IKONA STYLU

93 lata temu urodziła się Grace Kelly, jedna z najsłynniejszych ikon stylu!

Jaki jest sekret jej niesłabnącej popularności?

Marcin Brzeziński 12 listopada 2022 11:29

Przyszła księżna Monako przyszła na świat 93 lata temu, 12 listopada 1929 roku w Filadelfii. W 1951 roku nakręciła swój pierwszy film Czternaście godzin. Jej eteryczna uroda i nienaganny styl od zawsze robiły wrażenie nie tylko na srebrnym ekranie. W 1955 na Festiwalu w Cannes jej urokowi uległ również książę Monako, Rainier. 18 kwietnia 1956 roku Grace Kelly wyszła za niego zostając księżną Monako, księżną Valentinois i markizą Baux.

ZOBACZ TAKŻE: Bajkowe życie przerwał tragiczny wypadek. Oto historia księżnej Monako, Grace Kelly!

Grace Kelly - ikona stylu

Projektant Oscar de la Renta powie wiele lat później: „W dniu ślubu Grace Kelly nadała nowe znaczenie słowu ikona. Cały jej wygląd, od królewskiego welonu po kobiece koronkowe detale i suknię, uczynił z niej oblubienicę ponadczasową”. A historyczka mody Bronwyn Cosgrave wyjaśnia: „Ona zawsze rozumiała, że bycie stylową to część jej pracy. Zarówno jako aktorki, jak i księżnej Monako”.

Grace Kelly, 1956 rok
Fot. Keystone/Getty Images

Grace Kelly, 1956 rok

CZYTAJ TEŻ: Dlaczego styl młodej Grace Kelly wciąż fascynuje kobiety na całym świecie?

Grace Kelly zmarła 14 września 1982 roku, dzień po tragicznym wypadku samochodowym. Miała 52 lata. Do dziś jednak uchodzi za jedną z najlepiej ubranych kobie na świecie i niepodważalną ikonę stylu. Co składało się na jego sekrety? W naszym wideo zdradzamy tajniki stylu „najpiękniejszej blondynki XX wieku”. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.