Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage
Królewskie życie

Wielka Brytania. Koniec wielkiej przyjaźni? Meghan i książę Harry zarzucili Beckhamom donosicielstwo

Victoria i David nigdy im tego nie wybaczą

Olga Figaszewska 22 lipca 2022 17:47
Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage

To koniec ich dobrych relacji? Wszystko wskazuje na to, że przyjaźń między Sussexami i Beckhamami przeszła do historii. Autor książki Zemsta: Meghan, Harry i wojna pomiędzy Windsorami wyjawił, że książę Harry wraz z Meghan Markle mieli zarzucić Victorii i Davidowi, że przekazywali mediom delikatne informacje na temat ich życia prywatnego. Podobno wnuk Elżbiety II odbył z piłkarzem poważną rozmowę. Jak wyglądała? Czy jest szansa, że ich przyjaźń uda się naprawić?

To koniec przyjaźni Sussexów i Beckhamów?!

Niedawno na rynku wydawniczym pojawiła się książka Toma Bowera. Dziennikarz miał ujawnić tajemnice życia Sussexów. Zdradził m.in., że Meghan miała problemy z kontrolowaniem emocji, tyranizowała pracowników, była opryskliwa dla dyplomatów.

W książce Zemsta: Meghan, Harry i wojna pomiędzy Windsorami możemy również przeczytać, że książęca para Sussex codziennie przeglądała media w poszukiwaniu informacji o sobie. Zależało im na nienagannym wizerunku. Meghan starała się zyskać uznanie brytyjskiej rodziny królewskiej, a także samych Brytyjczyków. Chciała być uwielbiana jak księżna Diana. Dlatego trudno było im przejść obojętnie obok każdego głosu krytyki. W pewnym momencie wręcz obsesyjnie śledzili artykuły w prasie.

Zobacz też: Książę Harry wspomina romantyczne początki z Meghan Markle! Gdzie rozkwitała ich miłość?

Meghan Markle, książę Harry, 2022
Fot. Backgrid/East News

Meghan i Harry promują szczepienia na Global Citizen Festival, 2021
Fot. Kristin Callahan/Everett Collection/East News

Meghan na Global Citizen Festival, 2021

Jak wyglądała rozmowa Harry'ego z Davidem Beckhamem?

W pewnym momencie, Meghan zaczęła podejrzewać, że plotki, które publikuje na jej temat są przekazywane prasie przez osoby z jej bliskiego otoczenia. I nie chodziło o rodzinę aktorki, która już wcześniej sprzedawała jej prywatne życie do mediów. Meghan zaczęła obsesyjnie przyglądać się  przyjaciołom, a konkretnie Victorii Beckham.

„Harry i Meghan mieli obsesję. Każdej nocy przeszukiwali Internet, aby przeczytać doniesienia prasowe i wpisy trolli w mediach społecznościowych. […] Irracjonalnie podsycali nawzajem swoje szaleństwo. Przekonani, że jako orędownicy dobroci byli prześladowani przez kłamstwo i rasizm, czuli się ofiarami najłagodniejszej krytyki. […] Niestabilność Harry’ego podsyciła obawy Meghan, że przyjaciele przepuszczają historie do mediów. W szczególności o brak dyskrecji podejrzewała Victorię Beckham”, pisze Tom Bower na łamach książki Zemsta. Meghan, Harry i wojna między Windsorami.

Podejrzenie padło na rodzinę Beckhamów, z którymi Sussexowie mieli zawsze bardzo dobre relacje. Podobno książę Harry miał odbyć z Davidem poważną rozmowę i opowiedział im o swoich przypuszczeniach.

„Harry zadzwonił do Davida Beckhama, żeby przekazać oskarżenia. Ten oburzony szczerze odrzucił oskarżenia, których ta przyjaźń nie przetrwała”, wyznał Tom Bower.

To dlatego Meghan i Harry nie pojawili się na ślubie przyjaciół?   

Zobacz też: Meghan i Harry zabrali Archiego na paradę. Po uroczym maleństwie nie ma już śladu!

David Beckham, Victoria Beckham, The Fashion Awards 2018
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage

David Beckham, Victoria Beckham, The Fashion Awards 2018

Victoria Beckham, Paryż 2022
Fot. Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images

Victoria Beckham, Paryż 2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?