Rodzinną sielankę przerwały nagle nieoczekiwane wydarzenia

Weronika Kostyra 8 marca 2022 12:18

Niewiele włoskich gwiazd zrobiło tak wielką karierę poza ojczyzną. Romina Power i Al Bano to prawdziwe legendy włoskiej muzyki, doskonale znani również w Polsce. Ich przeboje takie jak Felicita czy Sempre, sempre znają wszyscy. Przez lata tworzyli udany związek i doczekali się czwórki dzieci. Niestety ich rodzinę spotkała ogromna tragedia i tajemnica, która nie została wyjaśniona do dziś… Co stało się z Ylenią Carrisi? 

Historia miłości Rominy Power i Al Bano: razem w życiu i na scenie

Dzieliło ich wszystko – ona urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych jako córka amerykańskich aktorów, on był synem włoskich rolników. Mimo że było między nimi osiem lat różnicy, na planie filmu Nel Sole wybuchło między nimi uczucie. Romina Power miała wtedy 17 lat. Al Bano miał już na swoim koncie sukcesy muzyczne, ale kiedy zaczęli występować razem, stworzyli jeden z najsłynniejszych duetów włoskiej muzyki rozrywkowej.

Po dwóch latach zdecydowali się na ślub mimo sprzeciwu rodziny Rominy. Młoda wokalistka była wtedy w piątym miesiącu ciąży. W listopadzie 1970 urodziła się pierwsza córka pary, Ylenia Carrisi. Była oczkiem w głowie rodziców. Po niej na świat przyszli jeszcze syn Yari i dwie młodsze córki – Cristel i Romina Jr.

Zobacz także: Jak wygląda grób córki Eleni? Ten napis wzrusza do łez

Romina Power i Al Bano: rodzinna tragedia

Rodzinną sielankę przerwała nagle nieoczekiwana tragedia. Ylenia była doskonale wykształcona i miała wielu przyjaciół. Kiedy miała 24 lata, wyruszyła jednak w samotną podróż do Stanów Zjednoczonych. Ogłosiła rodzicom, że zamierza napisać książkę o środowisku ludzi bezdomnych mieszkających w Nowym Orleanie. Romina i Al Bano mieli najgorsze przeczucia – obawiali się, że za planem córki stoi starszy od niej o 30 lat uliczny grajek Alexander Masakela, którego poznała niewiele wcześniej. Nie mogli jednak zabronić jej wyjazdu. Ojciec rozmawiał z nią przez telefon po raz ostatni 1 stycznia 1994 roku. Noworoczne życzenia zakończyły się kłótnią na temat Masakeli. Ylenia mieszkała razem z nim w hotelu. Tam widziano ją po raz ostatni. Pewnego dnia zostawiła wszystkie swoje rzeczy i nigdy nie wróciła.

Po ogłoszeniu zaginięcia pojawiło się wiele domysłów. Ciała nigdy nie odnaleziono. Kluczowe były jednak zeznania Alberta Cordovy, strażnika nocnego, który 6 stycznia w nocy spotkał młodą dziewczynę siedzącą na molo nad rzeką Mississipi. Zwrócił jej uwagę, że nie powinno jej tam być, na co ona odpowiedziała: „I tak należę do wody” i rzuciła się do wody. Strażnik natychmiast powiadomił służby, jednak prąd rzeki był w tym miejscu bardzo silny. Wielogodzinne poszukiwania niczego nie wykazały. Czy to była Ylenia?

Zobacz także: Walka z nowotworem, śmierć ukochanego przyjaciela... Smutne życie Shannen Doherty

Ojciec dziewczyny po pewnym czasie pogodził się z jej zaginięciem. Uznał, że najprawdopodobniej jego córka była uzależniona od narkotyków i nieszczęśliwa śmierć była tego następstwem. Romina Power wierzy, że Ylenia żyje i kiedyś wróci do domu. Za jej zniknięcie wini Masakelę. Zrozpaczona matka uważa, że muzyk porwał ją. Każdego roku w dzień jej urodzin Romina apeluje w mediach do córki, by dała znak życia. Regularnie prosi też o pomoc rozmaitych detektywów i jasnowidzów. Od tragedii minęło jednak 28 lat… Media wielokrotnie wskazywały sensacyjne tropy w sprawie. Za każdym razem okazywały się jednak fałszywe i ponownie rozdrapywały bolesne rany.

Tuż po zaginięciu małżonkowie robili wszystko, by odnaleźć Ylenię. Z czasem jednak ich ścieżki się rozeszły. Wzajemne oskarżenia, poczucie winy i niezrozumienie doprowadziło do ich rozwodu w 1999 roku. Po wielu latach wrócili do wspólnego koncertowania. W końcu Romina Power i Al Bano międzynarodową karierę zrobili jako duet…

Czy kiedykolwiek dowiemy się, co naprawdę stało się z ich najstarszą córką? 

1/7
Romina Power i Al Bano, Albano Carrisi
Copyright @FARABOLAFOTO/East News
1/7

Romina Power i Al Bano w młodości

2/7
Romina Power i Al Bano, Albano Carrisi
Copyright @East News
2/7

Stworzyli jeden z najsłynniejszych duetów włoskiej muzyki rozrywkowej.

3/7
Ylenia Carrisi, córka Rominy Power i Al Bano
Copyright @Photoshot/REPORTER/East News
3/7

Ylenia Carrisi, zaginiona córka Rominy Power i Al Bano

4/7
Romina Power i Al Bano, Albano Carrisi
Copyright @East News
4/7

Dzieliło ich wszystko – ona urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych jako córka amerykańskich aktorów, on był synem włoskich rolników.

5/7
Romina Power i Al Bano, Albano Carrisi
Copyright @East News
5/7

Tuż po zaginięciu małżonkowie robili wszystko, by odnaleźć Ylenię. Z czasem jednak ich ścieżki się rozeszły. Wzajemne oskarżenia, poczucie winy i niezrozumienie doprowadziło do ich rozwodu w 1999 roku. Po wielu latach wrócili do wspólnego koncertowania.

6/7
Romina Power z dziećmi
Copyright @Instagram @rominaspower
6/7

Romina Power z małymi dziećmi: Yarim i Ylenią

7/7
Romina Power
Copyright @Instagram @rominaspower
7/7

Młodziutka Romina Power

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?