Zauważyliście to?

Weronika Kostyra 19 listopada 2022 10:33

Są ulubieńcami tłumów, ale ich dorastanie trudno nazwać zwyczajnym. Mimo tego książę William i księżna Kate robią wszystko, by ich pociechy miały jak najbardziej zwyczajne dzieciństwo. Dla księżnej Cambridge książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis są priorytetem i jest bardzo zaangażowana w ich wychowanie. W trakcie publicznych wyjść można jednak zauważyć pewną prawidłowość: to książę Cambridge zawsze zajmuje się synem, podczas, gdy jego żona opiekuje się córką... Skąd taka zasada? Ma ona swoje wyjaśnienie.

Kate i William: tradycyjny podział ról?

Księżna Kate i książę William są znani z nowoczesnych poglądów w sprawie wychowania dzieci. Robią też wszystko, co w ich mocy, by dzieciństwo trójki pociech było tak normalne, jak to tylko możliwe, mimo że  książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis dorastają w nietypowych okolicznościach. Inaczej niż do tej pory bywało w rodzinie królewskiej, aktywnie uczestniczą w wychowaniu dzieci, a także zabierają je ze sobą, kiedy pełnią obowiązki lub podróżują.

W pewnej kwestii pozostają jednak bardzo tradycyjni – chodzi o podział ról w rodzinie. Książę George jako następca tronu już od najmłodszych lat musi uczyć się od ojca odpowiedzialności i swoich przyszłych obowiązków. Tak samo zrobili choćby w przypadku rodzinnego zdjęcia, które umieszczono na kartce świątecznej w 2017 roku. George stoi przed ojcem, a Charlotte przed matką.

Czytaj także: Wielka Brytania. Ekspertka o mowie ciała Kate i Karola. Króla i jego synową łączy wyjątkowa więź

Dlaczego książę William zawsze zajmuje się synem, a księżna Kate córką?

Wedle ekspertki do spraw rodzicielstwa, Jasmine Peters, to ustawienie to nie przypadek. „Ojcowie są zwykle odpowiedzialni za dyscyplinę, kierowanie rodziną, jej ochronę i utrzymanie”, wyjaśniła. „Kiedy syn często przebywa z ojcem, uczy się jego roli i obowiązków w rodzinie. Często uważa się, że potrzeba mężczyzny, aby wychować chłopca na mężczyznę. Zachowanie Williama i Kate wyraźnie odzwierciedla to powszechne przekonanie”.

Dodała jednak, że nie widzi w tym nic złego, ponieważ para książęca to kochający i zaangażowani rodzice. Zwróciliście na to uwagę?  

Czytaj też: Wielka Brytania. Po śmierci księżnej Diany William i Harry podzielili się biżuterią po matce

1/9
Księżniczka Charlotte, książę George, księżę William i księżna Kate
Copyright @East News
1/9

Podczas publicznych wyjść rodziny książęcej można zauważyć pewną prawidłowość: to William zawsze zajmuje się synem, podczas, gdy księżna Kate opiekuje się małą córeczką, Charlotte. Skąd ta zasada?

2/9
Copyright @ONS
2/9

Księżna Kate i księżniczka Charlotte

3/9
księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte
Copyright @East News
3/9

Księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte w drodze do kościoła.

4/9
Copyright @East News
4/9

Księżna Kate i księżniczka Charlotte

5/9
Książę William i książę George pierwszego dnia szkoły
Copyright @East News
5/9

Kate i William są znani z nowoczesnych poglądów w sprawie wychowania dzieci. Robią też wszystko, co w ich mocy, by ich dzieciństwo było tak normalne, jak to tylko możliwe.

6/9
książę George, książę William
Copyright @East News
6/9
7/9
księżniczka Charlotte, książę George, księżna Kate, książę William w Niemczech
Copyright @East News
7/9

Kate i William chcą, by George i Charlotte mieli beztroskie dzieciństwo, mimo że dorastają w nietypowych okolicznościach.

8/9
Księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę William, książę George
Copyright @East News
8/9

Podczas publicznych wyjść rodziny książęcej można zauważyć pewną prawidłowość: to William zawsze zajmuje się synem, podczas, gdy księżna Kate opiekuje się małą córeczką, Charlotte.

9/9
Książę Georgę i księżniczka Charlotte
Copyright @Getty Images
9/9

Książę George jako następca tronu już od najmłodszych lat musi uczyć się od ojca odpowiedzialności i swoich przyszłych obowiązków.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.