiadomo jak reżyser zamierza przestawić te wydarzenia, słynie przecież z bardzo groteskowych filmów. Pomysł Quentina Tarantino jest nadal w sferze ustaleń – reżyser wciąż pisze scenariusz. Mówi się, że chciałby, aby w filmie wystąpił jego ulubiony Samuel L. Jackson, a także Brad Pitt, Jennifer Lawrence i Margot Robbie (prawdopodobnie jako Sharon Tate). Praca na planie ma się rozpocząć latem 2018 roku.

Będzie to dziewiąty film nakręcony w całości przez Tarantino. Ciekawostką jest fakt, że reżyser powiedział kiedyś, że zamierza skończyć karierę reżyserską po stworzeniu dziesięciu filmów. Jego wcześniejsz dziela to “Reservoir Dogs” (1992), “Pulp Fiction” (1994), “Jackie Brown” (1997), “Kill Bill Vol. 1” (2003), “Kill Bill Vol. 2” (2004), “Bękarty wojny” (2009), “Django”(2012) oraz “Nienawistna ósemka” (2015).

Niezależnie od tego, czy wszystkie plotki okażą się prawdziwe, reżyser na pewno zdążył już wzbudzić silne emocje i przyciągnąć uwagę widzów.

Zobacz także: Sharon Tate, żona Romana Polańskiego, zginęła 47 lat temu. Ta zbrodnia wstrząsa do dziś

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.