Zauważyliście to?

Weronika Kostyra 22 listopada 2021 14:33

Podczas publicznych wyjść rodziny książęcej można zauważyć pewną prawidłowość: to William zawsze zajmuje się synem, podczas, gdy księżna Kate opiekuje się małą córeczką, Charlotte. Skąd ta zasada?

Tradycyjny podział ról?

Kate i William są znani z nowoczesnych poglądów w sprawie wychowania dzieci. Robią też wszystko, co w ich mocy, by ich dzieciństwo było tak normalne, jak to tylko możliwe. Chcą, by książę George i księżniczka Charlotte mieli beztroskie dzieciństwo, mimo że dorastają w nietypowych okolicznościach. Inaczej niż do tej pory bywało w rodzinie królewskiej, aktywnie uczestniczą w wychowaniu dzieci, a także zabierają je ze sobą, kiedy pełnią obowiązki lub podróżują.

Zobacz: Najsłodsze dzieci na świecie, czyli księżniczka Charlotte i książę George!

W pewnej kwestii pozostają jednak bardzo tradycyjni – chodzi o podział ról w rodzinie. Książę George jako następca tronu już od najmłodszych lat musi uczyć się od ojca odpowiedzialności i swoich przyszłych obowiązków. Tak samo zrobili w przypadku rodzinnego zdjęcia, które umieszczono na kartce świątecznej. George stoi przed ojcem, a Charlotte przed matką.

Dlaczego książę William zawsze zajmuje się synem, a księżna Kate córką?

Wedle ekspertki do spraw rodzicielstwa, Jasmine Peters, to ustawienie to nie przypadek. „Ojcowie są zwykle odpowiedzialni za dyscyplinę, kierowanie rodziną, jej ochronę i utrzymanie”, wyjaśniła. „Kiedy syn często przebywa z ojcem, uczy się jego roli i obowiązków w rodzinie. Często uważa się, że potrzeba mężczyzny, aby wychować chłopca na mężczyznę. Zachowanie Williama i Kate wyraźnie odzwierciedla to powszechne przekonanie”.

Zobacz także: Jaką prababcią jest Elżbieta II? Monarchini ma słabość do najmłodszychroyalsów...

Dodała jednak, że nie widzi w tym nic złego, ponieważ para książęca to kochający i zaangażowani rodzice. Zwróciliście na to uwagę?  

1/9
Księżniczka Charlotte, książę George, księżę William i księżna Kate
Copyright @East News
1/9

Podczas publicznych wyjść rodziny książęcej można zauważyć pewną prawidłowość: to William zawsze zajmuje się synem, podczas, gdy księżna Kate opiekuje się małą córeczką, Charlotte. Skąd ta zasada?

2/9
Copyright @ONS
2/9

Księżna Kate i księżniczka Charlotte

3/9
księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte
Copyright @East News
3/9

Księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte w drodze do kościoła.

4/9
Copyright @East News
4/9

Księżna Kate i księżniczka Charlotte

5/9
Książę William i książę George pierwszego dnia szkoły
Copyright @East News
5/9

Kate i William są znani z nowoczesnych poglądów w sprawie wychowania dzieci. Robią też wszystko, co w ich mocy, by ich dzieciństwo było tak normalne, jak to tylko możliwe.

6/9
książę George, książę William
Copyright @East News
6/9
7/9
księżniczka Charlotte, książę George, księżna Kate, książę William w Niemczech
Copyright @East News
7/9

Kate i William chcą, by George i Charlotte mieli beztroskie dzieciństwo, mimo że dorastają w nietypowych okolicznościach.

8/9
Księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę William, książę George
Copyright @East News
8/9

Podczas publicznych wyjść rodziny książęcej można zauważyć pewną prawidłowość: to William zawsze zajmuje się synem, podczas, gdy księżna Kate opiekuje się małą córeczką, Charlotte.

9/9
Książę Georgę i księżniczka Charlotte
Copyright @Getty Images
9/9

Książę George jako następca tronu już od najmłodszych lat musi uczyć się od ojca odpowiedzialności i swoich przyszłych obowiązków.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.