Królewskie życie

Wiadomo, kiedy odbędzie się chrzest księcia Louisa! 

Znamy miejsce i datę!

Monika Katarzyna Krupska 20 czerwca 2018 17:00

Na narodziny trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama z niecierpliwością czekała cała Wielka Brytania! Do samego końca nie było wiadomo, czy książę George i księżniczka Charlotte będą mieli siostrę, a może braciszka? Najmłodszy członek rodziny królewskiej na świat przyszedł 23 kwietnia 2018 roku. Kilka dni później Pałac Kensington poinformował, że chłopiec otrzymał imiona Louis Arthur Charles. Nie minęły dwa miesiące, a już wiadomo, kiedy odbędą się chrzciny wnuczka królowej Elżbiety II. Przeczytajcie i zapiszcie datę w kalendarzu! 

Chrzciny księcia Louisa 

„Książę i księżna Cambridge mają przyjemność ogłosić, że chrzest księcia Louisa odbędzie się w poniedziałek 9 lipca w The Chapel Royal w St James’s Palace w Londynie”, podano w oficjalnym oświadczeniu. 

Małego księcia, podobnie jak księcia George'a  i księżniczkę Charlotte ochrzci arcybiskup Canterbury, jego wielebność Justin Welby. Ostatnio ochrzcił również księżną Meghan, gdy szykowała się do ślubu z księciem Harry'm!

Chrzest Louisa odbędzie się w tym samym kościele, co miał miejsce chrzest Georga. Charlotte została natomiast ochrzczona w kościele Świętej Marii Magdaleny w Sandringham w hrabstwie Norfolk,  w tym samym, w którym ochrzczono kiedyś matkę Williama i Harry'ego - księżną Dianę. 

Będziecie czekać na zdjęcia z uroczystości?  

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?