Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017, 17/2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE
O TYM SIĘ MÓWI

Syn Moniki Richardson oblał maturę, ale dostał się na studia. Jak to możliwe? Dziennikarka wyjaśnia

Przy okazji poznaliśmy plany Tomasza Malcolma

Rafał Kowalski 6 października 2021 08:47
Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017, 17/2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE

Monika Richardson od zawsze jest dumna ze swojego syna. I słusznie, bo powodów do tej emocji ma wiele. Tomasz Malcolm ma szerokie zainteresowania (lotnictwo, muzyka, modeling), świetnie zna angielski i właśnie dostał się na studia. A przecież jeszcze w lipcu informował, że nie zdał matury z matematyki. Zagadkową serię zdarzeń dziennikarka wyjaśniła w nowym wywiadzie.

Monika Richardson o studiach i maturze syna

Był początek lipca, gdy syn Moniki Richardson ogłosił na swoim Instagramie, że matura w polskiej szkole nie poszła mu tak, jak planował. Problemem okazała się królowa nauk. Nastolatek nie zdał egzaminu z tego przedmiotu. „Prawda jest taka, że poznałem fajnego korepetytora, z którym się mega dużo podciągnąłem z tej matematyki i gdybym go poznał na samym początku roku szkolnego, to pewnie bym zdał. Poznałem go 2-3 tygodnie przed maturą i to już było niestety za późno”, mówił na InstaStories Tomasz Malcolm, któremu naukę utrudnia Zespół Aspergera.

Sprawdź też: Monika Zamachowska ze łzami w oczach o chorobie syna. „Mam wyrzuty sumienia”

Mijały kolejne tygodnie i okazało się, że syn Moniki Richardson dostał się na studia dotyczące biznesu i marketingu międzynarodowego. Wszystko dzięki… amerykańskiej maturze. „Nie ma sytuacji, w której człowiek, który nie zdał matury, zdaje na studia. Tomek był na stypendium w Stanach Zjednoczonych w Arizonie i tam podszedł do tego, co się nazywa amerykańską maturą”, powiedziała JastrząbPost prezenterka dodając, że syn zdobył około 700 punktów a 400 było potrzebne, by zaliczyć.

Wyzwaniem okazało się znalezienie polskiej uczelni, która będzie uznawała amerykańską maturę. Ostatecznie się udało. „Znaleźliśmy z Tomkiem taką uczelnię, która ją uhonorowała. Nie zmienia to faktu, że w przyszłym roku podchodzi do matury poprawkowej jeszcze raz, tu w Polsce. Ale 18 października rozpoczyna studia, będzie studiował biznes i marketing międzynarodowy”, przyznała Monika Richardson.

Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE

Jak zarabia Tomasz Malcolm? Co planuje?

W tym samym krótkim wywiadzie gwiazda kultowego programu Europa da się lubić wyznała też, że jej ukochany syn nie próżnował w wakacje i zarabiał na swoje potrzeby. Udało się to też dzięki zrobieniu prawa jazdy i podarowaniu mu przez babcią auta. „Rozpoczął bardzo skomplikowany proces wdrożenia się w pracę zawodową, która wymaga prawa jazdy i samochodu. […] Będzie pracował w biznesie proekologicznym, handlujący panelami fotowoltaicznymi. Oferujący te panele klientom w całej Polsce, więc będzie musiał trochę pojeździć. Będzie handlowcem mówiąc krótko”, powiedziała mama 19-latka.

Zobacz też: Syn Moniki Zamachowskiej zdobył się na odważne wyznanie. Tomasz cierpiał na depresję

A co z karierą w mediach i modelingiem, które od zawsze interesowały Tomasza Malcolma? „Show-biznes go bardzo interesuje, ale na razie trzeba zarobić na benzynę i na życie, więc niech popracuje, a potem zobaczymy, co da się zrobić z show-biznesem”, podsumowała w rozmowie z JastrzabPost.pl Monika Richardson.

Trzymamy za Tomka kciuki! 

Tomasz Malcolm, VIVA! sierpień 2017, 17/2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.