Książę Karol skomentował narodziny córki Meghan i Harry’ego
Fot. Stuart C. Wilson/Getty Images for Ascot Racecourse / Chris Jackson/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Książę Karol publicznie skomentował narodziny wnuczki

Książę Walii był dość oszczędny w słowach...

Ksenia Krasko 9 czerwca 2021 15:53
Książę Karol skomentował narodziny córki Meghan i Harry’ego
Fot. Stuart C. Wilson/Getty Images for Ascot Racecourse / Chris Jackson/Getty Images

W minioną niedzielę Meghan i Harry podzielili się ze światem nowiną, że ich rodzina się powiększyła. Para powitała na świecie córkę, której nadano imiona Lilibet Diana. Radosne wieści skomentowali członkowie rodziny, a ich życzenia dla szczęśliwych rodziców pojawiły się na królewskich portalach społecznościowych. Ja dotąd była to jedyna reakcja royalsów, ale głos zabrał książę Karol. Dziadek dziewczynki odpowiedział na pytania dziennikarzy, ale zrobił to w dość wymijający sposób.

Rodzina królewska reaguje na narodziny córki Meghan i Harry’ego

Wkrótce po oświadczeniu Meghan i Harry’ego, że urodziła im się córka, na oficjalnym Instagramie rodziny królewskiej pojawiły się gratulacje dla małżeństwa Sussex. Jak napisano, Elżbieta II wraz z księciem Karolem i Camillą są „zachwyceni” wiadomością o narodzinach dziewczynki. Później na profilu księcia Walii pojawiły się osobne życzenia.

Zobacz też: Wielka Brytania. Elżbieta II i inni członkowie rodziny gratulują Meghan i Harry’emu

Jak donoszą zachodnie media, księżna Kate i książę William nie tylko skontaktowali się z parą prywatnie, ale też wysłali małej Lilibet prezent. Co więcej, podobno dziewczynkę widziała już Elżbieta IIMeghan i Harry mieli połączyć się z królową z pomocą aplikacji Zoom, aby mogła powitać prawnuczkę.

Jednak to książę Karol, czyli dziadek Lilibet Diany, jest pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który publicznie skomentował narodziny córki Sussexów. I jak wynika z komentarzy w sieci, niektórzy wielbiciele monarchii są zdziwieni, w jaki sposób to zrobił.

Książę Harry, księżna Meghan i książę Karol, 2019 rok

Książę Karol skomentował narodziny córki Meghan i Harry’ego
Fot. Rex Features/East News

Książę Karol skomentował narodziny wnuczki

Książę Walii odwiedził wczoraj fabrykę BMW Mini w Oksfordzie. Obecni na spotkaniu dziennikarze zadawali pytania, a wśród nich pojawiły się te o wnuczkę. Monarcha odpowiedział na nie dość wymijająco, ponieważ zrobił to w trakcie przemówienia o tym, jak ważne są zaawansowane technologie dla ochrony środowiska.

„Postęp technologiczny [...] ma kluczowe znaczenie dla przyszłych pokoleń, o czym jestem aż nazbyt świadomy teraz, kiedy po raz piąty zostałem dziadkiem”, podkreślił syn królowej. Dodał też, że narodziny dziewczynki to „wspaniałe wieści”, które jeszcze bardziej uświadomiły go o potrzebie ciągłych innowacji.

Zobacz też: Książę George może nigdy nie zostać królem?! Królewski ekspert wyjaśnia, dlaczego

Komentarz księcia Karola nie jest tak radosny, jak spodziewali się internauci, ale fani rodziny królewskiej są przekonani, że następca tronu cieszy się szczęściem syna. Podobno ma szczerą nadzieję, że wkrótce pozna małą Lilibet i zobaczy się z wnukiem Archiem – o ile książę Harry zdecyduje się kiedykolwiek na podróż do Wielkiej Brytanii z żoną i dziećmi. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.