historia miłości

Tomasz Komenda i Anna Walter planowali ślub i doczekali się syna... Dlaczego ich związek nie przetrwał?

Para rozstała się ponad rok temu

Konrad Szczęsny 15 sierpnia 2023 16:24

18 lat spędził w więzieniu, mimo że był niewinny. Przeżył piekło. Znęcanie ze strony współwięźniów, przemoc, próba gwałtu... Do dziś trudno jest mu się podźwignąć po tym, co się stało. Od ponad pięciu lat Tomasz Komenda cieszy się upragnioną wolnością. Bardzo chciał się zakochać, a jego marzenie się spełniło: mężczyzna związał się Anną Walter. Zakochani planowali ślub, doczekali się syna... Jednak ich szczęście nie trwało długo. W lipcu ubiegłego roku para się rozstała. Od tej pory oboje zniknęli z mediów... Oto historia ich relacji.

Kim była dziewczyna Tomasza Komendy? Historia miłości z Anną Walter

Jak zwierzył się lata temu przed kamerami „Uwagi!” TVN Tomasz Komenda, znalezienie odpowiedniej partnerki nie należało do najprostszych zadań w jego życiu. „Wszystkie dziewczyny, z którymi nawiązałem kontakt, nie patrzyły na mnie jak na mężczyznę, tylko zastanawiały się: czy to na pewno on?”, mówił.

W końcu jednak los się do niego uśmiechnął. Na drodze 46-latka pojawiła się Anna Walter. Życie także ją naznaczyło bolesnymi doświadczeniami. Miała za sobą związek pełen przemocy. Samotnie wychowywała dwójkę dzieci.

„Urzekło mnie w Tomku przede wszystkim to, że jest dobrym człowiekiem i ma złote serce. Lubię jego podejście do życia, to jak podchodzi do moich dzieciaków i jak podchodzi do mnie. […] W poprzednim związku byłam 14 lat. Źle wspominam tamten okres, bo bardzo szybko pojawiła się przemoc psychiczna, a ostatnie dwa lata to już było naprawdę ciężko, bo ta sytuacja zaczęła się przekładać też na dzieci, dlatego po prostu uciekłam. U Tomka znalazłam to, czego wcześniej nie doświadczyłam, czyli miłość, szacunek i to, że liczy się z moim zdaniem, kocha mnie i moje dzieci oraz najlepiej jak potrafi się o nas troszczy”, opowiedziała Faktowi Anna Walter

CZYTAJ TAKŻE: Los nie był dla niej łaskawy. Hanna Mikuć podniosła się po rodzinnej tragedii

Tomasza Komendę poznała dzięki aplikacji randkowej. „Koleżanka namówiła mnie do założenia konta. Zobaczyłam tam Tomka i napisałam do niego, że fajnie go zobaczyć po tej stronie życia”, ujawniła Anna Walter. 

Co było potem? Zakochani zaczęli do siebie pisać. Tak rozpoczęła się ich znajomość. Kobieta miała świadomość, jak wiele przeszedł w życiu Tomasz Komenda, śledziła doniesienia na jego temat. Jak przyznaje, współczuła mu ogromu cierpienia, którego doświadczył. Co ciekawe, mimo że relacja dobrze rokowała, kilka razy kontakt się jednak urywał. „Naprawdę zaiskrzyło, dopiero gdy spotkaliśmy się przypadkiem na ulicy”, przyznała ukochana Tomasza Komendy.

Tomasz Komenda, Anna Walter, Warszawa, 12.09.2020

Fot. Jakub Kaminski/Dzien Dobry TVN/East News

Tomasz Komenda: rodzicielstwo, dziecko 

Właśnie wtedy trafiła ich strzała Amora i oboje poczuli, że chcą dać sobie szansę. Zaczęli myśleć o tej znajomości przyszłościowo... „Uczucie, miłość przychodzi samo. Albo jest, albo go nie ma. Poczułem motylki w brzuchu, wiedziałem, że Ania jest tą jedyną”, zwierzył się w „Uwadze” TVN Tomasz Komenda.

