Dmitry Bosov, nie żyje rosyjski miliarder
Fot. Grigory Sysoev/SPUTNIK Russia/East News
POŻEGNANIE

Nie żyje jeden z najbogatszych biznesmenów w Rosji. Dmitry Bosov popełnił samobójstwo

Miał 52 lata

Redakcja VIVA! 8 maja 2020 10:45
Dmitry Bosov, nie żyje rosyjski miliarder
Fot. Grigory Sysoev/SPUTNIK Russia/East News

Rosyjskie media informują o śmierci jednego z najbogatszych biznesmenów w Rosji. Dmitry Bosov miał udziały w firmach Sibanthracite i VostokUgol, kierował również AllTech Group, która kontroluje wydobycie węgla na Syberii. Miliarder miał 52 lata. Według portalu RBC, popełnił samobójstwo.

Miliarder Dmitry Bosov nie żyje

Jak udało się ustalić dziennikarzom, w nocy 6 maja policja otrzymała informację o śmierci mężczyzny w miejscowości Usovo, położonej niedaleko Moskwy. Jak potwierdzili później znajomi Bosova, popełnił samobójstwo. Nie znane są jeszcze przyczyny, które skłoniły miliardera do tego czynu.

Ze względu na śledztwo, nie ujawniane są również szczegóły tragedii, ale firma ubezpieczeniowa, zajmująca się tą sprawą, przekazała mediom, że Dmitry Bosov się zastrzelił. Jego ciało znaleźli bliscy, na terenie ich rodzinnego domu.

Bosov był nie tylko współwłaścicielem dwóch dużych rosyjskich spółek wydobywających węgiel, ale także założycielem i prezesem zarządu AllTech Group. Wiadomo także, że firma Sibanthracit jest głównym sponsorem Night Hockey League, która organizuje mecze towarzyskie z inicjatywy Władimira Putina.

W 2018 roku wszczęto postępowanie karne przeciwko spółce, której właścicielem jest Dmitry Bosov, z powodu nielegalnego wydobycia węgla. Rosyjska prasa wielokrotnie sugerowała, że miliarder popiera Julię Tymoszenko i Wiktora Juszczenkę, sponsorując ich kampanie wyborcze na Ukrainie. Biznesmen zaprzeczał tym plotkom.

Dmitry Bosov zostawił żonę i czworo dzieci. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!