IKONA STYLU

92 lata temu urodziła się Grace Kelly, jedna z najsłynniejszych ikon stylu!

Co składa się na jej ponadczasowy kult?

Marcin Brzeziński 12 listopada 2021 12:29

Przyszła księżna Monako przyszła na świat 92 lata temu, 12 listopada 1929 roku w Filadelfii. W 1951 roku nakręciła swój pierwszy film Czternaście godzin. Jej eteryczna uroda i nienaganny styl od zawsze robiły wrażenie nie tylko na srebrnym ekranie. W 1955 na Festiwalu w Cannes jej urokowi uległ również książę Monako, Rainier. 18 kwietnia 1956 roku Grace Kelly wyszła za niego zostając księżną Monako, księżną Valentinois i markizą Baux.

ZOBACZ TAKŻE: Bajkowe życie przerwał tragiczny wypadek. Oto historia księżnej Monako, Grace Kelly!

Projektant Oscar de la Renta powie wiele lat później: „W dniu ślubu Grace Kelly nadała nowe znaczenie słowu ikona. Cały jej wygląd, od królewskiego welonu po kobiece koronkowe detale i suknię, uczynił z niej oblubienicę ponadczasową”. A historyczka mody Bronwyn Cosgrave wyjaśnia: „Ona zawsze rozumiała, że bycie stylową to część jej pracy. Zarówno jako aktorki, jak i księżnej Monako”.

CZYTAJ TEŻ: Dlaczego styl młodej Grace Kelly wciąż fascynuje kobiety na całym świecie?

Grace Kelly zmarła 14 września 1982 roku, dzień po tragicznym wypadku samochodowym. Miała 52 lata. Do dziś jednak uchodzi za jedną z najlepiej ubranych kobie na świecie i niepodważalną ikonę stylu. Co składało się na jego sekrety? W naszym wideo zdardzamy tajniki stylu „najpiękniejszej blondynki XX wieku”. 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.