Wielbłąd, Edmée Mommeja
Fot. Facebook, Fot: Edmée Mommeja
O TYM JEST GŁOŚNO

22-letnia Francuzka uratowała wielbłąda z cyrku. Teraz idzie z nim przez świat

Aktywistka i zwierzę spędzą zimę w... Polsce!

Rafał Kowalski 10 października 2019 17:01
Wielbłąd, Edmée Mommeja
Fot. Facebook, Fot: Edmée Mommeja

To historia jak z filmu. 22-letnia Francuzka aktywistka Edmée Mommeja uratowała z nicejskiego cyrku wielbłąda. Bohaterska kobieta wykupiła zwierzę z niewoli i postanowiła pójść z nim aż na mongolską pustynię, gdzie wielbłąd będzie mógł zostać i żyć w swoich naturalnych warunkach…

Historia Edmée Mommeji i wielbłądzicy Attika

„Jestem Edmée, mam 22 lata i pochodzę z Francji. Wielbłąd Attika ma 10 lat i pochodzi z cyrku we Francji. Idziemy w kierunku Europy Północnej (Polska) i będziemy próbować kontynuować drogę do Mongolii”, napisała kilka dni temu aktywistka na Facebooku. Relacjonująca swoją podróż Francuzka jest już w naszym kraju. Wczoraj schronienia udzieliła jej kolejna chętna rodzina. Znalezienie noclegu dla siebie i ciepłego miejsca dla zwierzęcia na noc to jedno z największych wyzwań Edmée, które ma i będzie mieć na całej trasie.

Edmée Mommeja i wielbłądzica Attika przeszły już razem 700 kilometrów (około 15 kilometrów dziennie). Przed nimi jeszcze trasa, którą pomysłodawczyni planu obliczyła na około 5 lat. Cel? Mongolia, gdzie zwierze zostanie wypuszczone na wolność. „Chcę sprowadzić zwierzę z powrotem do jego ojczyzny. Wielbłąd nie ma tak naprawdę czego szukać w Europie, a na pewno nie ma czego szukać w cyrku”, napisała 22-latka na Facebooku.

Na razie jednak to w Polsce zostaną Francuzka i uratowane zwierze. Jego opiekunka stwierdziła bowiem, że robi się bardzo zimno i trzeba znaleźć miejsce, gdzie uda się zostać na całą zimę. W tej chwili trwa poszukiwanie schronienia w okolicach Kruszwicy. Mamy nadzieję, że cały plan dotarcia do Mongolii powiedzie się bez przeszkód.

A tym, którzy zastanawiają się, dlaczego Francuzka nie mogła wysłać zwierzęcia do Mongolii statkiem albo samolotem, odpowiadamy. Chodzi o zmianę klimatu. 22-latka chce dać innym przykład i nie dołożyć  swojej cegiełki do niszczenia Ziemi. Podróże samolotem, autem czy statkiem powodują bowiem ogromne, niebezpieczne dla atmosfery spalanie. Blogerka chętnie rozmawia w sieci z każdym, kto wątpi w kryzys klimatyczny lub nie rozumie, jak ważne są stawiane przez nas małe kroki.

Jej całą podróż można obserwować na Facebooku. 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!