halinka z kiepskich co dzis robi
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

Złamane życie Marzeny Kipiel-Sztuki. Przeżyła dramat na planie „Świata według Kiepskich”, zmagała się z depresją...

Los nie oszczędzał aktorki, każdy jej związek kończył się tragicznie

Damian Brillowski 19 października 2022 16:50
halinka z kiepskich co dzis robi
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Od ponad dwóch dekad Marzena Kipiel-Sztuka wywołuje uśmiech na twarzach milionach Polaków, fanów kultowego „Świata według Kiepskich”. Niestety życie prywatne nie zawsze dawało jej powody do radości... Za każdym razem, kiedy aktorka z kimś się wiązała, kończyło się to tragicznie. Z pierwszym mężem się rozwiodła, dwóch kolejnych życie straciło właściwie na jej oczach... Te bolesne ciosy serialowa Halinka Kiepska przypłaciła depresją. Z okazji urodzin Marzeny Kipiel-Sztuki przypominamy historię jej życia.

Marzena Kipiel-Sztuka: życie pełne dramatów 

Los jej nie oszczędzał. Przez lata przeżywała osobisty dramat i traciła bliskich swojemu sercu ludzi. Nie miała nawet trzydziestu lat, gdy straciła oboje rodziców. „Moi rodzice wcześnie zmarli. I to nie pod kołami samochodu, ale przegrywając walkę z ciężkimi chorobami. Tata tuż przed sześćdziesiątką, a mama zaraz po. Ja byłam wtedy przed trzydziestką i jeszcze nie grałam w "Kiepskich". Nie mieli szansy zobaczyć mnie na ekranie. Dlatego też dołożyłam sobie do nazwiska moje nazwisko de domo, czyli Kipiel", ujawniła w niedawnym wywiadzie dla Plejady.

Pierwszym mężem aktorki został reżyser i producent filmowy Konrad Sztuka, po którym do dziś nosi nazwisko. Małżeństwo nie było do końca udane i po dziesięciu latach zostało zakończone. Winą za rozpad związku aktorka obwiniała siebie. Była pracoholiczką i każdą wolną chwilę – zamiast wykorzystać na pielęgnowanie rodzinnego szczęścia – poświęcała pracy. Niestety, w starciu z miłością do teatru, mężczyzna nie miał szans. „Konrad jest zbyt fajnym facetem, by żyć w związku bez miłości. Wystąpiłam o rozwód", zdradziła w wywiadzie dla Interii. W 2015 roku w wieku 50 lat reżyser zmarł na nowotwór. 

CZYTAJ TAKŻE: Ten związek wiele ją kosztował. Historia Dominiki Ostałowskiej i Mariusza Malca

Następnym wybrankiem jej serca okazał się operator filmowy Mariusz Piesiewicz. Para poznała się na planie serialu „Świat według Kiepskich”. Niestety nad tym związkiem ciążyło fatum. Miejsce, w którym się poznali, było jednocześnie ostatnim miejscem ich spotkania. Mężczyzna podczas pracy na planie w 2005 roku dostał nagłego wylewu, po czym zmarł. „Umarł na moich oczach”, ujawniła Marzena Kipiel-Sztuka w rozmowie z „Na żywo”. Filmowiec w dniu śmierci miał zaledwie 44 lata... 

Marzena Kipiel-Sztuka, plan serialu „Świat według Kiepskich”, 04.02.2006 rok
Fot. TOMASZ ZUKOWSKI/East News

Marzena Kipiel-Sztuka, plan serialu „Świat według Kiepskich”, 04.02.2006 rok

co z halinka z kiepskich
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Marzena Kipiel-Sztuka, Wiosenna ramówka Telewizji Polsat, Warszawa, 26.02.2014 rok

Kolejny cios w życiu Marzeny Kipiel-Sztuki 

Kolejnym mężem Kipiel-Sztuki został Przemysław Buksakowski. Para ślubowała sobie miłość w 2007 roku. Jednak życie i tym razem nie było dla kobiety zbyt łaskawe... Dwa lata później mężczyzna już nie żył. Według medialnych doniesień, stracił przytomność na ulicy, pod blokiem ukochanej. Mimo wielu prób reanimacji nie udało się go ocalić. „Pechowy styczeń. Pani Marzena szła beztrosko na spacer z psem. Komórka rozładowana, głowa pełna myśli, na karetkę i samochody policyjne koło domu nie zwróciła nawet uwagi. (...) Na chodniku pod blokiem leżał on, jej mąż Przemek. I umierał. Niewydolność krążenia naczyniowego. Miał astmę...", informował przed laty tygodnik „Rewia”. Oficjalna przyczyna śmierci to niewydolność oddechowo-krążeniowa.