„Pierwsza randka była bardzo ciekawa, przegadaliśmy ją, gadaliśmy jedno przez drugiego. Tomek był u mnie, bo chcieliśmy spokoju, bez wzroku innych, sam na sam, bez widzów”, mówiła w Fakcie Anna Walter. „W przestrzeni publicznej mogłoby tego spokoju nie być. Często ludzie mnie rozpoznają, ale są to zawsze sympatyczne kontakty. Mimo to przed randką bardzo się stresowałem, bo kto by się nie stresował randką z taką kobietą! Wtedy też pierwszy raz się pocałowaliśmy”, dodał Tomasz Komenda.

Oboje snuli plany na przyszłość. Chcieli wziąć ślub, by sformalizować łączące ich uczucie. Swojej ukochanej Tomasz Komenda oświadczył się na premierze filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy.

„Chciałbym mieć ślub kościelny, marzę, żeby Ania w białej sukni stanęła ze mną na ślubnym kobiercu. To będzie nasze święto”, podkreślał 46-latek.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Ponad pięć lat temu Tomasz Komenda opuścił więzienie. Jak dziś wygląda jego życie? Czy udało mu się zaznać spokoju?

Rodzicielstwo było wielkim marzeniem Tomasza Komendy. „Imiona już są wybrane. Rodzina zwiążę nas jeszcze mocniej”, podkreślił. W 2020 roku wraz z ukochaną powitał na świecie synka, Filipa. Szczęśliwą nowinę przekazali bracia Collins. Od niedawna Tomasz Komenda pracuje w ich fundacji. 

„It’s a boy! Wczoraj nasz fundacyjny przyjaciel, Tomek Komenda wraz z narzeczoną, zostali rodzicami. Filip przyszedł na świat o godzinie 15:03. Gratulujemy!", czytaliśmy w grudniu dwa lata temu we wpisie na Facebooku. 

Niestety rodzinne szczęście nie trwało długo. W lipcu ubiegłego roku Tomasz Komenda rozstał się z partnerką, co Anna Walter potwierdziła w rozmowie z mediami. „Nie chciałabym za bardzo tego komentować. Jeszcze do niedawna walczyłam o naszą rodzinę, ale teraz najważniejsi są dla mnie moi synowie i moje zdrowie”, mówiła Pudelkowi w lutym.

W ostatniej rozmowie z Polityką Walter opowiedziała o tym, jak wyglądała jej relacja z partnerem. „Wszystko zmieniło się, kiedy Tomek dostał te miliony. Całymi dniami nie było go w domu. Kiedy przychodził, kończyło się kłótnią. Zaczęły się krzyki, wyzwiska. Sąsiedzi zaczęli wzywać policję. Moje dzieci zobaczyły zupełnie innego Tomka, niż ten, którego poznały i do którego jedno z nich mówiło „tato”, przyznała. 

Po głośnej premierze filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, mężczyzna zniknął z ze świata mediów. Z czasem zerwał kontakty z bliskimi, odsunął się od ukochanej mamy, walczył w sądzie z byłą partnerką o opiekę nad synkiem, nie utrzymywał także relacji z dziennikarzem, który przed laty nagłośnił jego sprawę, Grzegorzem Głuszakiem. Na jaw wyszło, że Tomasz Komenda ma raka z przerzutami i nie ma szans na wyleczenie. „My konsekwentnie odmawiamy komentarza w tej sprawie. Mogę powiedzieć tylko tyle, że rozmawiałem z Tomkiem przedwczoraj. On ma teraz naprawdę poważne problemy na głowie. Tomek potrzebuje teraz spokoju i obawiam się, że niedługo dowiecie się dlaczego. Dajmy teraz temu człowiekowi spokój. To chłopak, który jest po ogromnej traumie. Na pewno nagonka medialna, która miała ostatnio miejsce, to ostatnia rzecz, której potrzebuje”, podkreślił jakiś czas temu Rafał Collins w rozmowie z Faktem.  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.