Lekarz zabił żonę
Fot. Facebook
O TYM SIĘ MÓWI

Ta miłość zakończyła się tragicznie. Ceniony lekarz zamordował żonę

Wcześniej groził, że ją zabije...

Redakcja VIVA! 20 maja 2020 14:51
Lekarz zabił żonę
Fot. Facebook

Nikt nie przypuszczał, że to małżeństwo zakończy się tragedią. Pobrali się zaledwie kilka miesięcy temu... Kathleen McLean myślała, że odnalazła miłość swojego życia. Jej historia zakończyła się dramatycznie. Kobieta została zabita przez swojego męża. Cenionego specjalistę.

Zabił żonę i ukrył jej ciało w stawie

Prawdziwy dramat rozegrał się w Dover w USA. To tam po przeprowadzce z Niemiec osiadł doktor Ingolfa Tuerk. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie urologii. Był znany ze swoich wykładów medycznych. Wcześniej odnosił sukcesy w sporcie, należał do narodowej drużyny w dziesięcioboju i uczestniczył nawet w igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 roku. Wydawało się, że prowadzi spokojne, poukładane życie. 

Rzeczywistość szybko została zweryfikowana. W lutym mężczyzna stracił pracę przez fałszowanie faktur i dokumentacji medycznej. Kompletnie się załamał. Zaczął coraz częściej sięgać po alkohol, a to wywoływało u niego napady agresji.

Swoją frustrację wyładowywał na kobiecie, którą kochał. Znęcał się nad nią, poniżał. Stał się zaborczy. W rozmowie z mediami znajomi pary podkreślali, że Kathleen McLean chciała złożyć papiery rozwodowe. Wcześniej zdecydowała zawiadomić o wszystkim policję. Kosztowało ją to sporo odwagi, by przyznać się do bycia ofiarą przemocy domowej.

Miała wyznać, że mąż ją dusił i ciął nożyczkami, groził śmiercią, jeśli będzie chciała od niego odejść. Po pewnym czasie wycofała swoje zarzuty, tłumacząc, że Ingolfa Tuerk zrozumiał swoje zachowanie i udał się po pomoc do specjalisty. Tak się jednak nie stało.

Kilkanaście dni później jej ciało znaleziono niedaleko posiadłości. Doktor jest teraz oskarżony o morderstwo. Miedzy małżeństwem prawdopodobnie doszło do kolejnej kłótni, która zakończyła się tragicznie. Ingolfa Tuerk miał udusić żonę, a następnie wrzucił ciało do wody, wcześniej obciążając je kamieniami.

Z policyjnego raportu wynika, że na ciele lekarza znajdowały się liczne nacięcia, a także kilka ran na rękach i nogach, które mogły powstać podczas przedzierania się między zaroślami.
 
45-letnią McLean po raz ostatni widziano w ich domu w Dover w czwartek, a jej ciało znaleziono w sobotę wieczorem. Tą informację podało biuro prokuratora okręgowego w Norfolk, Michaela Morrisseya. Asystent prokuratora okręgowego Lisa Beatty podkreśliła, że ​​lekarz przeprowadzający badanie stwierdził, że McLean miała obrażenia i siniaki wskazujące na uduszenie.
 
Ingolfa Tuerk przebywa w areszcie, a data rozprawy wyznaczona jest na 10 czerwca.
 
Po opublikowaniu informacji o aresztowaniu lekarza do jego adwokata odzywają się jego dawni pacjenci. „Dr. Tuerk od dawna cieszy się opinią niezwykłego lekarza i chirurga. Liczba osób, którym pomógł i których życie uratował przez lata, to ludzie z różnych środowisk, narodowości, religii i rasy. Dr Tuerk uratował im życie”, mówił prawnik mężczyzny w rozmowie z Globe.   

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.