holenderska księżniczka Amalia
Fot. Patrick van Katwijk/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Biografia następczyni tronu Holandii ujawnia jej tajemnice. Amalia nie chce być królową

Skończyła osiemnaście lat i... ma wiele pomysłów na realizację siebie

Gabriela Czernecka 20 lutego 2022 12:16
holenderska księżniczka Amalia
Fot. Patrick van Katwijk/Getty Images

W holenderskiej rodzinie królewskiej istnieje zwyczaj, zgodnie z którym każdy spadkobierca tronu wydaje z okazji osiemnastych urodzin swoją biografię. Tak też było w przypadku księżniczki Amalii, która niedawno obchodziła osiemnaste urodziny. Najstarsza córka króla Willema-Alexandra i jego żony, królowej Maximy, mówi w niej wprost: „Nie jestem gotowa, by zostać królową”. 

Księżniczka Amalia z Holandii: „Nie jestem gotowa by zostać królową”

Choć od małego wychowywana jest na królową, nie chce nią zostać.. a przynajmniej jeszcze nie teraz. Księżniczka Amalia na początku grudnia ubiegłego roku skończyła osiemnaście lat. To można powiedzieć przełomowe wydarzenie dla holenderskiej rodziny królewskiej. Tradycją spadkobierców tronu Niderlandów jest bowiem publikowanie książek biograficznych z okazji 18. urodzin, które mają przybliżyć poddanym ich przyszłych monarchów. Biografia najstarszej córki holenderskiego króla Willema-Alexandra i jego żony, królowej Maximy jest już na rynku. Autorka ujawnia w niej mniej znane szczegóły z życia księżniczki, niewidziane wcześniej zdjęcia z dzieciństwa oraz spostrzeżenia samej następczyni tronu.

Jak podaje magazyn People, księżniczka Amalia przyznała w publikacji, że od małego jej marzeniem było, by założyć tiarę. Najstarsza córka króla Holandii ujawniła, że fascynowała się nią odkąd była małą dziewczynką. Fascynacja to jedno, a poczucie obowiązku drugie, bowiem Amalia przyznała, że nie spieszy się jej, by zostać królową

Zobacz też: Wielka Brytania. Konflikt między księżniczką Anną i księżną Camillą rozpoczęło złamane serce

Niderlandy księżniczka Amalia
Fot. Patrick van Katwijk/WireImage,

Holenderska księżniczka Amalia o królewskim życiu

Córka holenderskiego króla przyznaje, że jest świadoma tego, że ludzie rozpoznają ją na ulicy, to jednak nie oznacza, że jej się to podoba: „Wszyscy patrzą na ciebie, jakbyś miał na głowie złotą rybkę”, wyznała autorce biografii.

Zobacz: Następczyni tronu Holandii ma już 18 lat. Kim jest księżniczka Amalia?

Jak podaje People, księżniczka Amalia nie czuje się jeszcze gotowa, by zostać królową. Dlatego też poprosiła swoją matkę, królową Maximę, by to ona sprawowała władzę, gdyby jej ojciec niespodziewanie umarł. Amalia zdradzila także, że wielokrotnie instruowała ojca, jak dbać o zdrowie: „Powiedziałam mojemu ojcu: jedz zdrowo i dużo ćwicz”, cytuje fragment książki magazyn People

Według magazynu, na razie chce realizować się zdobywając wiedzę i poszerzając swoje umiejętności. Księżniczka miała okazję zaznać życia poza murami pałacu. Naukę w szkole w Hadze godziła z pracą kelnerki na pół etatu w jednej z kawiarni. Amalia chciałaby na razie spróbować swoich sił w świecie muzyki i udoskonalać swoją jazdę konną. 

Czytaj też: Wielka Brytania. Królowa Elżbieta II zarażona COVID-19. Jest oficjalne oświadczenie z Pałacu

nastepczyni tronu księżniczka Amalia
Fot. Patrick van Katwijk/WireImage,

Niderlandy księżniczka Amalia królową
Fot. Patrick van Katwijk/WireImage,

Źródła: Reuters.com,  People.com

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.