Książę William, książę Harry
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

William i Harry ekshumowali zwłoki matki? Tabloid: Twierdzą, że to było morderstwo

W tym tygodniu miną 23 lata od śmierci Diany

Rafał Kowalski 24 sierpnia 2020 13:52
Książę William, książę Harry
Fot. Getty Images

Dokładnie za tydzień będziemy obchodzić 23. rocznicę wypadku samochodowego, przez który życie straciła księżna Diana. Choć królowa ludzkich serc zmarła w 1997 roku, to pamięć o niej nie ginie. Księżna Walii szczególne miejsce zawsze będzie miała w sercach swoich synów. Ci rzadko dokonują kontrowersyjnych kroków, dlatego tym bardziej dziwią doniesienia jednego z tabloidów…

Czy ciało Diany zostało ekshumowane?

Jak informuje już na pierwszej stronie magazyn Globe, William i Harry mieli porozumieć się co do decyzji o ekshumacji zwłok matki. Bracia mieli dokonać tej czynności potajemnie, by jeszcze raz zbadać okoliczności śmierci. Jak podaje gazecie pracownik pałacu, synowie Diany wciąż twierdzą, że ich mama mogła być ofiarą morderstwa na zlecenie.

Do tego nieprawdopodobnego scenariusza dochodzą kolejne opisane teorie. Jedna z nich głosi, że ojciec chłopców jest zbulwersowany ich zachowaniem i zagroził, że wstrzyma im 360 tysięcy dolarów zasiłku rocznego, który regularnie otrzymują. Po co jednak książę Karol miałby zdenerwować się dążeniem przez Williama i Harry’ego do prawdy? Czyżby był częścią większej tajemnicy? „Stary strażnik pałacowy chciał, by Diana została usunięta, ponieważ była bardziej popularna niż jakikolwiek inny arystokrata”, czytamy w Globe.

Gazeta wzbogaca się na kolejnych czytelnikach, których huczny tytuł zachęcił do jej zakupu. Należy się jednak zastanowić: jak książęta mieliby ekshumować zwłoki Diany w tajemnicy, jeśli jej grób jest pilnie strzeżony? Jak ta informacja mogłaby pozostać prywatna, jeśli na taką czynność musi być wydana oficjalna zgoda? I w końcu: kiedy mieliby się ze sobą dogadać, jeśli od tygodni ich relacja uległy ochłodzeniu po wyprowadzce Harry’ego do Stanów?

Mamy nadzieję i podejrzenia, że redaktorzy Globe, nie sprawdzili dokładnie swoich źródeł informacji… 

Okładka Globe z księżną Dianą
Fot. materiał prasowy

jak-ksiezna-diana-wygladalaby-po-botoksie
Fot. East News

Grób księżnej Diany w Althorp
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.