Książę George nie będzie królem
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę George może nigdy nie zostać królem?! Królewski ekspert wyjaśnia, dlaczego

Skąd taka teoria?

Gabriela Czernecka 13 lutego 2021 16:04
Książę George nie będzie królem
Fot. Getty Images

Książę George może nigdy nie zostać królem? Taką teorię przedstawił właśnie królewski ekspert Clive Irving. Książę jest obecnie trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu po swoim tacie, księciu Williamie oraz dziadku księciu Karolu. Skąd taka teoria eksperta? Poznajcie szczegóły. 

Czy książę George będzie królem?

Książę George w tym roku skończy siedem lat. Najstarszy syn księcia Williama i księżnej Kate zajmuje obecnie trzecie miejsce w linii sukcesji brytyjskiego tronu. Pierwszy w kolejce do brytyjskiego tronu jest syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa, książę Walii. Do tej pory jest najstarszym i najdłużej czekającym następcą tronu w historii królestwa. Od niedawna mówi się, że książę Karol zastanawia się nad rezygnacją z przyjęcia tronu na rzecz swojego najstarszego syna, księcia Williama, ale są to jedynie niepotwierdzone doniesienia mediów. Drugie miejsce w linii sukcesji należy więc do księcia Williama, a po nim kolejno są jego dzieci - książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis.

Książę George rodzina
Fot. Getty Images

Choć oczekuje się, że książę George pewnego dnia przejmie koronę po ojcu, królewski ekspert twierdzi, że jest to bardzo mało prawdopodobne. Dlaczego? Według Clive’a Irvinga, monarchia do tej pory może zostać… zniesiona! Królewski ekspert zauważa, że od kiedy królowa Elżbieta II zasiada na tronie, społeczeństwo Wielkiej Brytanii przeszło spektakularne zmiany. Powoli jednak rodzina królewska przestaje mieć tak wielkie znaczenie jak kiedyś. Jego zdaniem Windsorowie stają się bardziej celebrytami, co sprawia, że nie cieszą się już tak wielkim szacunkiem i popularnością.

Książę George w granatowym swetrze
Fot. Getty Images

Jak mówi w rozmowie z Daily Express, królowa kontynuuje drogę, jaką obrał jej ojciec i królestwo stawia na pierwszym miejscu. To dlatego nieustannie cieszy się ogromną popularnością. Obawy pojawiają się, jak królowa Elżbieta II umrze. Objęcie tronu przez księcia Karola będzie dla Brytyjczyków zmianą, na którą chyba nie są jeszcze gotowi: „Zanim będziemy mogli ocenić, jak sprawdzą się William, a później George, musimy wziąć pod uwagę sposób, jak monarchia będzie wyglądać pod rządami króla Karola i czy pod tymi rządami ma szansę przetrwać”, wyznał. Tym samym potwierdził plotki, jakie w ostatnim czasie krążą na temat księcia Karola. 

Do przejęcia funkcji po monarchini przygotowuje się już od ponad 70 lat, ale wciąż niewielu wierzy w to, że sprawdzi się w tej roli. Królowa Elżbieta II od 2013 roku stopniowo oddaje synowi część obowiązków, ale nie ma zamiaru zrezygnować z tronu. I o ile Brytyjczycy często przywołują ośmieszające anegdoty i fanaberie księcia Karola, to zamierają, gdy przypomną sobie, że wkrótce to on zostanie królem: „Wstąpienie na tron Karola to jedna z największych kar dla monarchii od czasów abdykacji”, mówił w 2017 roku w rozmowie z Prospect urzędnik królewskiego dworu. Czy faktycznie książę George nigdy nie miał szansy na to, by zostać królem? Czas pokaże...  

Książę George następcą tronu
Fot. Getty Images

Książę George następcą tronu
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.