Z ŻYCIA GWIAZD

To rozbiło ich związek. Zawrotną karierę Rominy Power i Al Bano przerwała rodzinna tragedia...

Tajemnica zaginięcia ich córki nie została wyjaśniona do dziś

Weronika Kostyra 10 stycznia 2021 09:16

Niewiele włoskich gwiazd zrobiło tak wielką karierę poza ojczyzną. Romina Power i Al Bano to prawdziwe legendy włoskiej muzyki, doskonale znani również w Polsce. Ich przeboje takie jak Felicita czy Sempre, sempre znają wszyscy. Mimo że od lat nie są już małżeństwem, koncertują razem po piętnastoletniej przerwie. Przez lata tworzyli udany związek i doczekali się czwórki dzieci. Niestety ich rodzinę spotkała ogromna tragedia i tajemnica, która nie została wyjaśniona do dziś… Co stało się z Ylenią Carrisi? 

Romina Power i Al Bano: razem w życiu i na scenie

Dzieliło ich wszystko – ona urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych jako córka amerykańskich aktorów, on był synem włoskich rolników. Mimo że było między nimi osiem lat różnicy, na planie filmu Nel Sole wybuchło między nimi uczucie. Romina Power miała wtedy 17 lat. Al Bano miał już na swoim koncie sukcesy muzyczne, ale kiedy zaczęli występować razem, stworzyli jeden z najsłynniejszych duetów włoskiej muzyki rozrywkowej.

Po dwóch latach zdecydowali się na ślub mimo sprzeciwu rodziny Rominy. Młoda wokalistka była wtedy w piątym miesiącu ciąży. W listopadzie 1970 urodziła się pierwsza córka pary, Ylenia Carrisi. Była oczkiem w głowie rodziców. Po niej na świat przyszli jeszcze syn Yari i dwie młodsze córki – Cristel i Romina Jr.

Rodzinna tragedia

Rodzinną sielankę przerwała nagle nieoczekiwana tragedia. Ylenia była doskonale wykształcona i miała wielu przyjaciół. Kiedy miała 24 lata, wyruszyła jednak w samotną podróż do Stanów Zjednoczonych. Ogłosiła rodzicom, że zamierza napisać książkę o środowisku ludzi bezdomnych mieszkających w Nowym Orleanie. Romina i Al Bano mieli najgorsze przeczucia – obawiali się, że za planem córki stoi starszy od niej o 30 lat uliczny grajek Alexander Masakela, którego poznała niewiele wcześniej. Nie mogli jednak zabronić jej wyjazdu. Ojciec rozmawiał z nią przez telefon po raz ostatni 1 stycznia 1994 roku. Noworoczne życzenia zakończyły się kłótnią na temat Masakeli. Ylenia mieszkała razem z nim w hotelu. Tam widziano ją po raz ostatni. Pewnego dnia zostawiła wszystkie swoje rzeczy i nigdy nie wróciła.

Po ogłoszeniu zaginięcia pojawiło się wiele domysłów. Ciała nigdy nie odnaleziono. Kluczowe były jednak zeznania Alberta Cordovy, strażnika nocnego, który 6 stycznia w nocy spotkał młodą dziewczynę siedzącą na molo nad rzeką Mississipi. Zwrócił jej uwagę, że nie powinno jej tam być, na co ona odpowiedziała: „I tak należę do wody” i rzuciła się do wody. Strażnik natychmiast powiadomił służby, jednak prąd rzeki był w tym miejscu bardzo silny. Wielogodzinne poszukiwania niczego nie wykazały. Czy to była Ylenia?

Ojciec dziewczyny po pewnym czasie pogodził się z jej zaginięciem. Uznał, że najprawdopodobniej jego córka była uzależniona od narkotyków i nieszczęśliwa śmierć była tego następstwem. Romina Power wierzy, że Ylenia żyje i kiedyś wróci do domu. Za jej zniknięcie wini Masakelę. Zrozpaczona matka uważa, że muzyk porwał ją. Każdego roku w dzień jej urodzin Romina apeluje w mediach do córki, by dała znak życia. Regularnie prosi też o pomoc rozmaitych detektywów i jasnowidzów. Od tragedii minęło jednak prawie 25 lat… Media wielokrotnie wskazywały sensacyjne tropy w sprawie. Za każdym razem okazywały się jednak fałszywe i ponownie rozdrapywały bolesne rany.

Tuż po zaginięciu małżonkowie robili wszystko, by odnaleźć Ylenię. Z czasem jednak ich ścieżki się rozeszły. Wzajemne oskarżenia, poczucie winy i niezrozumienie doprowadziło do ich rozwodu w 1999 roku. Po wielu latach wrócili do wspólnego koncertowania. W końcu Romina Power i Al Bano międzynarodową karierę zrobili jako duet…

Czy kiedykolwiek dowiemy się, co naprawdę stało się z ich najstarszą córką? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!