Dla aktorki był to ogromny cios tym bardziej, że w ich związku mimo wcześniejszych problemów, w końcu zaczęło się układać. „Jego śmierć zdarzyła się, gdy jako małżeństwo zaczęliśmy wychodzić na prostą. Kiedy miało być tak pięknie”, opowiadała w programie „Dom Wróżek: ponad zmysłami”.

ZOBACZ TAKŻE: „Chcę dziękować, że byłeś”. Oto niezwykła historia miłości Joanny Racewicz i Pawła Janeczka

Nagła śmierć drugiego męża doprowadziła Marzenę Kipiel-Sztukę do depresji. „Nie obeszło się bez terapii, psychiatry, pobytu w ośrodku… Bez ludzi z mojego otoczenia, którzy cały czas byli przy mnie i wspierali mnie, nigdy nie wyszłabym z dołka”, szczerze wyznała. Dba jednak o to, aby pielęgnować pamięć o zmarłych. „Właściwie nikomu z moich bliskich tak naprawdę nie pozwoliłam do końca "odejść". Oni wciąż są w mojej głowie. Moje uczucia są jak huśtawka – raz góra, raz dół", ujawniła w rozmowie z Plejadą. 

Odbudowanie zdrowia psychicznego po stracie ukochanego zajęło jej kolejne pięć lat. Serialowa Halinka Kiepska mimo bycia w kilku związkach, nie doczekała się potomstwa. 

Marzena Kipiel-Sztuka, plan serialu „Świat według Kiepskich”, 04.02.2006 rok
Fot. TOMASZ ZUKOWSKI/East News

Marzena Kipiel-Sztuka, plan serialu „Świat według Kiepskich”, 04.02.2006 rok

halinka z kiepskich co dzis robi
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Marzena Kipiel-Sztuka, Wiosenna ramówka Telewizji Polsat, Warszawa, 01.03.2016 rok

Marzena Kipiel-Sztuka ofiarą pandemii

Wybuch pandemii koronawirusa odcisnął bolesne piętno na sytuacji finansowej wielu artystów. Jedną z poszkodowanych została bez wątpienia Marzena Kipiel-Sztuka. Sporo mówiło się w ostatnim czasie o problemach aktorki, które na szczęście okazały się być nieprawdą.

We wrześniu 2022 ucięła wszelkie plotki: „Powiedziałam w wywiadzie, że przez lata odkładałam pieniądze na konto oszczędnościowe i w pandemii, gdy nie miałam możliwości, by pracować, musiałam po nie sięgnąć. Ale nie zrobiłam tego, żeby się poskarżyć i wzbudzić litość. Zaraz potem dodałam, że zastanawiam się, jak radzą sobie w tej sytuacji osoby, które nie mogły sobie na to pozwolić", ujawniła w rozmowie z Plejadą.

„Przecież gdybym nie miała czego jeść, nie poszłabym z tym do gazet, tylko zadzwoniła do przyjaciół z prośbą o pomoc. Pamiętam czasy, gdy grałam w teatrze w Legnicy i mieszkałam w domu aktora. Niewiele zarabialiśmy i dziesiątego wszystkim kończyły się pieniądze. Więc dzwoniliśmy do siebie i sprawdzaliśmy, co kto ma w kuchni. Ja miałam mąkę, ktoś miał cebulę, ktoś inny śledzie. Każdy przynosił to, co miał i gotowaliśmy. Robiliśmy śledzie opiekane w mące, które potem marynowaliśmy. Umiem sobie radzić w trudnych sytuacjach", stwierdziła, dodając, że wszystkie plotki w tamtym czasie bardzo ją bolały. Aktorka nie chciała bowiem robić sensacji ze swojej sytuacji finansowej, a tym bardziej - prosić kogokolwiek o pomoc. Nie spodziewała się, że ta wypowiedź może zakończyć się medialną nagonką.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Ona była przy nim do końca. Oto niezwykła historia miłości Wojciecha Pszoniaka i jego żony

W trudnych chwilach na duchu podtrzymywał ją jej pupil, który jest z nią na dobre i na złe. „Właśnie prosto w oczy patrzy mi mój pies. Wygląda ślicznie, więc czuję się dobrze. Ale poza tym mam depresję i dokucza mi samotność. Przy okazji apeluję do wszystkich, którzy mają podobne problemy, żeby głośno o tym mówili i zgłaszali się po pomoc. Połowę dnia przesypiam, a z domu wychodzę głównie z psem na spacer”, mówiła w rozmowie z tygodnikiem „Świat i ludzie”.

Życzymy aktorce dużo zdrowia i pogody ducha.  

co sie dzieje z halinka z kiepskich
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Marzena Kipiel-Sztuka, 25-lecie Telewizji Polsat, Warszawa, 11.12.2017 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?