Znamy miejsce i datę!

Monika Katarzyna Krupska 20 czerwca 2018 17:00

Na narodziny trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama z niecierpliwością czekała cała Wielka Brytania! Do samego końca nie było wiadomo, czy książę George i księżniczka Charlotte będą mieli siostrę, a może braciszka? Najmłodszy członek rodziny królewskiej na świat przyszedł 23 kwietnia 2018 roku. Kilka dni później Pałac Kensington poinformował, że chłopiec otrzymał imiona Louis Arthur Charles. Nie minęły dwa miesiące, a już wiadomo, kiedy odbędą się chrzciny wnuczka królowej Elżbiety II. Przeczytajcie i zapiszcie datę w kalendarzu! 

Chrzciny księcia Louisa 

„Książę i księżna Cambridge mają przyjemność ogłosić, że chrzest księcia Louisa odbędzie się w poniedziałek 9 lipca w The Chapel Royal w St James’s Palace w Londynie”, podano w oficjalnym oświadczeniu. 

Małego księcia, podobnie jak księcia George'a  i księżniczkę Charlotte ochrzci arcybiskup Canterbury, jego wielebność Justin Welby. Ostatnio ochrzcił również księżną Meghan, gdy szykowała się do ślubu z księciem Harry'm!

Chrzest Louisa odbędzie się w tym samym kościele, co miał miejsce chrzest Georga. Charlotte została natomiast ochrzczona w kościele Świętej Marii Magdaleny w Sandringham w hrabstwie Norfolk,  w tym samym, w którym ochrzczono kiedyś matkę Williama i Harry'ego - księżną Dianę. 

Będziecie czekać na zdjęcia z uroczystości?  

 

1/5
książę louis
Copyright @instagram@kensingtonroyal
1/5

Księżna Kate wykonała pierwsze zdjęcia Louisowi 

2/5
księżna Kate i książę William z dziećmi
Copyright @East News
2/5

Książę Louis jest trzecim dzieckiem księżnej Kate i księcia Williama 

3/5
księżna Kate i książę William z dziećmi
Copyright @East News
3/5

Po księciu Williamie tron obejmie książę George

4/5
Książę William i księżna Kate, ślub, new
Copyright @Getty Images
4/5

George jest czwarty w kolejce do trony, później jest Charlotte, a dopiero po nich Louis 

5/5
Książę William boi się ojcostwa
Copyright @East News
5/5

Nie wiadomo, czy Kate i William będą mieli jeszcze więcej dzieci 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?