Jan Pospieszalski
Fot. Michal Wozniak/East News
WSPOMNIENIE

Tragiczna śmierć czteroletniego synka była dla Jana Pospieszalskiego ogromnym ciosem

„Modlitwą można wybłagać cuda”

Redakcja VIVA! 29 stycznia 2021 14:55
Jan Pospieszalski
Fot. Michal Wozniak/East News

Jan Pospieszalski to utalentowany muzyk, kompozytor, dziennikarz i publicysta. Sławę przyniósł mu program „Warto rozmawiać”. Prowadził także audycję „Bliżej”. Dziś obchodzi swoje 66. urodziny. Życie nie oszczędzało Jana Pospieszalskiego. Przed laty doszło do rodzinnej tragedii, która na zawsze zmieniła dzienniakrza. Śmierć czteroletniego synka była prawdziwym ciosem. Dramatyczne wydarzenia zbliżyły Jana Pospieszalskiego do Boga i pomogły uratować małżeństwo.

Rodzinna tragedia przewartościowała jego życie

Dziennikarz i artysta 22 lata temu przeżył ogromną tragedię. Był 7 sierpnia 1999, środek lata. W upalny dzień cała rodzina wybrała się na przejażdżkę motorówką po jeziorze Dadaj pod Biskupcem. Za sterami siedział przyjaciel rodziny, który  zabrał na pokład swoja pięcioletnią córeczkę. Nikt nie przewidział, że dojdzie do eksplozji motorówki. Przyczyną wybuchu były opary benzyny.

Niestety czteroletni synek muzyka – Antoni i dziewczynka nie przeżyli. Te wydarzenia na zawsze zmieniły Jana Pospieszalskiego. I chociaż z domu wyniósł głęboką wiarę, to po utracie syna jeszcze bardziej zbliżył się do Boga. „Poczułem moc, jakiej wcześniej nie miałem. Dał mi ją Bóg. To było doświadczenie, które bardzo mnie do Niego zbliżyło”, wspominał artysta [cytat za pomoponik.pl].

Wcześniej muzyk miał zupełnie inne priorytety. Był innym człowiekiem. Występował w wielu zespołach. Współpracował z duetem Marek i Wacek, grupą Woo Boo Doo czy zespołem VooVoo. Był również związany z Czerwonymi Gitarami. Poświęcał się karierze, a częste wyjazdy nie wpływały dobrze na jego relacje z żoną.  Planował rozwieść się z ukochaną. I jak podawał portal pomponik.pl ich małżeństwo scalała jedynie miłość do trójki pociech: Franciszka, Barbary i Antoniego.

Po stracie synka i tragicznym wypadku całkowicie przewartościował swoje życie, przeszedł przemianę duchową. Rodzinna tragedia zbliżyła go z ukochaną żoną.

„W doświadczeniu gigantycznego bólu doznałem jednocześnie jakiejś wielkiej mocy”, dodawał. ,,Po wypadku moja wiara jest żarliwsza, żywsza, uświęcona przez krzyż i cierpienie, które niosę”, mówił artysta.

Jan Pospieszalski nie ukrywa, ze wiara dodaje mu siły w najtrudniejszych momentach. ,,To jak lina ratunkowa dla alpinisty. Gdy jest ciężko, chwytam za różaniec. Tą modlitwą można wybłagać cuda”, mówił w jednym z wywiadów. 

Źródło: Pomponik.pl

Jan Pospieszalski
Fot. Michal Wozniak/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.