halinka z kiepskich co dzis robi
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

„Umarł na moich oczach”… Marzena Kipiel-Sztuka przeżyła dramat na planie „Świata według Kiepskich”

Los nie oszczędzał aktorki, każdy jej związek kończył się tragicznie

Damian Brillowski 22 października 2021 09:00
halinka z kiepskich co dzis robi
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Widzowie pokochali ją za rolę Halinki w kultowym serialu „Świat według Kiepskich”. Marzena Kipiel-Sztuka od ponad 20. lat wywołuje uśmiech na twarzach milionów Polaków. Niestety, w życiu prywatnym wcale nie było jej do śmiechu... Za każdym razem, gdy się z kimś wiązała, kończyło się to tragicznie. Z pierwszym mężem rozwiodła się, dwóch kolejnych partnerów zmarło na jej oczac Bolesne ciosy doprowadziły aktorkę do depresji. Poznaj niezwykle dramatyczną historię życia Marzeny Kipiel-Sztuki. 

Marzena Kipiel-Sztuka: życie pełne dramatów 

19 października Marzena Kipiel-Sztuka świętowała 56. urodziny. Jednak los jej nie oszczędzał. Przez lata przeżywała osobisty dramat. Pierwszym mężem aktorki został reżyser i producent filmowy Konrad Sztuka, po którym do dziś nosi nazwisko. Małżeństwo nie było do końca udane i po dziesięciu latach zostało zakończone. Winą za rozpad związku aktorka obwiniała siebie. Była pracoholiczką i każdą wolną chwilę – zamiast wykorzystać na pielęgnowanie rodzinnego szczęścia – poświęcała pracy. Niestety, w starciu z miłością do teatru, mężczyzna nie miał szans. „Konrad jest zbyt fajnym facetem, by żyć w związku bez miłości. Wystąpiłam o rozwód", zdradziła w wywiadzie dla Interii. W 2015 roku w wieku 50 lat reżyser zmarł na nowotwór. 

Następnym wybrankiem jej serca okazał się operator filmowy Mariusz Piesiewicz. Para poznała się na planie serialu „Świat według Kiepskich”. Niestety nad tym związkiem ciążyło fatum. Miejsce, w którym się poznali, było jednocześnie ostatnim miejscem ich spotkania. Mężczyzna podczas pracy na planie w 2005 roku dostał nagłego wylewu, po czym zmarł. „Umarł na moich oczach”, ujawniła Marzena Kipiel-Sztuka w rozmowie z „Na żywo”. Filmowiec w dniu śmierci miał zaledwie 44 lata... 

Czytaj także: Marzena Kipiel-Sztuka - Halinka ze „Świata według Kiepskich” o swojej chorobie

Marzena Kipiel-Sztuka, plan serialu „Świat według Kiepskich”, 04.02.2006 rok
Fot. TOMASZ ZUKOWSKI/East News

Marzena Kipiel-Sztuka, plan serialu „Świat według Kiepskich”, 04.02.2006 rok

co z halinka z kiepskich
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Marzena Kipiel-Sztuka, Wiosenna ramówka Telewizji Polsat, Warszawa, 26.02.2014 rok

Kolejny cios w życiu Marzeny Kipiel-Sztuki 

Kolejnym mężem Kipiel-Sztuki został Przemysław Buksakowski. Para ślubowała sobie miłość w 2007 roku. Jednak życie i tym razem nie było dla kobiety zbyt łaskawe... Dwa lata później mężczyzna już nie żył. Według medialnych doniesień, stracił przytomność na ulicy, pod blokiem ukochanej. Mimo wielu prób reanimacji nie udało się go ocalić. „Pechowy styczeń. Pani Marzena szła beztrosko na spacer z psem. Komórka rozładowana, głowa pełna myśli, na karetkę i samochody policyjne koło domu nie zwróciła nawet uwagi. (...) Na chodniku pod blokiem leżał on, jej mąż Przemek. I umierał. Niewydolność krążenia naczyniowego. Miał astmę...", informował przed laty tygodnik „Rewia”. Oficjalna przyczyna śmierci to niewydolność oddechowo-krążeniowa.

Dla aktorki był to ogromny cios tym bardziej, że w ich związku mimo wcześniejszych problemów, w końcu zaczęło się układać. „Jego śmierć zdarzyła się, gdy jako małżeństwo zaczęliśmy wychodzić na prostą. Kiedy miało być tak pięknie”, opowiadała w programie „Dom Wróżek: ponad zmysłami”.

Nagła śmierć drugiego męża doprowadziła Marzenę Kipiel-Sztukę do depresji. „Nie obeszło się bez terapii, psychiatry, pobytu w ośrodku… Bez ludzi z mojego otoczenia, którzy cały czas byli przy mnie i wspierali mnie, nigdy nie wyszłabym z dołka”, szczerze wyznała. Odbudowanie zdrowia psychicznego po stracie ukochanego zajęło jej kolejne pięć lat. Serialowa Halinka Kiepska mimo bycia w kilku związkach, nie doczekała się potomstwa. 

Czytaj także: Widzowie pokochali go za rolę Waldusia z „Kiepskich”. Bartosz Żukowski już tak nie wygląda

Marzena Kipiel-Sztuka, plan serialu „Świat według Kiepskich”, 04.02.2006 rok
Fot. TOMASZ ZUKOWSKI/East News

Marzena Kipiel-Sztuka, plan serialu „Świat według Kiepskich”, 04.02.2006 rok

halinka z kiepskich co dzis robi
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Marzena Kipiel-Sztuka, Wiosenna ramówka Telewizji Polsat, Warszawa, 01.03.2016 rok

Marzena Kipiel-Sztuka ofiarą pandemii

Wybuch pandemii koronawirusa odcisnął bolesne piętno na sytuacji finansowej wielu artystów. Jedną z poszkodowanych została bez wątpienia Marzena Kipiel-Sztuka. Gdy zaczął się czas izolacji i wprowadzano pierwszy lockdown, kobieta została bez pracy i środków do życia. Najgorzej było tuż przed świętami Bożego Narodzenia w zeszłym roku. Nie mając oszczędności, nie było jej stać na wigilijną strawę. Na szczęście o psa Gienka w porę się zatroszczyła, kupując mu zapas karmy. 

Aktorka niedawno ujawniła, że ponownie zmaga się z depresją i samotnością. Na duchu podtrzymuje ją jej pupil, który jest z nią na dobre i na złe. „Właśnie prosto w oczy patrzy mi mój pies. Wygląda ślicznie, więc czuję się dobrze. Ale poza tym mam depresję i dokucza mi samotność. Przy okazji apeluję do wszystkich, którzy mają podobne problemy, żeby głośno o tym mówili i zgłaszali się po pomoc. Połowę dnia przesypiam, a z domu wychodzę głównie z psem na spacer”, stwierdziła w rozmowie z tygodnikiem „Świat i ludzie”.

Życzymy aktorce dużo zdrowia i pogody ducha.  

Czytaj także: Mija rok od śmierci Dariusza Gnatowskiego. Żona i córka były dla niego największym wsparciem

co sie dzieje z halinka z kiepskich
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Marzena Kipiel-Sztuka, 25-lecie Telewizji Polsat, Warszawa, 11.12.2017 rok

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.