O TYM SIĘ MÓWI

Tomasz Komenda i Anna Walter: planowali ślub i doczekali się syna. Ich związek jednak nie przetrwał

Przypominamy ich niezwykłą historię miłości

Konrad Szczęsny 1 października 2022 16:02

18 lat spędził w więzieniu, mimo że był niewinny. Przeżył piekło. Znęcanie ze strony współwięźniów, przemoc, próba gwałtu... Do dziś trudno jest mu się podźwignąć po tym, co się stało. Od czterech lat Tomasz Komenda cieszy się upragnioną wolnością. Bardzo chciał się zakochać, a jego marzenie się spełniło: mężczyzna związał się Anną Walter. Zakochani planowali ślub, doczekali się syna... Jednak ich szczęście nie trwało długo. W lipcu ubiegłego roku para się rozstała. Od tej pory oboje zniknęli z mediów... Oto historia ich relacji.

Kim jest dziewczyna Tomasza Komendy? Anna Walter o swoim ukochanym

Jak zwierzył się lata temu przed kamerami „Uwagi!” TVN Tomasz Komenda, znalezienie odpowiedniej partnerki nie należało do najprostszych zadań w jego życiu. „Wszystkie dziewczyny, z którymi nawiązałem kontakt, nie patrzyły na mnie jak na mężczyznę, tylko zastanawiały się: czy to na pewno on?”, mówił.

W końcu jednak los się do niego uśmiechnął. Na drodze 45-latka pojawiła się Anna Walter. Życie także ją naznaczyło bolesnymi doświadczeniami. Miała za sobą związek pełen przemocy. Samotnie wychowywała dwójkę dzieci.

„Urzekło mnie w Tomku przede wszystkim to, że jest dobrym człowiekiem i ma złote serce. Lubię jego podejście do życia, to jak podchodzi do moich dzieciaków i jak podchodzi do mnie. […] W poprzednim związku byłam 14 lat. Źle wspominam tamten okres, bo bardzo szybko pojawiła się przemoc psychiczna, a ostatnie dwa lata to już było naprawdę ciężko, bo ta sytuacja zaczęła się przekładać też na dzieci, dlatego po prostu uciekłam. U Tomka znalazłam to, czego wcześniej nie doświadczyłam, czyli miłość, szacunek i to, że liczy się z moim zdaniem, kocha mnie i moje dzieci oraz najlepiej jak potrafi się o nas troszczy”, opowiedziała Faktowi Anna Walter

Tomasza Komendę poznała dzięki aplikacji randkowej. „Koleżanka namówiła mnie do założenia konta. Zobaczyłam tam Tomka i napisałam do niego, że fajnie go zobaczyć po tej stronie życia”, ujawniła Anna Walter. 

Co było potem? Zakochani zaczęli do siebie pisać. Tak rozpoczęła się ich znajomość. Kobieta miała świadomość, jak wiele przeszedł w życiu Tomasz Komenda, śledziła doniesienia na jego temat. Jak przyznaje, współczuła mu ogromu cierpienia, którego doświadczył. Co ciekawe, mimo że relacja dobrze rokowała, kilka razy kontakt się jednak urywał. „Naprawdę zaiskrzyło dopiero, gdy spotkaliśmy się przypadkiem na ulicy”, przyznała ukochana Tomasza Komendy.

Czytaj też: Kacper Kuszewski po odejściu z „M jak miłość” zmienił życie. Tak dziś wygląda

Tomasz Komenda został tatą

Właśnie wtedy trafiła ich strzała Amora i oboje poczuli, że chcą dać sobie szansę. Zaczęli myśleć o tej znajomości przyszłościowo...

„Uczucie, miłość przychodzi samo. Albo jest, albo go nie ma. Poczułem motylki w brzuchu, wiedziałem, że Ania jest tą jedyną”, zwierzył się w „Uwadze” TVN Tomasz Komenda.

„Pierwsza randka była bardzo ciekawa, przegadaliśmy ją, gadaliśmy jedno przez drugiego. Tomek był u mnie, bo chcieliśmy spokoju, bez wzroku innych, sam na sam, bez widzów”, mówiła w Fakcie Anna Walter. „W przestrzeni publicznej mogło by tego spokoju nie być. Często ludzie mnie rozpoznają, ale są to zawsze sympatyczne kontakty. Mimo to przed randką bardzo się stresowałem, bo kto by się nie stresował randką z taką kobietą! Wtedy też pierwszy raz się pocałowaliśmy”, dodał Tomasz Komenda.

Oboje snuli plany na przyszłość. Chcieli wziąć ślub, by sformalizować łączące ich uczucie. Swojej ukochanej Tomasz Komenda oświadczył się na premierze filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy.

„Chciałbym mieć ślub kościelny, marzę, żeby Ania w białej sukni stanęła ze mną na ślubnym kobiercu. To będzie nasze święto”, podkreślał 45-latek.

Rodzicielstwo było wielkim marzeniem Tomasza Komendy. „Imiona już są wybrane. Rodzina zwiążę nas jeszcze mocniej”, podkreślił. W 2020 roku wraz z ukochaną powitał na świecie synka, Filipa. Szczęśliwą nowinę przekazali bracia Collins. Od niedawna Tomasz Komenda pracuje w ich fundacji. 

„It’s a boy! Wczoraj nasz fundacyjny przyjaciel, Tomek Komenda wraz z narzeczoną, zostali rodzicami. Filip przyszedł na świat o godzinie 15:03. Gratulujemy!", czytaliśmy w grudniu dwa lata temu we wpisie na Facebooku. 

It’s a boy! 🍼 Wczoraj nasz fundacyjny przyjaciel, Tomek Komenda wraz z narzeczoną, zostali rodzicami. Filip przyszedł na świat o godzinie 15:03. Gratulujemy!

Opublikowany przez Fundacja Braci Collins Wtorek, 1 grudnia 2020

Niestety rodzinne szczęście nie trwało długo. W lipcu ubiegłego roku Tomasz Komenda rozstał się z partnerką, co Anna Walter potwierdziła w rozmowie z mediami. Kobieta nie zdradziła jednak powodów tej decyzji...  

Zobacz także: Burzliwe rozstania i powroty… Historia miłości Tomasza Karolaka i Violi Kołakowskiej

„Nie chciałabym za bardzo tego komentować. Jeszcze do niedawna walczyłam o naszą rodzinę, ale teraz najważniejsi są dla mnie moi synowie i moje zdrowie”, mówiła Pudelkowi w lutym.

Od tej pory ani ona, ani on nie wypowiadają się już publicznie. Byłym zakochanym życzymy mnóstwo spokoju. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.