IKONA STYLU

93 lata temu urodziła się Grace Kelly, jedna z najsłynniejszych ikon stylu!

Jaki jest sekret jej niesłabnącej popularności?

Marcin Brzeziński 12 listopada 2022 11:29

Przyszła księżna Monako przyszła na świat 93 lata temu, 12 listopada 1929 roku w Filadelfii. W 1951 roku nakręciła swój pierwszy film Czternaście godzin. Jej eteryczna uroda i nienaganny styl od zawsze robiły wrażenie nie tylko na srebrnym ekranie. W 1955 na Festiwalu w Cannes jej urokowi uległ również książę Monako, Rainier. 18 kwietnia 1956 roku Grace Kelly wyszła za niego zostając księżną Monako, księżną Valentinois i markizą Baux.

ZOBACZ TAKŻE: Bajkowe życie przerwał tragiczny wypadek. Oto historia księżnej Monako, Grace Kelly!

Grace Kelly - ikona stylu

Projektant Oscar de la Renta powie wiele lat później: „W dniu ślubu Grace Kelly nadała nowe znaczenie słowu ikona. Cały jej wygląd, od królewskiego welonu po kobiece koronkowe detale i suknię, uczynił z niej oblubienicę ponadczasową”. A historyczka mody Bronwyn Cosgrave wyjaśnia: „Ona zawsze rozumiała, że bycie stylową to część jej pracy. Zarówno jako aktorki, jak i księżnej Monako”.

Grace Kelly, 1956 rok
Fot. Keystone/Getty Images

Grace Kelly, 1956 rok

CZYTAJ TEŻ: Dlaczego styl młodej Grace Kelly wciąż fascynuje kobiety na całym świecie?

Grace Kelly zmarła 14 września 1982 roku, dzień po tragicznym wypadku samochodowym. Miała 52 lata. Do dziś jednak uchodzi za jedną z najlepiej ubranych kobie na świecie i niepodważalną ikonę stylu. Co składało się na jego sekrety? W naszym wideo zdradzamy tajniki stylu „najpiękniejszej blondynki XX wieku”. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.