Artysta spadł na ziemię podczas występu

Gabriela Czernecka 20 marca 2018 14:00

Tragiczny wypadek podczas jednego ze spektakli Cirque du Soleil na Florydzie. Jeden z akrobatów powietrznych Yann Arnaud spadł z wysokości. Mężczyzna był doświadczonym akrobatą. Podczas występu doszło jednak do wypadku. Niestety, mimo walki lekarzy o jego życie, zmarł w szpitalu. 

Cirque du Soleil: wypadek podczas występu

Kanadyjski Cirque du Soleil od lat przyciąga na swoje przedstawienia tysiące ludzi na całym świecie. Prezentują wyjątkowe i widowiskowe spektakle cyrkowe o charakterze teatralnym. Nie zobaczymy w nich jednak zwierząt. Cirque du Soleil to połączenie sztuki cyrkowej i ulicznej, pełnej akrobacji, bogato zdobionych kreacji i masy artystów. Niestety podczas jednego z ostatnich występów doszło do prawdziwej tragedii.

Jeden z akrobatów spadł z ogromnej wysokości. Yann Arnaud natychmiast został przewieziony do szpitala. Niestety odniósł zbyt duże obrażenia, mężczyzny nie udało się uratować. Dyrektor Cirque du Soleil Daniel Lamarre oświadczył, że zmarły akrobata był doświadczonym cyrkowcem, występował na scenie od 15 lat. Był to po prostu nieszczęśliwy wypadek. „Wszyscy jesteśmy w szoku po tej tragedii”, napisał.

Tragiczny wypadek Cirque du Soleil

Cyrk już odwołał ostatnie dwa przedstawienia. Artyści mieli okazję w poprzednich latach wystąpić w Polsce. W kwietniu Cirque du Soleil miał wystąpić po raz kolejny w naszym kraju - w Krakowie, Gdańsku i w Sopocie. Czy cyrk odwoła przedstawienia? 

Jak na razie nie wiadomo. „Cała rodzina Cirque du Soleil jest zdruzgotana tą tragedią”, napisał w oficjalnym oświadczeniu prezes firmy Daniel Lamarre. „Wszyscy, którzy mieli okazję go poznać, go kochali”, czytamy o zmarłym Yannie Arnaudzie. To nie pierwszy taki przypadek, gdy członek zespołu Cirque du Soleil zmarł w wyniku wypadku. Do podobnej tragedii doszło w Las Vegas w 2013 roku.  Z kolei w 2016 roku syn założyciela cyrku zmarł wskutek przypadkowego zmiażdżenia przez podnośnik teleskopowy. 

Wszyscy, którzy mieli okazję go poznać, go kochali. Jesteśmy zdruzgotani

Akrobata powietrzny 38-letni Yann Arnaud, który w sobotni wieczór doznał wypadku, brał udział w występie VOLTA i tego wieczoru wykonywał swój popisowy numer. Pomimo udzielonej mu natychmiastowej pomocy mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.  

1/6
Cirque du Solei, akrobaci, nie żyje akrobata
Copyright @Facebook @Cirque du Soleil
1/6

Yann Arnaud z Cirque du Soleil był związany od 15 lat i był uważany za jednego z najbardziej doświadczonych performerów.

2/6
Cirque du Solei, akrobaci, nie żyje akrobata
Copyright @Facebook @Cirque du Soleil
2/6

Kanadyjski Cirque du Soleil od lat przyciąga na swoje przedstawienia tysiące ludzi na całym świecie. Prezentują wyjątkowe i widowiskowe spektakle cyrkowe o charakterze teatralnym. Nie zobaczymy w nich jednak zwierząt. 

3/6
Cirque du Solei, akrobaci, nie żyje akrobata
Copyright @Facebook @Cirque du Soleil
3/6

Cirque du Soleil to połączenie sztuki cyrkowej i ulicznej, pełnej akrobacji, bogato zdobionych kreacji i masy artystów. Niestety podczas jednego z ostatnich występów doszło do prawdziwej tragedii.

4/6
Cirque du Solei, akrobaci, nie żyje akrobata
Copyright @Facebook @Cirque du Soleil
4/6

Jeden z akrobatów spadł z ogromnej wysokości. Yann Arnaud natychmiast został przewieziony do szpitala. Niestety odniósł zbyt duże obrażenia, mężczyzny nie udało się uratować.

5/6
Cirque du Solei, akrobaci, nie żyje akrobata
Copyright @Facebook @Cirque du Soleil
5/6

Dyrektor Cirque du Soleil Daniel Lamarre oświadczył, że zmarły akrobata był doświadczonym cyrkowcem, występował na scenie od 15 lat. Był to po prostu nieszczęśliwy wypadek. „Wszyscy jesteśmy w szoku po tej tragedii”, napisał.

6/6
Show Cirque Du Soleil  w Las Vegas
Copyright @materiały prasowe
6/6

„Cała rodzina Cirque du Soleil jest zdruzgotana tą tragedią”, napisał w oficjalnym oświadczeniu prezes firmy Daniel Lamarre. „Wszyscy, którzy mieli okazję go poznać, go kochali”, czytamy o zmarłym Yannie Arnaudzie. Mężczyzna zostawił żonę i dwójkę dzieci.

TAGI #cyrk

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.