Ewa Krawczyk
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Ewa Krawczyk skomentowała przyznanie Krzysztofowi Krawczykowi Juniorowi połowy renty po ojcu

„To dla mnie emocjonalnie bardzo trudna sytuacja”

Rafał Kowalski 12 stycznia 2022 20:45
Ewa Krawczyk
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Dziś rano dotarła do nas wiadomość o przyznaniu synowi Krzysztofa Krawczyka 750zł, czyli równowartości połowy renty, która pozostała po zmarłym artyście. To efekt pracy urzędników, którzy w ostatnich tygodniach analizowali złożone przez bliskich wokalisty dokumenty. Sprawę skomentowała wdowa po piosenkarzu.

Ewa Krawczyk o podziale renty po mężu między nią a Krzysztofa Juniora

Gdy tylko dziennikarze otrzymali informację o tym, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych podzielił rentę po zmarłym w kwietniu muzyku, redakcja Faktu poprosiła Ewę Krawczyk o komentarz. Wdowa skonfliktowana z synem Krzysztofa Krawczyka nie wiedziała jeszcze, co dokładnie się wydarzyło. „Nie wiem jednak, dlaczego tak się stało, ale to prawda, że dostałam 750 zł mniej. Czy to idzie na konto Krzysztofa Juniora nie wiem, muszę się skontaktować z prawnikami i księgową. To dla mnie emocjonalnie bardzo trudna sytuacja, tu nie chodzi o pieniądze, a bardziej o emocje”, powiedziała.

Chwilę później Ewa Krawczyk zasięgnęła już odpowiednich informacji i dopełniła swoją wypowiedź. Padły pozytywne słowa. „Dowiedziałam się, że pieniądze z renty należą się Krzysztofowi juniorowi. I skoro tak, i jest to zgodne z prawem, to ja tego nie neguję. Nawet się cieszę, że, ma coś, co zgodnie z prawem mu się należy. Tu naprawdę nie chodzi już o moją kieszeń”, przyznała dziennikowi.

Krzysztof Krawczyk Junior, 2021

Krzysztof Krawczyk Junior z rentą po ojcu
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Bliscy Krzysztofa Krawczyka Juniora o decyzji ZUS-u

Przypomnijmy, jak wiele dla syna Krzysztofa Krawczyka znaczy dodatek 750zł, który w ramach renty rodzinnej otrzymał on zgodnie z prawem. „Młody Krawczyk odetchnął z ulgą. Wcześniej miał około 1000 zł. renty, którą prawie w całości wydawał na leki przeciw padaczce i był tak biedny, że obiady opłacał mu Krzysztof Cwynar. Dzięki rencie rodzinnej z ZUS starczy mu teraz i na jedzenie i na alimenty dla syna, a to 650 zł., które wcześniej płacił po połowie z tatą”, donosił rano informator Pomponika.

Przyjaciel Krzysztofa Igora Krawczyka dodał, że świadczenie pomoże mu jeszcze mocniej stanąć na własne nogi. „Wszyscy się z tego cieszymy i gratulujemy mu z całego serca. Przecież w grudniu 2019 r., tuż przed wigilią, widziałem go pobitego, zastraszonego jak zwierzę, a teraz to zupełnie inny człowiek”, wyznał Zbigniew Rabiński ze Studia Integracji.

Ewę i Krzysztofa Juniora Krawczyków czekają jeszcze spotkania w sądzie w związku ze sprawą o zachowek. Mamy nadzieję na ich spokojny przebieg. 

Czytaj też: Krzysztof Krawczyk Junior o relacjach z ojcem. Jak wspomina ich ostatnie spotkanie?

Sprawdź takżeKrzysztof Krawczyk junior podważa testament ojca. Zamierza walczyć o spadek po zmarłym piosenkarzu

Ewa Krawczyk, Krzysztof Krawczyk, 2010

Ewa Krawczyk, Krzysztof Krawczyk , 2010
Fot. Wojciech Olszanka/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.