Zauważyliście to?

Weronika Kostyra 25 lipca 2022 15:33

Dzieciństwo królewskich dzieci znacznie różni się od życia ich rówieśników. Książę William i księżna Kate robią jednak wszystko, by ich pociechy miały jak najbardziej zwyczajne dzieciństwo, mimo swojego pochodzenia. Dla księżnej Cambridge książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis są priorytetem i jest bardzo zaangażowana w ich wychowanie. Podczas publicznych wyjść można jednak zauważyć pewną prawidłowość: to książę Cambridge zawsze zajmuje się synem, podczas, gdy jego żona opiekuje się córką... Skąd taka zasada?

Tradycyjny podział ról?

Księżna Kate i książę William są znani z nowoczesnych poglądów w sprawie wychowania dzieci. Robią też wszystko, co w ich mocy, by ich dzieciństwo było tak normalne, jak to tylko możliwe. Chcą, by książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis mieli beztroskie dzieciństwo, mimo że dorastają w nietypowych okolicznościach. Inaczej niż do tej pory bywało w rodzinie królewskiej, aktywnie uczestniczą w wychowaniu dzieci, a także zabierają je ze sobą, kiedy pełnią obowiązki lub podróżują.

W pewnej kwestii pozostają jednak bardzo tradycyjni – chodzi o podział ról w rodzinie. Książę George jako następca tronu już od najmłodszych lat musi uczyć się od ojca odpowiedzialności i swoich przyszłych obowiązków. Tak samo zrobili w przypadku rodzinnego zdjęcia, które umieszczono na kartce świątecznej. George stoi przed ojcem, a Charlotte przed matką.

Czytaj też: Wielka Brytania. Koniec wielkiej przyjaźni? Meghan i książę Harry zarzucili Beckhamom donosicielstwo

Dlaczego książę William zawsze zajmuje się synem, a księżna Kate córką?

Wedle ekspertki do spraw rodzicielstwa, Jasmine Peters, to ustawienie to nie przypadek. „Ojcowie są zwykle odpowiedzialni za dyscyplinę, kierowanie rodziną, jej ochronę i utrzymanie”, wyjaśniła. „Kiedy syn często przebywa z ojcem, uczy się jego roli i obowiązków w rodzinie. Często uważa się, że potrzeba mężczyzny, aby wychować chłopca na mężczyznę. Zachowanie Williama i Kate wyraźnie odzwierciedla to powszechne przekonanie”.

Dodała jednak, że nie widzi w tym nic złego, ponieważ para książęca to kochający i zaangażowani rodzice. Zwróciliście na to uwagę?  

Zobacz także: Książę Feliks z Danii idzie w ślady brata. Zamiast zostać żołnierzem, wybrał karierę w modelingu

1/9
Księżniczka Charlotte, książę George, księżę William i księżna Kate
Copyright @East News
1/9

Podczas publicznych wyjść rodziny książęcej można zauważyć pewną prawidłowość: to William zawsze zajmuje się synem, podczas, gdy księżna Kate opiekuje się małą córeczką, Charlotte. Skąd ta zasada?

2/9
Copyright @ONS
2/9

Księżna Kate i księżniczka Charlotte

3/9
księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte
Copyright @East News
3/9

Księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte w drodze do kościoła.

4/9
Copyright @East News
4/9

Księżna Kate i księżniczka Charlotte

5/9
Książę William i książę George pierwszego dnia szkoły
Copyright @East News
5/9

Kate i William są znani z nowoczesnych poglądów w sprawie wychowania dzieci. Robią też wszystko, co w ich mocy, by ich dzieciństwo było tak normalne, jak to tylko możliwe.

6/9
książę George, książę William
Copyright @East News
6/9
7/9
księżniczka Charlotte, książę George, księżna Kate, książę William w Niemczech
Copyright @East News
7/9

Kate i William chcą, by George i Charlotte mieli beztroskie dzieciństwo, mimo że dorastają w nietypowych okolicznościach.

8/9
Księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę William, książę George
Copyright @East News
8/9

Podczas publicznych wyjść rodziny książęcej można zauważyć pewną prawidłowość: to William zawsze zajmuje się synem, podczas, gdy księżna Kate opiekuje się małą córeczką, Charlotte.

9/9
Książę Georgę i księżniczka Charlotte
Copyright @Getty Images
9/9

Książę George jako następca tronu już od najmłodszych lat musi uczyć się od ojca odpowiedzialności i swoich przyszłych obowiązków.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.