Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

sprawiedliwość, sąd, społeczeństwo
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Tajemnicza śmierć Marka Kapla może być związana z morderstwem Iwony Cygan

Śledczy znają wyniki sekcji zwłok

Redakcja VIVA.PL 16 października 2019 22:15
sprawiedliwość, sąd, społeczeństwo
Fot. stock.adobe.com

Portal Onet podał, że śledczy znają wyniki sekcji zwłok ekshumowanego ciała Marka Kapla. 30-letni mężczyzna zginął w 2014 roku w Szczucinie. Jego ciało znaleziono przy jednej z głównych ulic miasta. Był przygnieciony betonową płytą. Przed śmiercią twierdził podobno, że wie, kto zabił Iwonę Cygan

Morderstwo Iwony Cygan

Tą sprawą żyła cała Polska. Przypominamy, że 17-letnia Iwona Cygan została zamordowana w bestialski sposób 21 lat temu w Szczucinie pod Tarnowem. Dziewczyna została wywabiona z domu, a następnie zawieziona do szczucińskiego baru U Trabanta. W toku śledztwa ustalono, że została tam skatowana. Następnie zabrano ją do samochodu i zawieziono na nadwiślański wał, gdzie uduszono ją drutem. Po morderstwie nie ustalono sprawcy, a śledztwo kilka razy umarzano. Ostatecznie oskarżono 17 osób, z których 14 to byli policjanci, którzy wyciszali sprawę.

Marek Kapel twierdził, że wie, kto stał za morderstwem. Kiedy zginął, jego śmierć uznano za nieszczęśliwy wypadek. Trudno było jednak wytłumaczyć jej okoliczności. Ciało trzydziestolatka znaleziono obok baru U Trabanta. Tego samego, gdzie skatowano Iwonę Cygan.

„Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie prowadzi postępowanie w sprawie śmierci Marka Kapla. Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji co do przedmiotu i zakresu prowadzonego śledztwa, w tym co do wyników przeprowadzonych badań”, powiedziała prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej, w rozmowie z serwisem Onet.

Nie wiadomo, co wykazała sekcja zwłok Marka Kapla. 24 sierpnia 2014 roku przypadkowy przechodzeń zauważył jego ciało. Szyja była przygnieciona 50-kilogramową betonową płytą ogrodzenia. Chodź rodzina i mieszkańcy podejrzewali morderstwo, śledczy orzekli, że doszło do wypadku pod wpływem alkoholu. „Nikt nie potrafił logicznie wytłumaczyć, jakim cudem się tam znalazł”, podała Gazeta Krakowska.

W 2017 roku krakowska policja wróciła do sprawy. Prokuratura Krajowa nakazała ekshumację jego zwłok. Badane jest między innymi jego powiązanie ze sprawą morderstwa Iwony Cygan. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…