Viola Kołakowska, VIVA! sierpień 2010
Fot. Iza Grzybowska
O TYM JEST GŁOŚNO

Viola Kołakowska ostro o strajku nauczycieli! „To wszystko kosztem dzieci”

Padły mocne słowa. Modelka nie ukrywa irytacji

Konrad Szczęsny 15 kwietnia 2019 10:06
Viola Kołakowska, VIVA! sierpień 2010
Fot. Iza Grzybowska

Sprawa strajku nauczycieli, którzy walczą o wyższe pensje, godne warunki w placówkach oświatowych i zwrócenie uwagi na ich często dramatyczną sytuację, podzieliła Polaków. Jedni uważają, że osoby, które poświęcają całe życie kształceniu dzieci absolutnie zasługują, by spełnić ich postulaty, inni, że czas strajku (egzaminy) godzi w najmniej winnych całej sytuacji, czyli uczniów. Głos w sprawie postanowiła zabrać Viola Kołakowska, partnerka Tomasza Karolaka, która w ostrych słowach skrytykowała inicjatywę!

Viola Kołakowska ostro o strajku nauczycieli

Uczestniczka Agenta - Gwiazdy zamieściła w mediach społecznościowych obszerny wpis, w którym odnosi się do społecznych nastrojów ostatnich tygodni.

„Strajk nauczyli... Kolejna akcja pod która można się zareklamować, podpromować, pokazać jacy jesteśmy społecznie zaangażowani i koniecznie pokazać, że mamy coś do powiedzenia na każdy temat. Czasami mniej znaczy więcej, naprawdę, dobrze czasem pomilczeć... Jak ja słyszę, jak wypowiadają się na temat strajku nauczycieli osoby, które nie mają dzieci w szkole, to robi mi się słabo!”, rozpoczęła wywód Viola Kołakowska.

W dalszej części wpisu stwierdziła, że choć w jej mniemaniu nauczyciele oraz inne grupy zawodowe powinny w Polsce godziwie zarabiać, moment, który wybrano na protest, jest wyjątkowo niefortunny.

„Oczywiście, że powinni godnie zarabiać, jak każdy obywatel tego prężnie rozwijającego się kraju. Czy ktoś jednak pomyślał, że wszystko co się teraz dzieje, jest kosztem naszych dzieci, które w tym momencie są totalnie pominięte. Nie mają zajęć, szkoły i obowiązku, który jest najważniejszym dla nich i każdego dnia staramy się im to przekazywać”, twierdzi.

Co więcej zaznacza, że taka postawa nauczycieli może wynikać z troski jedynie o własne interesu.

„Jaki dajemy przykład? Dlaczego teraz, w najważniejszym momencie roku szkolnego..? Czy to nie aby skrajny egoizm? Dzieci nie będą chodziły prawie miesiąc do szkoły, to uważam jest skandal... i co później?? Szybko, byle jak, byleby zdążyć ze sprawdzianami, kartkówkami i przerobieniem materiału… Ich nikt nie zapyta, czy dadzą radę, mają dać i koniec... Gdzie więc aspekt powołania i edukowania dzieci przez nauczycieli...? Jak zwykle wszystko odbywa się czyimś kosztem – szkoda, że tym razem to są dzieci”, kończy gorzko partnerka Tomasza Karolaka.

By złagodzić nieco ostrą wymowę wpisu, dodaje, że każdy przedstawiciel zawodu zaufania publicznego powinien godziwie zarabiać.

Jeszcze raz powtarzam - nauczyciele lekarze powinni godnie zarabiać by pomagać ludziom. To w końcu zawody z powołaniem a nie zarabiając godnie, nie mogą tego robić”, zaznacza.

Zgadzasz się z jej opinią?

Dzieci Violi Kołakowskiej i Tomasza Karolaka

Para doczekała się dwójki dzieci. Córka Lena przyszła na świat w 2007 roku i niebawem zadebiutuje na szklanym ekranie w kontynuacji serialu 39 i pół TVN, która będzie nosiła nazwę 50 i co. Oboje wychowują również syna Leona, który urodził się w lutym 2013 roku  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Strajk nauczyli... Kolejna akcja pod która można się zareklamować, podpromowac, pokazać jacy jesteśmy społecznie zaangażowani i koniecznie pokazać,ze mamy cos do powiedzenia na każdy temat.Czasami mniej znaczy więcej naprawdę, dobrze czasem pomilczeć... - Jak ja słyszę jak wypowiadają się na temat strajku nauczycieli osoby, które nie maja dzieci w szkole to robi mi się słabo! Oczywiście ze powinni godnie zarabiać jak każdy obywatel tego prężnie rozwijającego się kraju. Czy ktoś jednak pomyślał ,ze wszystko co się teraz dzieje jest kosztem naszych dzieci,które w tym momencie są totalnie pominięte. Nie maja zajęć,szkoły i obowiązku, który jest najważniejszym dla nich i każdego dnia, staramy się im to przekazywać. Jaki wiec dajemy przykład? Dlaczego teraz w najważniejszym momencie roku szkolnego..? Czy to nie aby skrajny egoizm? Dzieci nie będą chodziły prawie miesiąc do szkoły to uważam jest skandal... i co później?? Szybko byle jak byleby zdążyc ze sprawdzianami kartkowkami i przerobieniem materiału...Ich nikt nie zapyta czy dadzą radę, maja dać i koniec... Gdzie wiec aspekt powołania i edukowania dzieci przez nauczycieli... ? Akurat teraz.. Jeszcze raz powtarzam-nauczyciele lekarze powinni godnie zarabiać by pomagać ludziom.To w końcu zawody z powołaniem a nie zarabiając godnie, nie mogą tego robić. Jak zwykle wszystko odbywa się czyimś kosztem szkoda, ze tym razem to są dzieci i ,ze Ci którzy nie powinni się na ten temat wypowiadać robią pokazowa szopkę ...

Post udostępniony przez Viola Kołakowska (@violkakolakowska)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.