Konrad Szczęsny 20 stycznia 2018 20:00
1/5
Val Kilmer walczy z nowotworem. Jego dni są policzone przez religię?
Copyright @East News
1/5

Val Kilmer zmaga się z rakiem gardła, jego dni są policzone – tak twierdzą dawni znajomi aktora znanego m.in. z roli Jima Morrisona w produkcji „The Doors”. Okazuje się, że gwiazdor odmówił poddania się leczeniu ze względów… religijnych.

 

Zobacz też: Val Kilmer ma raka? Aktor wydał oświadczenie w sprawie swojego stanu zdrowia!

 

Val Kilmer przegrywa z nowotworem: nie może mówić i ma przerzuty do mózgu?

 

O stanie 57-letniego Vala Kilmera głośno było w maju tego roku (choć pierwszy raz trafił do szpitala z powodu krwawienia gardła w styczniu 2015 roku). Wówczas to jego przyjaciel Michael Douglas poinformował media, że „sprawa nie wygląda dobrze” i „modli się za niego”. Reakcja aktora była jednak szybka: zdementował, że choruje na raka. 

Kocham Michaela Douglasa, ale jest niedoinformowany. Ostatnio rozmawialiśmy ze sobą prawie dwa lata temu, kiedy poprosiłem go, by polecił mi specjalistę, który mógłby zdiagnozować guza na gardle. Nie mam już raka ani niczego innego. Nadal mam spuchnięty język, ale jestem mam stałą rehabilitację”, podkreślił w specjalnie wydanym oświadczeniu na Facebooku Val Kilmer.

 

Jednak ostatnie doniesienia zagranicznych mediów są bardzo niepokojące: stan aktora jest niezwykle poważny i już niebawem może przegrać walkę z nowotworem.

Val nie może mówić wyraźnie, a jego głos przypomina skrzek”, podkreślił znajomy aktora w rozmowie z serwisem RadarOnline.

Co gorsza mówi się, że stan filmowego „Batmana” jest bardzo zły. Gwiazdor może mieć przerzuty do mózgu i węzłów chłonnych.

 

Polecamy też: Smutne życie Patricka Swayze: walka z rakiem, przemoc domowa i zdrady. Dziś aktor skończyłby 65 lat

 

Val Kilmer nie poddaje się leczeniu przez religię?

 

Co więcej mówi się, że Val Kilmer leczy się jedynie... modlitwą! Te głosy pojawiały się już wcześniej i także do nich aktor odniósł się wiosną tego roku w oświadczeniu.

Niektórzy fani mogą błędnie myśleć, że cisza z mojej strony na tematy prywatne oznaczała, że w jakiś sposób nie brałem odpowiedzialności za swoje zdrowie z powodu mojego zaufania modlitwie i miłości. Nic bardziej mylnego”, przekonywał.

Jednak najnowsze publikacje nie pozostawiają wątpliwości: Val Kilmer odmówił leczenia w związku z przekonaniami religijnymi. Doktryna związku wyznaniowego Christian Scientists, którego Kilmer jest wyznawcą od wielu lat zakłada, że w przypadku poważnej choroby należy zdać się na modlitwę i wiarę w Boga. Nie uznaje również ona stosowania tradycyjnych leków.

Mówi się, że jego bliscy oraz dawni przyjaciele, z którymi jakiś czas temu zerwał kontakt, drżą o jego życie. „Drastycznie schudł, nie może poruszać się o własnych siłach. Jego dni są policzone”, przekonują w cytowanym przez „Twoje imperium” tekście.

Podobno Val Kilmer korzysta z wózka inwalidzkiego, zaś gdy pojawia się publicznie, ma zasłoniętą twarz.

 

Czy te dramatyczne doniesienia okażą się prawdziwe? Ostatnie dostępne zdjęcia aktora, które zamieściliśmy w galerii, nie wskazują na to, by jego stan się poprawił...
 

Polecamy też: Cały świat śledzi jej walkę z rakiem na Instagramie. Shannen Doherty się nie poddaje!

2/5
Val Kilmer walczy z nowotworem. Jego dni są policzone przez religię?
Copyright @East News
2/5

Val Kilmer przegrywa walkę z rakiem z powodów religijnych?

Val Kilmer - tak wyglądał w lipcu 2016 roku. Wydaje się, że jego stan od tamtej pory znacząco się nie poprawił... Mówi się, że aktor porusza się na wózku inwalidzkim!

 

Polecamy też: „To nie piersi czynią nas kobietami”. Po niezwykłej akcji całe USA mówi o tych Amazonkach

3/5
Val Kilmer, Val Kilmer cierpi na raka, jak wygląda Val Kilmer
Copyright @East News
3/5

Val Kilmer przegrywa walkę z rakiem z powodów religijnych?

Val Kilmer - tak wyglądał w lipcu 2016 roku. Wydaje się, że jego stan od tamtej pory znacząco się nie poprawił... Mówi się, że aktor porusza się na wózku inwalidzkim!

 

Polecamy też: Hugh Jackman ma nawrót raka! Aktor przeszedł poważną operację. Jaki jest jego stan?

4/5
Val Kilmer, Val Kilmer cierpi na raka, jak wygląda Val Kilmer
Copyright @East News
4/5

Val Kilmer przegrywa walkę z rakiem z powodów religijnych?

Val Kilmer - tak wyglądał w lipcu 2016 roku. Wydaje się, że jego stan od tamtej pory znacząco się nie poprawił... Czy faktycznie aktor odmawia leczenia z powodu wiary?

 

Zobacz też: Jak wyglądały ostatnie tygodnie życia Ani Przybylskiej? Zobaczcie intymny zapis tych dni na Instagramie aktorki

5/5
Val Kilmer, Val Kilmer cierpi na raka, jak wygląda Val Kilmer
Copyright @East News
5/5

Val Kilmer przegrywa walkę z rakiem z powodów religijnych?

Val Kilmer - tak wyglądał w lipcu 2016 roku. Wydaje się, że jego stan od tamtej pory znacząco się nie poprawił...

 

Polecamy też: „Nie dopuszczę do tego, by moje dziecko zostało bez jednego z rodziców”. Najmocniejsze cytaty Ani Przybylskiej z wywiadów VIVY!. EKSKLUZYWNE WIDEO

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.