KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Dlaczego książę William zawsze zajmuje się synem, a księżna Kate córką?

Zauważyliście to?

Weronika Kostyra 5 stycznia 2018 10:00

Podczas publicznych wyjść rodziny książęcej można zauważyć pewną prawidłowość: to William zawsze zajmuje się synem, podczas, gdy księżna Kate opiekuje się małą córeczką, Charlotte. Skąd ta zasada?

Tradycyjny podział ról?

Kate i William są znani z nowoczesnych poglądów w sprawie wychowania dzieci. Robią też wszystko, co w ich mocy, by ich dzieciństwo było tak normalne, jak to tylko możliwe. Chcą, by George i Charlotte mieli beztroskie dzieciństwo, mimo że dorastają w nietypowych okolicznościach. Inaczej niż do tej pory bywało w rodzinie królewskiej, aktywnie uczestniczą w wychowaniu dzieci, a także zabierają je ze sobą, kiedy pełnią obowiązki lub podróżują.

W pewnej kwestii pozostają jednak bardzo tradycyjni – chodzi o podział ról w rodzinie. Książę George jako następca tronu już od najmłodszych lat musi uczyć się od ojca odpowiedzialności i swoich przyszłych obowiązków. Tak samo zrobili w przypadku rodzinnego zdjęcia, które umieszczono na kartce świątecznej. George stoi przed ojcem, a Charlotte przed matką.

Wedle ekspertki do spraw rodzicielstwa, Jasmine Peters, to ustawienie to nie przypadek. „Ojcowie są zwykle odpowiedzialni za dyscyplinę, kierowanie rodziną, jej ochronę i utrzymanie”, wyjaśniła. „Kiedy syn często przebywa z ojcem, uczy się jego roli i obowiązków w rodzinie. Często uważa się, że potrzeba mężczyzny, aby wychować chłopca na mężczyznę. Zachowanie Williama i Kate wyraźnie odzwierciedla to powszechne przekonanie”. Dodała jednak, że nie widzi w tym nic złego, ponieważ para książęca to kochający i zaangażowani rodzice.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.