dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com
O TYM JEST GŁOŚNO

Pojawiły się nowe fakty w sprawie morderstwa 10-letniej Kristiny

Jakub A. starał się zatrzeć wszystkie ślady...

Redakcja VIVA.PL 20 czerwca 2019 19:44
dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com

Okrutna zbrodnia w Mrowinach wstrząsnęła Polską. W czwartek 10-letnia Kristina zaginęła po wyjściu ze szkoły. Rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Jej półnagie ciało odnalazła przypadkowa kobieta spacerująca po lesie z psem w miejscu oddalonym o 6 kilometrów od miejsca zamieszkania dziewczynki. Policja zatrzymała mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. 22-letni Jakub A., student psychologii z Wrocławia, przyznał się do winy. Trwa śledztwo. Portal tvp.info ujawnił, że mężczyzna do porwania dziewczynki wykorzystał samochód z wypożyczalni.

Morderca Kristiny użył wypożyczonego samochodu

Na jaw wychodzą kolejne wstrząsające fakty. Jakub A. planując zbrodnię wypożyczył podobno samochód. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info, kiedy go oddawał miał być wyraźnie zdenerwowany. Zwrócił pojazd dokładnie wysprzątany i z upraną tapicerką. Starał się zatrzeć ślady obecności Kristiny w aucie. Technicy kryminalistyczni dokładnie badają samochód marki hyundai. Prokuratura nie zdradza, jakie ślady znaleziono, nie udziela też żadnych informacji na temat śledztwa.

Ciało Kristiny odnaleziono w ubiegły czwartek popołudniu. Przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi – zabójca zadał jej aż 32 ciosy. Oskarżony o zbrodnię 22-latek, Jakub A., przyznał się do zarzucanych mu czynów. We wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące. W najbliższą sobotę o godzinie 10 na cmentarzu komunalnym w Żarowie odbędzie się pogrzeb dziewczynki. Jej matka poprosiła, by osoby, które chcą uczestniczyć w uroczystości ubrały się na biało i niebiesko – były to ulubione kolory Kristiny. Mają przynieść też białe kwiaty i zachować prywatność rodziny.  „Zwracamy się również z prośbą do przedstawicieli mediów oraz do osób zamierzających uczestniczyć w pożegnaniu Kristiny o uszanowanie uczuć i prywatności rodziny oraz o powstrzymanie się od jakiegokolwiek fotografowania, filmowania czy transmitowania online uroczystości pogrzebowej”, napisano. 

zaginione dziecko, zabite dziecko, bucik, dziecko
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!