Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017, 17/2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE
O TYM SIĘ MÓWI

Syn Moniki Richardson oblał maturę, ale dostał się na studia. Jak to możliwe? Dziennikarka wyjaśnia

Przy okazji poznaliśmy plany Tomasza Malcolma

Rafał Kowalski 6 października 2021 08:47
Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017, 17/2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE

Monika Richardson od zawsze jest dumna ze swojego syna. I słusznie, bo powodów do tej emocji ma wiele. Tomasz Malcolm ma szerokie zainteresowania (lotnictwo, muzyka, modeling), świetnie zna angielski i właśnie dostał się na studia. A przecież jeszcze w lipcu informował, że nie zdał matury z matematyki. Zagadkową serię zdarzeń dziennikarka wyjaśniła w nowym wywiadzie.

Monika Richardson o studiach i maturze syna

Był początek lipca, gdy syn Moniki Richardson ogłosił na swoim Instagramie, że matura w polskiej szkole nie poszła mu tak, jak planował. Problemem okazała się królowa nauk. Nastolatek nie zdał egzaminu z tego przedmiotu. „Prawda jest taka, że poznałem fajnego korepetytora, z którym się mega dużo podciągnąłem z tej matematyki i gdybym go poznał na samym początku roku szkolnego, to pewnie bym zdał. Poznałem go 2-3 tygodnie przed maturą i to już było niestety za późno”, mówił na InstaStories Tomasz Malcolm, któremu naukę utrudnia Zespół Aspergera.

Sprawdź też: Monika Zamachowska ze łzami w oczach o chorobie syna. „Mam wyrzuty sumienia”

Mijały kolejne tygodnie i okazało się, że syn Moniki Richardson dostał się na studia dotyczące biznesu i marketingu międzynarodowego. Wszystko dzięki… amerykańskiej maturze. „Nie ma sytuacji, w której człowiek, który nie zdał matury, zdaje na studia. Tomek był na stypendium w Stanach Zjednoczonych w Arizonie i tam podszedł do tego, co się nazywa amerykańską maturą”, powiedziała JastrząbPost prezenterka dodając, że syn zdobył około 700 punktów a 400 było potrzebne, by zaliczyć.

Wyzwaniem okazało się znalezienie polskiej uczelni, która będzie uznawała amerykańską maturę. Ostatecznie się udało. „Znaleźliśmy z Tomkiem taką uczelnię, która ją uhonorowała. Nie zmienia to faktu, że w przyszłym roku podchodzi do matury poprawkowej jeszcze raz, tu w Polsce. Ale 18 października rozpoczyna studia, będzie studiował biznes i marketing międzynarodowy”, przyznała Monika Richardson.

Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE

Jak zarabia Tomasz Malcolm? Co planuje?

W tym samym krótkim wywiadzie gwiazda kultowego programu Europa da się lubić wyznała też, że jej ukochany syn nie próżnował w wakacje i zarabiał na swoje potrzeby. Udało się to też dzięki zrobieniu prawa jazdy i podarowaniu mu przez babcią auta. „Rozpoczął bardzo skomplikowany proces wdrożenia się w pracę zawodową, która wymaga prawa jazdy i samochodu. […] Będzie pracował w biznesie proekologicznym, handlujący panelami fotowoltaicznymi. Oferujący te panele klientom w całej Polsce, więc będzie musiał trochę pojeździć. Będzie handlowcem mówiąc krótko”, powiedziała mama 19-latka.

Zobacz też: Syn Moniki Zamachowskiej zdobył się na odważne wyznanie. Tomasz cierpiał na depresję

A co z karierą w mediach i modelingiem, które od zawsze interesowały Tomasza Malcolma? „Show-biznes go bardzo interesuje, ale na razie trzeba zarobić na benzynę i na życie, więc niech popracuje, a potem zobaczymy, co da się zrobić z show-biznesem”, podsumowała w rozmowie z JastrzabPost.pl Monika Richardson.

Trzymamy za Tomka kciuki! 

Tomasz Malcolm, VIVA! sierpień 2017, 17/2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?